Huawei Y6 Pro a firmware B119

135

Komentáře

• Dobrý den/ahoj,
    také jsem zaznamenal citený nárůst spotřeby energie po aktualizaci B119.
    Ani po továrním resetu žádná změna, tel. po 12 hodinách na 50%, což před aktualizací nebýval.
    Nyní jsem se vrátil k prapůvodní B115 tak jsem zvědavej co to udělá.

ZARÁŽÍ MĚ ALE JEDNA VĚC...
    Proč není ani jedna aktualizace přístupná přes oficiální kanál (B117, B118, B119) ???
    Na stránkách je pouze B115, B117 šla přes HOTA, ale po downgrade na B115 to hlasí, že je to poslední verze (B115)
    a není dostupná žádná aktualizace. To mi přijde opravdu dost pofiderní.
    Ale nevylučuji, že mě zde někdo zkušenější dá nějaké vysvětlení a předloží argumenty a já změním názor.
    Zatím je to z aktualizacemi pro tento telefon dost tristní a řeči o tom, že je to levný model a ostatní výrobci a pod. neberu!
    Poděkovat autorovi 0
  • Bez urážky, ale je to levný model.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale ked lacny model sa dobre predava po celom svete su z toho velke peniaze a pani z Huawei by sa mali snazit aby to dobre fungovalo ked si to kupi vela ludi , takze toto je nezmyselny argument.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jenže vy spojujte dvě věci dohromady - telefon funguje dobře, jen u levných přístrojů zkrátka není nezbytně nutné honit aktualizace za každou cenu. Navíc to má svoje další důvody, majitelé levnějších telefonů většinou aktualizace řeší obecně méně, pro některé je to naopak starost navíc.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ved prave to bola otazka preco sa tie aktualizacie neobjavuju priamo v aplikacii Nastroj na aktualizaciu aby sa nato dalo iba kliknut nainstalovat a nic neriesit a nie takto pracne sa k tomu dostavat.
    Poděkovat autorovi 0
  • No protože ne každou aktualizaci je nutné oficiálně vydávat a každá nemusí být oficiálně určená pro náš trh. Typický majitel tohoto přístroje tu aktualizaci ručně skutečně hledat nebude...
    Poděkovat autorovi 0
  • No rucne hladat nebude aktualizacie ziaden typicky pouzivatel akehokolvek telefonu...
    Poděkovat autorovi 0
  • To není tak úplně pravda, třeba majitelé telefonů řady Mate bývají hračičkové, tam bude situace trochu jiná než s Y6 Pro
    Poděkovat autorovi 0
  • sulla  
    upraveno 25. May
    Tak zrovna aktualizace bezpečnostní záplaty Androidu by měla oficiálně vyjit na sto procent !!!
    Jde o levný model? Jak pro koho!
    To je dost relativní...
    Ale zjevně to znamená, že výrobce na něj kašle a na zákazníky taky!
    Poděkovat autorovi 0
  • Nic memusi vyst na 100 percent, pri cene tohoto telefonu mozete byt radi ze vobec nejaka aktualizacia vysla alebo ze sa da zohnat nakolko to viem porovnat s telefonmi od lenova a samsungu v tejto cenovej relacii ktore mam doma a dostali po jednej aktualizacii a koniec.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jo a tenhle nedostal pro jistotu žádnou!!!
    Poděkovat autorovi 0
  • sulla napsal(a):

Tak zrovna aktualizace bezpečnostní záplaty Androidu by měla oficiálně vyjit na sto procent !!!

Jde o levný model? Jak pro koho!

To je dost relativní...

Ale zjevně to znamená, že výrobce na něj kašle a na zákazníky taky!

Huawei prodává telefon od řekněme dvou tisíc do 22 tisíc. Pokud se tedy bavíme o telefonu za třeba 4 tisíce korun, pak se prostě bavíme o jednom z levných modelů. Ale levnější přístroje si často pořizují také méně zkušené zákazníci a pro ty aktualizace skutečně nemusí být nutně přínosem (bez ohledu na to, co přináší). Tchýně má Huawei Y6, na vyhledání aktualizací ještě nikdy neklikla a nemá důvod...
    Výrobce na nikoho nekašle, jen logicky zaměřuje svoje úsilí na zákazníky, co si pořídili vybavenější přístroje, je to podle vás špatně?
    Poděkovat autorovi 1
  • Ale dostal cez ota B115 aj B 117
    Poděkovat autorovi 0
  • sulla  
    upraveno 25. May
    To je fakt, 100% nemusí vyjít vlastně vůbec nic, leda hov...
    Poděkovat autorovi 0
  • Pavel  
    upraveno 25. May
    Na hlavu tady někdo fakt upadl, ale Jozef to nebude... Samozřejmě určitě máte pravdu, majitelé Y6 Pro a třeba Mate 9 budou nepochybně prakticky stejná sorta uživatelů, to dává smysl :smiley: :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • No myslim si ze sa to tu uz zvrhava a oddeluje od temy, ja by som to zhrnul takto budte radi ze vobec su nejake aktualizacie tohto modelu a kto chce mat pravidelne aktualizacie mal by sa poobzerat napriklad po nexuse alebo pixeli, bez urazky ale toto nie je top model aj ked v tejto cenovej hladine za te peniaze je to parada.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pro  
    upraveno 26. May
    Pavel napsal(a):

Na hlavu tady někdo fakt upadl, ale Jozef to nebude... Samozřejmě určitě máte pravdu, majitelé Y6 Pro a třeba Mate 9 budou nepochybně prakticky stejná sorta uživatelů, to dává smysl :smiley: :smiley:

Aha, takže dle ceny, se dá usuzovat sorta uživatelů ? Já myslel, že mobil je na volání, SMS, chat, internet ...... Každý si vybírá dle svých potřeb a finančních možností. Já jej bral skrz baterii a častou obměnu.
    aleexis napsal(a):

Ale dostal cez ota B115 aj B117

Opravdu ? Já nikoliv, pouze přes místní aktualizace. Koupeno z oficiální distribuce.
    Jozef_HuaFan napsal(a):

Jenže vy spojujte dvě věci dohromady - telefon funguje dobře, jen u levných přístrojů zkrátka není nezbytně nutné honit aktualizace za každou cenu.

Kdyby telefon fungoval úplně dobře tak nevzniknou B117, 118, 119. Vždyť jde jen o opravy bugů, ne o update na vyšší verzi androidu ! Chválím Huawei, že se snaží opravit ty drobné chybky. Díky.

Poděkovat autorovi 0
  • Ty aktualizace nevydal oficiálně Huawei, takže jakýpak díky. Nemusím aktualizaci každý měsíc, ale proc byla B117 nejprve ke stažení přes ota a nyni to nejde? Proč nemohou být aktualizace ke stazeni na stránkách výrobce. V podstate se tedy jedná o aktualizace, které nejsou určené uživateli v Česku. Takže vlastně k ničemu :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Pardon, ale když píšete nyní to nejde - pro downgrade na B115 jste se rozhodl sám a dobrovolně, pokud už na aktualizačním serveru máme info, že telefon jel na B117, nemá smysl to tam hned posílat znovu. Na web se umisťuj minimum aktualizací, není skutečně potřebné tam dávat vše. Pro většinu telefonu je tam od každého OS jedna verze, není třeba více. Ale toto vše už je dlouho mimo téma diskuze, ta se jmenuje Huawei Y6 Pro a firmware B119, takže další příspěvky prosím jen k tomuto tématu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Konecne odpoved, diky. Muzete mi prosim sdelit, ktera aktualizace je jako posledni oficialni?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.