Huawei P9 a firmware B390

Dnes vám ukážu nový firmware pro Huawei P9, zároveň vás ale navnadím na příští aktualizaci, verze B390 totiž pravděpodobně bud přeskočena a tento měsíc se dočkáme novější verze. Na druhou stranu ale B390 funguje velmi spolehlivě a vyhovuje mi. Nezměnila se verze uživatelského rozhraní EMUI, EMUI 5.0.1 přijde až s další aktualizací. Ale telefon nadále šlape skvěle a jsem zvědav, kam jej vývojáři ještě dokáží posunout.

image
image
image
image

Komentáře

• Pokud na aktualizaci nechcete čekat, můžete použít aplikaci Firmware Finder. Ideální je instalace přes DNS, takže nejprve se zaregistrovat k aktualizaci, poté přepsat DNS v nastavení WiFi. Jakmile se update začne stahovat, je třeba nastavení DNS vrátit do původního stavu, jinak se bude aktualizace stahovat neustále dokola a instalace se nespustí. Sám jsem aktualizoval už před dvěma týdny touto cestou a vše šlape, firmware je super. Pokud by to někdo potřeboval rozepsat více, klidně...
    Poděkovat autorovi 3
  • Kedy pride emui 5.0.1? A co noveho bude obsahovat?
    Poděkovat autorovi 1
  • Spíše drobné úpravy a opravy, mělo by se tak stát tento měsíc.
    Poděkovat autorovi 1
  • Firmware B391 je dostupný skrze Firmware Finder a instalace funguje. EMUI 5.0.1, zářijové záplaty.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pro dual sim, ale stále nic co?
    Poděkovat autorovi 0
  • Opraví tahle verze konečně nefungující Mirrorshare?
    Poděkovat autorovi 1
  • wazzir  
    upraveno 24. October
    Prosím vás, jak na aktualizaci, když mám twrp?
    Děkuji

//
    Tak jsem teď koukal na XDA, a tam se píše že mám dát rollback na B136. A pak stáhnout full-OTA. Je to opravdu nezbytně nutné?
    Poděkovat autorovi 0
  • Nie, stačí nainštalovať stock recovery.
    Poděkovat autorovi 0
  • wazzir  
    upraveno 24. October
    Super, děkuji :)

//
    Tak nejdřív jsem si asi odje**l mobil, dal jsem pryč twrp, root, a relocknul jsen bootloader. Po flashnutí recovery jsem měl mobil v Error módu:
    FUNC NO : 11(recovery image)
    ERROR NO : 2(load failed!)
    Pak jsem tam ze SRKTool hodil stock recovery MM, a konečně najel.
    Ale pokaždé, když chci aktualizaci nainstalovat, hodí mě to do eRecovery, a dál nic
    Poděkovat autorovi 1
  • Asi bych stahla ten FW, co je momentalne v telefonu, pres Huawei extractor vyextrahovala Recovery (ve tvaru .img) a pres fastboot flashla. Mimochodem unlock bootloader nevadi aktualizaci.
    Poděkovat autorovi 1
  • wazzir  
    upraveno 24. October
    recovery.img je (co jsem koukal) ve všech verzích stejný - 67 108 864 bajtů. Zkusil jsem dát z B182, i z B386 (kterou mám teď). Jediný co fakt fungovalo tak je recovery z MM, natažená ze SRKTools - 36 024 320 bajtů.

Ale spíš mě zajímá, proč při aktualizaci vždycky skončím v eRecovery

//
    Moje chyba, recovery.img mají takovou velikost když je vytáhnu ven 7-zipem, vytáhnul jsem to teď přes Huawei Extractor, tak to jdu zkusit :)
    výsledek - FAILED (remote: Command not allowed)
    Poděkovat autorovi 1
  • Nebyli tam nejake manipulace s cust, vendor, oeminfo?
    Poděkovat autorovi 1
  • wazzir  
    upraveno 25. October
    Nene. Teď mi nejde ani flashnout, zřejmě kvůli zamčenému bootloaderu

Odemknul jsem tedy znova bootloader, a při restartu opět error mode :D po chvíli naštěstí najel, takže jsem pak v pohodě flashnul i recovery. Bohužel aktualizace se stejně nenainstaluje - najede eRecovery a tam je jen Download lastest version and recovery (vždy končí chybou), reboot, a shutdown.

Naposledy jsem zkusil flashnout recovery... nervy tečou... dám aktualizaci, restartuju, a hele.. najela instalace.17%, chyba. Ok, stáhnu ten druhý balíček (FF) - staženo, restartuje se, instaluje se. 20%, chyba.
    Skoro jsem ten mobil vyhodil, ale napadlo mě ještě zkusit stáhnout FullOTA balíček - úspěšně nainstalováno (i když nakonec B391), takže po nějakých 6 hodinách trápení a nervů jdu spokojeně spát. :sleeping: :blush:

Btw. pro ty kterým něco nejde, nevzdávejte to, i když u toho skoro ztratíte nervy :naughty:
    Poděkovat autorovi 1
  • Nervy tecou kdyz se nectou navody hlavne :wink: . Snad stokrat uz bylo zmineno a zdurazneno - stahovat nejvetsi balik. Mobil za to nemuze...
    Poděkovat autorovi 0
  • Největší balík jsem tahal, ale ne FullOTA, i tady jsem někde četl, že FullOTA se stahuje při instalaci z předchozí verze androidu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj. Chci se jen zeptan zda mam pres FirmwareFinder v telefonu stahovat Full ota, nebo jen aktualizace a zda vsechny nebo staci posledni. Dik
    Poděkovat autorovi 0
  • Nemate niekto stock recovery na EVA-L19C432B386 prosim?
    vdaka
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 22. November
    Full OTA nikdy nic nezkazí, ba naopak. Jelikož vám přepíše kompletně celý systém tak je to ideální. Samozřejmě pokud se dává update funkčního systému tak klasická OTA nic nepokazí. Ale za mě full OTA vždy. Jo a po každém update doporučuji alespoň wipe cache paměti. Ač je to banalita tak to dokáže hodně ovlivnit chod systému. Při větší aktualizaci (treba přechod systému na vyšší verzi) je samozřejmě lepsi komplet tovární obnovení.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak si dovolím jeden postřeh po aktualizaci ale-19 na firmware B390.Od instalace se neustále ztmavuje sám od sebe displej a nejde to nikde zastavit.Tovární nastavení nepomohlo.A velký problém jsem zaznamenal dnes kdy baterka z 23% ejhle po deseti sekundách používání baterie 1% a restart telefonu nêkolilrát za sebou.Takže pro mě nivý soft opravdu super
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.