Focení s P10

1232426282934

Komentáře

• Před nočními fotkami klobouček dolů. :) Musím si sehnat stativ.
    image
    Původní velikost: o8.icdn.ru/h/hanys/1/55782101OyC.jpg
    Poděkovat autorovi 1
  • Ráno narychlo jednou cestou do práce, východ slunce u Zdibského rybníku, doufám, že se už rychle opraví vkládání fotek, už je to opravdu moc dlouhé:-(image
    IMG_20170807_083103.jpg
    3968 x 2240 - 2M
    Poděkovat autorovi 2
  • Drsňák Bobík zpracovává dříví:-)image
    IMG_20170918_183435.jpg
    2055 x 3078 - 2M
    Poděkovat autorovi 2
  • upraveno 4. October
    Test vkládání fotografií...

image

image

image
    IMG_20170409_160008.jpg
    3968 x 2976 - 5M
    IMG_20170409_161647.jpg
    3968 x 2976 - 4M
    IMG_20170409_161040.jpg
    3968 x 2976 - 4M
    Poděkovat autorovi 1
  • Zdravím
    mám menší problém s mým P10. Při focení tmavé scény (např. večerní ulice, osvětlené parkoviště apod.) produkuje při focení na automat, opravdu velice tmavé (nepoužitelné)snímky. Hrál jsem si s nastavením, ale nic nepomohlo. Má předchozí P8 podávala v tomto ohledu daleko lepší výsledky (nevím jestli byla schopna pobrat více okolního světla?). S telefonem jsem velice spokojen až na tenhle neduh, který mě opravdu štve, jelikož večerní fotky jsou nepoužitelné (nemluvím tady o nočním režimu, i když bych řekl že i ten byl u P8 lepší). Máte někdo podobné zkušenosti, nebo jsem trefil na špatný kus a mám reklamovat?
    Předem díky za vaše názory
    Poděkovat autorovi 0
  • @Jozef_HuaFan fakt nejde. Po pridaní obrázku/súboru len sa vypíše Odosielanie a tak to ostane...aj 10 minút a nič.
    Poděkovat autorovi 0
  • A prohlížeč? i v jiných sekcích tady už lidé snímky normálně přidávají.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nejde mi sem dať nič, ani foto a ani snímka obrazovky ktorá ma pár kB, napr.

https://uloz.to/!8eqcBhJcST8D/screenshot-20170922-092329-png
    Poděkovat autorovi 0
  • Chyba bude na straně vysílače :smile: image
    Screenshot_20170922-092329.png
    1080 x 1920 - 441K
    Poděkovat autorovi 0
  • Neva. Dík za snahu. Budem používať odkazy :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • JK81 napsal(a):

Zdravím
    mám menší problém s mým P10. Při focení tmavé scény (např. večerní ulice, osvětlené parkoviště apod.) produkuje při focení na automat, opravdu velice tmavé (nepoužitelné)snímky. Hrál jsem si s nastavením, ale nic nepomohlo. Má předchozí P8 podávala v tomto ohledu daleko lepší výsledky (nevím jestli byla schopna pobrat více okolního světla?). S telefonem jsem velice spokojen až na tenhle neduh, který mě opravdu štve, jelikož večerní fotky jsou nepoužitelné (nemluvím tady o nočním režimu, i když bych řekl že i ten byl u P8 lepší). Máte někdo podobné zkušenosti, nebo jsem trefil na špatný kus a mám reklamovat?
    Předem díky za vaše názory

Zkus zmacknout dlouze na dispeji pri foceni, mel by se objevit znak slunicka (merici bod) se kterym se da nasledne hybat po displeji a urcovat dle nej expozici (svetlejsi, tmavsi)? vyzkouset timto slunickem zajet na ruzne zdroje svetla na displeji a zjistis co ti vyhovuje za svetelenost nasledne fotky.

Poděkovat autorovi 0
  • tripleTTT napsal(a):

Už se to drbe na xda:
    https://forum.xda-developers.com/p10/themes/p10-camera-talk-thread-t3600579

Video
    http://y2u.be/Fuqz_iiodSM

Tady zajívamé video, kde při vyšším iso huaewei má velmi malou kvalitu. Navíc tam zvytečně rve vysoké hodnoty iso a potom na to pustí agresivní post processing. Mít to udělané pořádně porazí s8 levou zadní. Zmiňujní se tam i ty panoramata. Ty jsou katastrofální. Takže záleží co vám v auto módu vypočtá za čas a iso.

Ve světlém dni se dejte pro režim a iso 50 100 200 500 1000 (při vyšších iso agresivně ty toftky doslova zničí. Navíc u mnoha fotek stačí iso 200, ale foťák tam dá klidně 400 a víc. (Přitom fotky jsou prosvětleny stejně)
    Ideální fotit nějakou přírodu louku. Ale i dlažbu :D

U panoramat jsem zjistil, že řežim je 8mpx a mění se při něm dynamicky iso a paradoxně hodně vysoko odhaduji cca 600 800 i výš. Proto ty panoramata vypadají tak děsivě. Pokud automat dá do pamoramata isa meší jak 400, kde kvalita fotek je ještě jakž takž a nenastupuje agresivní postprocessing je výsledek v celku ok. Tato situace nastává málokdy.

Z výše uvedený snímků čísel iso si porovnejte vizuálně jaké iso dává do panoramatické fotky. :D
    Focení s p10 zdar. Nejvíc mě mrzí to, že p10 má skvělou optiku, cameru, její parametry a je to zabité appkou. :)

Prijde me trosku z cesty srovnavat Huawei P10 se svetelenosti 2,2 vs Samsung S8 Plus se svetelenosti 1,8. Kdyz uz, tak bych srovanaval Huawei P10 plus vs Samsung Galaxy S8 Plus. (verim ze i takove srovani nekde bude)

Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. October
    Mala rada pro vsechny fotografy. Chapu ze uprava hloubky ostrosti svadi k tomu tuto funkci pouzivat a obzvlaste pred kamarady kdyz se takova fotka vytahne tak to vypada "cool" ale ze zkusenosti mohu rici "neprehanet to s uzitim teto funkce, nedavat nikdy hloubku ostrosti na max ale naopak spis na co nejvic minimum, pokusit se po vyfoceni najit idealni misto kde telefon tuto funkci aplikuje nejlepe - nekdy jde o milimetry a neni jedno jestli se bod rozostreni da u cloveka na nos nebo na pusu (pouze priklad).
    Poděkovat autorovi 0
  • vendac napsal(a):

Měl bych tady otázku na mistry fotografy. Jaký nastavení rozlišení foťáku používat? 20,12 nebo 9 Mpx a režim 4:3 nebo 16:9? Nebo prostě zkoušet a sám člověk časem zjistí co je nejlepší. Děkuji za názory.

Pokud mozno fotit na max kvalitu tedy 12 Mpx a na format 4:3, oriznout na 16:9 se to da vzdy a zmensit taky.

Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. October
    Včera probíhala v Praze jedna skvělá akce, více informací už brzy :smile: #FotimsHuawei

image
    IMG_20171013_161154.jpg
    3968 x 2976 - 4M
    Poděkovat autorovi 2
  • Mám rád černobílé fotografie...

image
    IMG_20171013_161309.jpg
    3277 x 2458 - 3M
    Poděkovat autorovi 1
  • A ještě jeden snímek :smile:

image
    IMG_20171013_154421.jpg
    3968 x 2976 - 7M
    Poděkovat autorovi 1
  • Jo, jsou to slečny pěkné. :D Hezký snímky, Jozefe!
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. October
    Ano, včera to byla opravdu úžasná akce. Děkuji Huawei :wink:
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak snad se mi i obrazek povede vlozit.
    image
    IMG_20171013_162503.jpg
    2976 x 3968 - 5M
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.