Huawei MediaPad M3 s Androidem 7.0 Nougat

1456810

Komentáře

• B303 mám, ale zabezpečenie je k 05/2017.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aha, tak to musí být ještě jiná - novější verze.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ono je to tak že existuje LTE EU verzia a ázijská verzia. EU verzia má zabezpečenie 05/2017, ázijská 08/2017.
    Poděkovat autorovi 0
  • indy1369 napsal(a):

Tomtomtom napsal(a):

Koukám,že jsou zde 5 až 6 měsíců staré komentáře. Mám M2 a uvažuji o M3,ale nevím,jestli už je oficiálně na androidu 7. Jestli ne ,poradí mi někdo,jak si stáhnout testovací verzi ? Jsem I.T. amatér,ale jde mi pouze o android 7.

Testovací verze je nesmysl, jinak M3 už jede oficiálně na androidu 7, ale pokud si ho nyní koupíš bude pravděpodobně se šestkou a sedmička by se ti měla nabídnou při aktualizaci systému. Každému se sedmička nabídla nebo nabídne různě, podle toho jakou verzi (europe, global , asia atd.) budeš mít a ještě u LTE verzí záleží, jaký operátor ti ji prodá či jaký prodejce (alza, mall atd.) prodá. Mě se nabídla hned v dubnu, někomu květen-srpen někdo čeká do teď. Pak ještě existují postupy jako je placený FunkyHuawei server, zadarmo FirmwareFinder(problémy s certifikací) nebo různé přehrání bootloaderu a ruční nahrání oficiální sedmičky . To najdeš na XDA foru.

Všem díky za odpověď,v Čechách je na prodej pouze jeden model v distribuci CZ(stříbrný 4/32GB),takže půjdu rovnou do Huawei v Praze,kde otevřeli první showroom,kde tuto verzi mají a cena je kolem devíti tisíc.Ostatní obchody s elektronikou (Alza,Datart atd.)také nabízejí pouze stříbrnou verzi 4/32GB wi-fi v distribuci cz za tu samou cenu. Ale objevil jsem dva šedivé e-shopy https://edigital.cz/ a https://www.k24.cz/,kde mají pouze distribuci EU,ale tablety o hodně levnější : v prvním jmenovaném zlatou verzi 4/64GB wi-fi za 7.700,- a zlatou verzi s LTE za 8.400,-. A stříbrnou verzi 4/32GB wi-fi za necelých 7.000,což je o dvojku levnější než ten samý tablet v distribuci CZ. A všechny tablety jsou na androidu 6,takže nevím,jestli EU distribuce půjde ubgradovat na android 7. Nebo snad někdo ví,že ano ? Jinak bych se musel zpokojit s českou distribucí.
    Poděkovat autorovi 0
  • Na předešlé stránce ti Josef_Huafan od Huawei píše, že to trvalo, ale sedmička je oficiálně dostupná. Já mám asijskou C233 a sedmičku mám už od dubna 17.
    Poděkovat autorovi 1
  • Šedým dovozem ušetříš ale nepočítej pak s podporou ze strany místního zastoupení
    Poděkovat autorovi 0
  • Pavel napsal(a):

Šedým dovozem ušetříš ale nepočítej pak s podporou ze strany místního zastoupení

To je pravda, ale stejně mi pořád nejde do hlavy, proč místní zastoupení ti neposkytne podporu k orig. Huawei, ikdyž dělaného pro jiný trh. Vždyť orig. Huawei=orig. Huawei. Chápu to v případě různých asijských replik, ale v případě originálu ne :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 10. October
    No představme si situaci (schválně použiji velká čísla), že si lidé nakoupí třeba 100 000 škodovek v Německu a budou tady chtít po místním zastoupení podporu. Němec bude plácán po ramenou, že maká skvěle. Čech bude na pranýři, protože neprodal nic. Nemluvě o tom, že každá země řídí aktualizace trochu jinak, před časem po mně někdo chtěl načasování aktualizací snad pro Brunej a divil se, že nevím :smile:. Ty důvody jsou ryze praktické a logické...
    Poděkovat autorovi 0
  • Pavel napsal(a):

Šedým dovozem ušetříš ale nepočítej pak s podporou ze strany místního zastoupení

Mám to chápat tak,že když si koupím distribuci CZ( v Čechách zastoupen pouze jedinou verzí-stříbrný 4/32GB),bude podpora na android 7. Ale když si koupím v šedivém e-shopu distribuci EU (třeba zlatý 4/64GB),nebude u něho žádná podpora, a tablet s distribucí EU zůstane na androidu 6 ?
    Poděkovat autorovi 0
  • To samozřejmě ne, jde o to, že EU distribuce neexistuje. Takže pokud třeba koupíte tablet pro nějakého operátora, který se rozhodl A7 nevydat, tak vám zkrátka nepřijde.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ahojte, před asi 2 týdny jsem si koupil M3 a velká spokojenost, jen nemůžu vyřešit dvě věci:
    Za prvé, mám jednu starou hru, která ke změně nastavení potřebuje stisknout klávesu menu. U ostatních zařízení, která mám, se to řešilo buď tak, že se zobrazilo plovoucí menu nebo se podrželo déle tlačítko zpět, ale u M3 nemůžu přijít na to, jak to zařídit. Jde to?
    A druhá věc, ta mně nevadí u tabletu, ale vadila by mně kdyby si koupil telefon, a to Smart Lock. Nemůžu ho v nastavení najít, jen nějakou upravenou verzi od Huawei, ale tam chybí např. bezpečné místo. Hledám špatně, je třeba něco doinstalovat nebo to tam prostě není?
    Díky!
    Poděkovat autorovi 0
  • Smart Lock nepoužíván, ale když jsem zagooglil, tak apky pro její použití u tohoto tabletu jsou ke stažení. A co se týká tvého prvního problému, tak se dá v nastavení - chytrá asistence povolit plovoucí tlačítko a to by tvůj problém řešilo .
    Poděkovat autorovi 0
  • Mohl bych poprosit o konkrétní apku k tomu SmartLock?
    Plovoucí tlačítko tuto funkci nenabízí, to jsem našel a zkusil.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. October
  • To je Tasker. To jsem našel, ale je tam problém, že když se Android zamkne cizí aplikací, nestačí pak k odemčení pouze otisk prstu, ale musí se zadávat PIN nebo heslo, podle toho, co je nastavené. :(
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef, je šanca, že príde aj Android 8.0 pre tento tablet?
    Poděkovat autorovi 0
  • Šanc je vždycky, ale v tuto chvíli to nevypadá pravděpodobně.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 2. November
    Zdar kaucí.
    Chystám se už pěknou dobu koupit tuto mašinku.
    Na co si dat pozor?
    Jak na tabletu poznám že je pro EU a že ho nedovážejí někde z asie?
    Nevím zda tu mužů dat link, odkud ho chci koupit, tak pokud se tu někdo ochotny najde, pošlu přes PM.
    Dik.
    Poděkovat autorovi 0
  • Klidně sem link dejte. Pokud to není CZ distribuce, tak už je úplně jedno, jestli je to Evropa nebo Asie, oficiální servis to stejně řešit nebude a reklamovat budete u prodejce.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravim, prave som aktualizoval moj M3 na android 7 a nefunguje mi ovladanie pomocou citacky odtlackov prstov. V tejto diskusii som cital, ze po tomto update je nutne zvolit si bud ovladanie cez citacku odtlackov, alebo SW tlacitka. Je to tak? (Momentalne nemam tablet pri sebe, tak to nevien overit) ...bol som zvyknuty mat SW tlacitka a zaroven ovladanie citackou odtlackov. Vazne to takto zmrvili, a nieje to mozne nejako riesit ?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.