Testujeme Huawei Mate 10 Pro

1246716

Komentáře

• A jak je to s oleofobni vrstvou na Mate 10 pro? P10 plus mne s tim docela zklamal.
    Poděkovat autorovi 0
  • Má Knock On? Našel jsem, že ano, pak zase že ne. Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • Tazz1 napsal(a):

Má Knock On? Našel jsem, že ano, pak zase že ne. Díky

Nemá, má jen always on.
    Poděkovat autorovi 1
  • Přesně tak. Ale potěšil by
    Poděkovat autorovi 0
  • A je to tak, že při použitém displeji je to jen otázka SW? Třeba se ho dočkáme časem, vydrž na to telefon má, takže spotřeba problém nebude.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nevíte někdo, jaké ochranné sklo Mate 10 Pro používá?? Vzhledem k tomu, že má skleněnou i zadní část, je to vcelku důležítá věc. nikde jsem se to nedočetl...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. November 2017
    Jelikož P10 měla GG5, není důvod to měnit.
    Poděkovat autorovi 0
  • mcmili: mohl bych mit dotaz kde ses to nedocetl?
    Poděkovat autorovi 0
  • Koukal jsme na fullHD videa při 60 fps. Oproti 30 fps je to slabota. O dost horší kvalita obrazu. Je to (byl to) problém jen starších FW nebo to tak prostě je?
    Slow motion umí 240 fps při HD rozlišení?
    Děkuji za odpovědi.
    Poděkovat autorovi 0
  • HootikHootik  
    upraveno 14. November 2017
    to je problem vsech mobilu, nizkej bitrate + slaby procesovani obrazu... novy iphony jak maji 1080p240 tak je to dost hnusny a treba 720p240 na samsungu S8 vypada lip...

The Huawei Mate 10 Pro video capture maxes out at 4K at 30fps and the high-res clips are encoded using the H.265 codec. The bitrate of 22Mbps is quite low for 2160p footage, and hence files take up less space from the phone's storage.

The 1080p (30, 60 fps) videos use MPEG-4 compression, unlike the 4K ones. The 1080p/30fps videos have a rather standard bitrate of around 10.5Mbps, while 60fps - 18.5Mbps.

Audio is recorded in stereo at 192kbps, which is great.

to je proste malo... na to 4k pri 265 by to chtelo aspon 30-50Mbps, poradny obraz na 264 pri FHD dostanes kolem 40-50Mbps, dvojnasobek pri 60FPS...

Pro porovnani Iphone X

The H.264 4K videos carry a bitrate of around 46Mbps, but audio is recorded in mono at 96Kbps in AAC format. Yes, Apple may be pioneering the 4K video with 60fps, but it's still stuck in mono audio capturing for a decade. Let that sink in. If that's not lazy, we don't know what is. Apple should have a look at what LG and Nokia are doing in this field.

The 1080p videos at 30fps have a bitrate of 16 Mbps, keeping the same audio, while the 60fps ones came out with 23Mbps bitrate.

The H.265 4K videos at 60fps carry a bitrate of 54Mbps, while the audio is still mono. The 4K at 30fps clips are captured at 24Mbps - half the H.264 ones. The 1080p 30 and 60fps bitrate are also halved at 8.5 and 12.5 Mbps respectively.

Proste jediny na co nahravat s Mate 10 PRO je 4k... zbytek ani nezkouset... doufam ze udelaji nakej SW update aby slo do 265 nahravat i ve FHD a nebo zvetsit bitrate pro vsechny moznosti... to je jenom SW zalezitost...
    Poděkovat autorovi 1
  • Slow-mo je 120 fps pri Full HD a 240 pri HD
    Poděkovat autorovi 0
  • Aky tam teraz mate FW?
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak sem zjistil ze moje stara S4 LTE nataci pri 1080p30 nakejch 17Mbps... pres open camera sem dokazal nahravat vpohode v 40Mbps.... a mozna sem zjistil jak zvysit bitrate na Mate 10 Pro pri nahravani s H265... snad to pude... uvidime az pride... Mate 10 Pro nataci jenom teda 10,5Mbps, chce se mi zvracet...

Docela mi stve ze to takhle zamerne kazi vyrobci, a zajmalo by me co je ktomu vede, kvuli nedostatku vykonu to opravdu nebude... mohli by tam nativne davat nastaveni bitrate, nebo aspon 3 nastaveni...
    Poděkovat autorovi 0
  • Někde jsem četl (ale netýkalo se to Huawei, je to už dříve), že u H265 je prostě ten tok nějak lépe optimalizován, proto je to menší. Ale bez záruky, je to pár měsíců, třeba to někdo sleduje víc...
    Poděkovat autorovi 0
  • HootikHootik  
    upraveno 14. November 2017
    no samozrejme ze je mensi protoze to ma lepsi kompresy ale porad na 4k je 22Mbps h265 malo... ale neni to tak hrozny jako na FHD kde je 10,5 a 18,5Mbps H264, proto ty videa taky vypadaj tak hnusne a trhaj se.... tohle je jenom jedno prepsani veci v SW neni to nic slozityho opravit, v rootu to udela clovek i sam... :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ted sem kouknul na Mate 9....

The Huawei Mate 9 encodes its 4K videos using the H.265 codec. The consequences are two-fold. On the positive side, the bitrate of 30Mbps is very low for 2160p footage

1080p videos use MPEG-4
    The 1080p/30fps videos have a rather standard bitrate of around 17Mbps, while 1080p/60fps is exactly double that - in effect you'd get larger files per second of footage from the Mate 9's 1080p/60ps mode, than from its 4K mode.

Why Huawei why....

Poděkovat autorovi 0
  • Firmware - u mňa aktualne stake B115
    Poděkovat autorovi 0
  • A v hicare nejde mi doplnit udaje
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to fakt škoda. Ty videa mě odrazují od koupě. Jinak bych měl asi jasno.
    Samsung S7 - 1080@30 17 Mbit/s; 1080@60 28 Mbit/s, 720@240 72 Mbit/s.
    Na rootlym LG G2 šlo nastavit přes aplikaci XCam LG settings bitrate až na 60 Mbps u všech rozlišení - UHD (LG G2 normálně UHD neumí, ale s XCam LG to umí), FHD@60, FHD@60, HD@120...
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.