Po upgradu na verzi 6 telefon nezobrazuje přílohy

Zdravím, tak na firmě jsme nedávno přešli na telefony Huawei P8 a P8 lite s verzi androidu 5, (dříve jsme měli Samsungy) pokud u nich odkliknu aktualizaci, která nainstaluji verzi 6, tak ať dělám co dělám, tak v emailu nejsou vidět žádné přílohy. Nicméně i když tento email z neviditelnou přílohou pošlu někomu dál, např, do pc do outlooku, tak se mu zobrazí bez problému. Potřeboval bych poradit co s tím jako mám dělat, když si nemohu v telefonu zobrazit žádnou přílohu. Na technické podpoře Huawei, mě poradili jedině telefon downgradovat na verzi 5 a šmitec, nikdo se semnou dál nebavil. Tovární nastavení nepomáhá. Pravda downgrade pomohl, ale copak tohle je řešení? To zase byl kup teda :-(
Prosím někoho o pomoc jak tohle mám vyřešit. Děkuji mnohokrát.

Komentáře

• Používáte Gmail klient nebo nějaký jiný?
    Poděkovat autorovi 0
  • Máme vlastní poštovní server Icewarp, takže používáme jiný. Nicméně ho používáme jako Imap, to co přijde do pc i do telefonu tak se synchronizuje. Na samsung telefonech jsme přidával účet jako Microsoft Exchange activesync, na Huawei tuším jako firemní.
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže používáte nějakou vlastní aplikaci? Pokud je to imap, co jej zkusit nacvakat do Gmailu? Oč mi jde - pokud máte vlastní řešení a vlastní server, těžko se někomu jen tak bude problém reprodukovat...
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak ona to není vlastní aplikace, někdo používá Microsoft exchange server na poštu, my máme jeho levnější náhradu od Icewarpu serveru (https://www.icewarp.cz/). Je to běžný mailový server, který máme 12 let, funguji tam standardní protokoly tak jako všude. Jestli to přidám imapem, pop3 či jinak, je úplně jedno, pošta všude funguje. Na Huawei verzi 5 fungovala taky, po upgradu na verzi 6 nikoliv. Na ostatních značkách typu Samsung, Blackberry, Acer co máme na firmě nikdy žádný problém nebyl, respektivě by mě ani nenapadlo, že bych neviděl v telefonu přílohy, až prostě teď.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě šlo o aplikaci v telefonu, skrze kterou se připojujete...
    Poděkovat autorovi 0
  • takže účet si přidávám pomoci Exchange účtu
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 5. August 2016
    Takže do defaultní aplikace email? Zkuste tedy ten imap účet přidat do Gmailu, jak se to projeví.
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže zkusil jsem to přehodit na gmail a kupodivu přílohy se zobrazují.
    Dokonce i v defaultním nastaveni emailu jako imap, to frčí, nicméně zase mě nefunguje synchronizace odeslané pošty mezi outlookem a telefonem. Což vlastně protokol Exchange uměl a nebyl s tím žádný problém ve verzi 5. Mno ale je tu nějaký pokrok, takže zatím děkuji mnohokrát
    Poděkovat autorovi 0
  • Aspoň, že tak :). Porážím podporu 1:0 :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže po nějaké chvilce oživuji problém, který stále přetrvává.
    To že přidám účet jako imap či cokoliv jiného tak přílohy jsou vidět, nicméně je to nevyhovující. Oprava doposud žádná.
    Jelikož v mobilu si účet přidám jako exchange a následně se mě sdílí jak pošta tak kalendář s našim serverem. Na verzi 5, to šlape jak z praku, na ostatních telefonech taky, ale jakmile uživatel stáhne verzi 6 na huawei P8 Lite či plnou Huawei P8, tak je vše v pytlu a v telefonu se nezobrazují přílohy.

Řešení:
    1. nechat účet přidaný jako exchange, vypnout synchronizaci emailu a synchronizuje se mi kalendář
    2. přidat stejný účet jako imap a stahovat emaily
    3. Mít přidaný dva stejný emaily, abych si mohl v jedno synchronizovat kalendář a v druhym maily, to umí opravdu jen Huawei
    4. Pro nerváky, doporučuji zahodit telefon, nebo vubec neaktualizovat, pokud mate stejny problem jako ja, nebo prinejhorsi provést downgrade. Mno tak to že jsme nebyli spokojeni se Samsungem, tak se k němu asi velice rádi ještě vrátíme

Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.