Root

upraveno 15. February 2017 v Huawei Y3 II
Dobrý den, nemáte někdo funkční root na Huawei Y3 II (LUA-L21) a custom recovery? Děkuji za případné komentáře.

Komentáře

 • Telefony značky Huawei jsou nejlepší
  Poděkovat autorovi 1
 • Nejprve získat kód a odemknout bootloader - kód pro odemčení získáte na ofic. stránkách Huawei emui.huawei.com/en/plugin/unlock/index postup na odemčení je třeba tady https://youtube.com/watch?v=3cSVKZuUnEI nebo tady https://gizdev.com/unlock-bootloader-of-huawei/
  Odemčení přijdete o data - nezapomenout si je zálohovat. Po odemčení bootloaderu instalovat TWRP postup zde https://gizdev.com/root-huawei-y3-ii-install-twrp-recovery/ nebo tady https://androidweblog.com/root-huawei-y3-ii-3g-4g-install-twrp-recovery/ POZOR na bod 7 v druhém odkazovaném návodu, až proběhne flash a zadáte a potvrdíte příkaz "fastboot reboot" pro ukončení a restartování telefonu, stiskněte urychleně kombinaci tlačítek pro vstup do recovery modu tj. stisknout najednou tlačítka pro vypnutí a zvýšení hlasitost a chvilku podržet, dostanete se do nabídky, kde tlačítkem zvýšení hlasitost vyberete "recovery mode" a tlačítkem pro snížení hlasitosti potvrdíte, objeví se logo huawei a následně se dostanete do TWRP menu. Pokud totiž po"fastboot reboot" necháte telefon naběhnout do normálního režimu, nedojde k přepsání původního recovery tím od TWRP a musíte flashovat znovu.
  Nakonec root, který spočívá v instalaci superuser.zip skrze TWRP a aplikace phh’s SuperUser už normálně z android marketu, postup je obsahem předchozích odkazů.
  Návodů je na netu poměrně hodně, já použil kombinaci různých, ale v podstatě jsou postupy stejné. K provedení je nutné mít instalované ovladače k teleflonu - to docílíte např. instalaci programu HiSuite od Huawei a pak nějaký program pro komunikaci s telefonem použil jsem Minimal ADB and Fastboot. Hodně zdaru!
  Poděkovat autorovi 0
 • Krom toho, ze tazatel to psal pred osmi mesici, mas tam nekolik nepresnosti, jemne receno :wink:
  Poděkovat autorovi 0
 • Třeba sem někdo zabloudí a bude hledat info k této problematice. Vzhledem k tomu, že na českém netu není k tomuto modelu v podstatě nic, i ta bída ode mě může pomoci.
  Poděkovat autorovi 0
 • OK, ale ten bod 7 je nesmysl, jakmile ti fastboot napise sending okay, writing okay, nic uz TWRP z telefonu nedostane. Stran rootu - SuperSu a SuperUser jsou uplne odlisne veci a jedna vylucuje druhou.
  Poděkovat autorovi 0
 • Souhlas, jak to je v telefonu, tak jedině další flash přes fastboot pro návrat původního recovery.
  Poděkovat autorovi 0
 • malii  
  upraveno 4. October 2017
  Možná jsem něco dělal blbě, ale v mém případě jsem tam TWRP dostal až po provedení postupu, jak je popsán v odkazovaném bodě 7. Jsem dost línej na to, abych dělal něco navíc :-)
  Poděkovat autorovi 0
 • OK, mozna je to u Y3 II tak, kazdopadne je to novinka, instalaci TWRP potvrzovat v eRecovery. A jak vidis, nejsem sam :wink: .
  Poděkovat autorovi 0
 • Přímo na stránkách twrp píší k instalaci toto: "Note many devices will replace your custom recovery automatically during first boot. To prevent this, use Google to find the proper key combo to enter recovery. After typing fastboot reboot, hold the key combo and boot to TWRP. Once TWRP is booted, TWRP will patch the stock ROM to prevent the stock ROM from replacing TWRP. If you don't follow this step, you will have to repeat the install." Pravdou ale je, že když jsem před nějakým časem řešil Asus, nebo co to bylo, tak jsem nic takového nedělal. Aspoň jsme to tu trochu oživili, zdar :smiley:
  Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.