zapnutí displeje z režimu spánku v cyklistickém pouzdře

Ahoj všichni,
prosím o radu, jestli existuje způsob, jak probudit telefon v cyklistickém pouzdře za fólií. Fólie sice umožňuje běžné ovládání telefonu, zablokovává ovšem proximity senzor v režimu spánku a telefon v tomto okamžiku nereaguje na žádná gesta a poklepání.
«1

Komentáře

• To jde vypnout v Nastavení /chytrá asistence /režim zakázání klepnutí
    Poděkovat autorovi 1
  • Dík za odpověď,
    to jsem si taky myslel, že to tam vypnu a bude klid. Ale... u mého telefonu (sestavení B584) to takhle nejde. Vypnutí / zapnutí režimu "Zakázání klepnutí" funguje jen na rozsvíceném displeji, v režimu spánku se to chová vždy tak, jako by byl režim zakázání klepnutí zapnut.
    Takže ať mám ten režim vypnutý nebo zapnutý - při přiblížení čehokoliv k proximity senzoru displej na poklepání a gesta nereaguje. Jde o to jestli mám uzlík jen na mém telefonu, nebo to tak funguje u všech. Mohl by to prosím někdo vyzkoušet? Děkuji :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • No.... Teď jsem to zkoušel a opravdu to nejde, což nechápu (máme B595). Nejsem si ale jistý, že to dřív šlo, na P8 Lite jsem to nikdy netestoval. Každopádně bočním tlačítkem to pak probudit lze.
    Na svém Mate 9 jezdím na kole s app Strava se zapnutým displayem.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ahoj, večer jsem si aktualizoval na 594, telefon se chová stejně. Vyzkoušel jsem i nějaké aplikace na odemykání gestem a ovládání mobilu tlačítkem na sluchátkách, nefunguje nic.
    Takže mám zatím asi dvě možnosti: jezdit s aktivní navigací a zapnutým displejem a spotřebu při celodenních výletech podepřít powerbank, nebo v místě senzoru vyříznout do fólie pouzdra otvor, tím ale samozřejmě přijdu o voděodolnost brašny.
    Ani jedna z tech dvou možností se mi moc nelíbí.
    Ale třeba někoho ještě něco napadne. Ztím díky a hezký den.
    Poděkovat autorovi 1
  • Keznikl  
    upraveno 4. April 2017
    Tak bočním tlačítkem a následným přijetím po displeji to odemknout jde (tedy pokud je vypnutý režim zakázání klepnutí) . Pak zbývá jedině zapnutý displej. Jak jsem psal, já to tak dělám a musím říct, že spotřeba se zvedne (u Stravy) max. o 5%.Takže na běžné 2-3 hodinové vyjížďky je to v pohodě. Na celodenní trasy pak powerbanku ;-)
    Poděkovat autorovi 1
  • No právě to boční tlačítko je celý kámen úrazu, v té brašně se k němu jenom tak lehce nedostanu, vlastně se k němu dostanu těžce :-) :-).
    Poděkovat autorovi 0
  • Jestli se nemýlím , telefon tak neodemknu poklepáním ani v noci. To je docela k prdu. Chápu to při zapnuté funkci zakázaného klepnutí, ale při vypnuté funkci?
    Jozefe? ;-)
    Poděkovat autorovi 1
  • Ahoj, tak jsem tajně doufal, že někdo přijde s chyrým fíglem, ale asi to elegantní řešení nemá.
    Nicméně... Možná mi jen něco nedochází (promiňte mé hlavě už šedivé), ale jak Vám pracuje funkce:
    Nastavení ->Chytrá asistence ->Režim zakázání klepnutí?
    Na mém telefonu to vypadá tak, že je to nefunkční:
    1. Režim zakázání klepnutí VYPNUTÝ
    - režim spánku - proximity senzor ODKRYTÝ - displej LZE probudit poklepem
    - režim spánku - proximity senzor ZAKRYTÝ - displej NELZE probudit poklepem
    - displej rozsvícený - proximity senzor ODKRYTÝ - LZE provádět veškeré dotykové operace
    - displej rozsvícený - proximity senzor ZAKRYTÝ - LZE provádět veškeré dotykové operace
    2. Režim zakázání klepnutí ZAPNUTÝ
    - světe div se, úplně stejné, jako v odstavci výš
    Nenašel jsem rozdíl v zapnutí a vypnutí této funkce. Máte to taky tak?
    Poděkovat autorovi 0
  • Hm, skoro 150 návštěvníků, jeden se snahou pomoci (díky Keznikl), bug ve firmware u starého telefonu už nikoho nezajímá :-), co už...
    Admine, klidně tohle vlákno zamkni nebo smaž, pro mě už problém neexistuje. Řešení nalezeno haluzově, náhodou, nelogické, ale funguje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám v rodině ještě jednu P8 Lite, tak to ještě zkusím tam. Postrádá to ale smysl....
    Poděkovat autorovi 1
  • To Keznikl:
    díky za ochotu, když se k tomu nedostaneš, tak se nic neděje, psal jsem, že jsem to vyřešil, mobil v brašně pod folií reaguje podle mých představ, nemusel jsem vyřezávat otvor pro proximity senzor a nebudu ani muset jezdit se zaplým displejem.
    Jen trošku nerozumím tomu, co postrádá smysl...
    Přišel jsem pravděpodobně na chybku, která mně znemožnila používat jednu funkci telefonu přesně podle návodu výrobce. A možná se opakuje i u novějších modelů telefonu.
    Poptal jsem se zde na fóru, jestli ostatní majitelé pozorují stejné chování mobilu jako já, nebo je chybka jen v mém přístroji. S moc velkou vstřícností jsem se na tomto fóru nesetkal, samozřejmě s jednou světlou vyjímkou.
    Poděkovat autorovi 0
  • Myslím, že to takhle v EMUI není myšlené. Je to prostě jen proti nechtěnému odemčení v kapse. Bylo by dobré do systému doplnit tuto možnost, tedy odemknout telefon i v pouzdře poklepáním, tedy při zakrytém senzoru. Bohužel teď nemám P8 Lite k dispozici, ale napadá mě jedna věc, má P8 Lite funkci chytrý kryt? Co jí zkusit zapnout, u krytu také bývá zakrytý senzor.
    Poděkovat autorovi 0
  • Teď koukám, že tuhle funkci nemá.
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže jste na to přišli?
    V čem byl háček?
    Poděkovat autorovi 0
  • Keznikl  
    upraveno 16. April 2017
    Nepřišli, při zakrytém senzoru prostě nelze odemknout poklepáním.
    Je to sice logické z pohledu nechtěného odemčení v kapse, ale možná by nebylo od věci aby bylo možné toto povolit.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mnooo, já si myslím, že vím, čím to je. Jak jsem psal o něco výše - nepracuje korektně funkce "Režim zakázání klepnutí".
    Aspoň můj telefon se chová tak, jako by ta funkce byla stále zapnutá. Jde jenom o to, jestli je to pouze na mém přístroji, nebo je to systémová chyba. Zatím to nikdo z návštěvníků fóra neprověřil, nebo o tom tady nedal vědět.
    Poděkovat autorovi 1
  • No jasně, na manželky telefonu to dělá úplně stejně. Dle mého to slouží pouze proti nechtěnému odemknout Írán a to tak, že když je režim zapnutý a zakryje senzor, telefon neodemkneš a to žádným způsobem.
    Chápu tvou potřebu, je to logický požadavek, ale myslím že by se to mělo nastavovat samostatnou funkcí.
    Poděkovat autorovi 0
  • Asi si nerozumíme a dám to tady jinými slovy potřetí:

píšeš: "...že když je režim zapnutý a zakryješ senzor, telefon neodemkneš a to žádným způsobem..."

a já k tomu dodávám: že když je režim vypnutý a zakryješ senzor, telefon neodemkneš a to žádným způsobem.

A tak ještě jednou - zapnutí nebo vypnutí funkce : "Nastavení ->Chytrá asistence ->Režim zakázání klepnutí" nemá na telefon v režimu spánku žádný vliv. Při zakrytém proximity senzoru (typicky v kapse, kabelce) telefon neprobudíš nikdy.

Ptám se: je to vlastnost, nebo bug?
    Poděkovat autorovi 0
  • :smiley: Jen upřesním, žádným způsobem myslím ani stiskem bočního tlačítka.
    Při zapnutém režimu to po stisku bočního tlačítka hodí hlášku o zapnutém režimu zakázání klepnutí. Při vypnutém režimu to po stisknutí bočního tlačítka normálně odemknu.
    Pouze poklepem to nejde při zakrytí senzoru nikdy.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ha, jasný, díky, na tohle moje hlava stará, šedivá měla přijít taky a sama :-). Příliš jsem se asi upnul na ten terminus technikus "Režim zakázání klepnutí" a nebral vůbec v potaz, že klepnutím soudruzi můžou taky myslet zmáčknutí bočního tlačítka.
    Dobrá, budeme tedy asi konstatovat, že je to vlastnost telefonu. Hotovo, tečka :-).
    Po dlouhém laborování a zkoušení jsem probuzení displeje poklepem zprovoznil instalací app "AutoScreenOnOff".
    Ta je původně určena k probouzení a uspávání mobilu otevřením a zavřením flip pouzdra. Úplně náhodou jsem zjistil, že maličkou manipulací při vkládání mobilu pod fólii cyklopouzdra se zprovozní vytoužená funkce probuzení mobilu poklepáním. Jestli má někdo zájem o podrobnější popis, tak dejte vědět, podělím se.
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.