Oleofobní vrstva, display pod folií, tvrzené sklo...

12425272930

Komentáře

• Mě ta folie z výroby moc kvalitní nepřijde, po týdnu je na ní dost škrábanců, no jsem ve stavu, ze se cítím byt tou chybějící olejofobni vrstvou okraden, jako by ten telefon nebyl kompletní.
    Poděkovat autorovi 0
  • @lumix Možná až tu fólií sundas tak budeš překvapený až se ti display bude matlat míň než ta originální fólie. :wink:
    I když osobně jsem na P10 hned lepil jinou folii. Nemám osobně rád telefon bez ochrany.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dnes to zkusím. Telefon zabaleny ze vsech stran uz neni tak pěkný, sice chráněný, ale ....
    Poděkovat autorovi 0
  • Já z prvních kusů P10 byl lehce zmatený. Ta fólie mě přišla fakt hnusná a chybějící vrstva průser. Dnes máme doma 3x P10 všechny kupované je konci roku. První, co šlo dolů byla fólie a problém nemám žádný. Telefon se nematla o nic více nebo méně než předchozí Honor 8 nebo iphone se. Takže za mě tento model po odstranění těchto failu, super. A žádné sklo nebo folii nemám v plánu, nikdy jsem to nepoužíval a ani nehodlám. Zkrátka to nemám rád. Kryt volím co nejtenčí, proč kazit vzhled.
    Poděkovat autorovi 1
  • Máte někdo zkušenost s 3D temperovaným sklem od firmy TGM ? Prodávají v Euronics..
    Jestli je nalepené po celé ploše atd?
    Někdo psal ohledně panzer glass, že nelepí po celé ploše a nějak se pod něj dostávají nečistoty.. ?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. February
    @Oliivia Už nevím co to bylo za sklo, ale v Euronics jsem si jednou v životě nějaké ne moc levné nechal nalepit. Jste v obchodě jsem jim řekl at si ho strhnou a strčí za klobouk.
    Bylo o kus menší než display.
    Tak koukni případně i na tento "malý" detail

A ještě dodatek. Zatím asi všechna 3D skla lepí pouze po obvodu. Teď mám jedno na
    MATE 10 Pro a opet lepí pouze po kraji.
    Takže časem prostě pod něj špína napadá.
    Poděkovat autorovi 1
  • To je věc, koupíme si krásné telefony a pak je obalíme jako dálkové ovladače v roce 1990 do igelitu. A ještě stojí všechna ta skla, fólie a obaly za dva roky tolik, jako půlka mobilu.
    Poděkovat autorovi 1
  • moje řeč, navíc ty telefony vydrží mnohem víc než si myslíte, ty fólie a skla to je akorát byznys. otestováno na manželce, telefony zásadně na volno v kabelce a nikdy ani škrábanec :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • misanekx napsal(a):

@Oliivia Už nevím co to bylo za sklo, ale v Euronics jsem si jednou v životě nějaké ne moc levné nechal nalepit. Jste v obchodě jsem jim řekl at si ho strhnou a strčí za klobouk.

Bylo o kus menší než display.

Tak koukni případně i na tento "malý" detail

A ještě dodatek. Zatím asi všechna 3D skla lepí pouze po obvodu. Teď mám jedno na

MATE 10 Pro a opet lepí pouze po kraji.

Takže časem prostě pod něj špína napadá.

Děkuji za odpověď :smile: - na tento "detail" právě koukám - myslela jsem, že když je sklo označeno 3D, znamená to, že má to "zakřivení" nebo jak to nazvat, aby mohlo být a je - až do okrajů přes celý displej?

Co se týče lepení po obvodu - možná tomu špatně rozumím, ale pokud při aplikaci ochranného skla byl displej čistý a dané sklo lepí po obvodu, kudy se teda dostanou pod něj pak nečistoty?? Nebo nelepí po CELÉM obvodu?

Poděkovat autorovi 0
  • misanekx -
    v některém příspěvku jsi psal, že doporučuješ prodejnu Euronics v Hk a jimi aplikovanou ZAGG folii na displej,
    že s tím máš dobrou zkušenost.
    Včera jsem v tom euronicsu byla, folii tam lepí, ale nikde není napsané, že je to značky ZAGG ? To máš na faktuře, nebo jak víš, že je to opravdu tahle značka ??
    Poděkovat autorovi 0
  • lumix napsal(a):

To je věc, koupíme si krásné telefony a pak je obalíme jako dálkové ovladače v roce 1990 do igelitu. A ještě stojí všechna ta skla, fólie a obaly za dva roky tolik, jako půlka mobilu.

panzer glass, které jsem měla možnost naživo nalepené vidět a které je přes celý displej, není dle mého názoru na displeji na první pohled vůbec viditelné, natož rušivé.. jediné místo, kdo ho vnímám, je kolem čtečky.. co mně od něj odrazuje jsou ty nečistoty.. viz příspěvek výše..
    Co se týče ceny, souhlasím, ale to je prostě nenažranost výrobce a celkové filozofie " dáme na displej taková skla, aby se musely chránit další vrstvou a aby výměna stála tolik, že si radši dotyčný koupí jiný mobil" - to tady nevyřešíme..
    Poděkovat autorovi 0
  • Oliivia napsal(a):

misanekx -
    v některém příspěvku jsi psal, že doporučuješ prodejnu Euronics v Hk a jimi aplikovanou ZAGG folii na displej,
    Včera jsem v tom euronicsu byla, folii tam lepí, ale nikde není napsané, že je to značky ZAGG ? To máš na faktuře, nebo jak víš, že je to opravdu tahle značka ??

Možná lepi i jiné fólie, ale pokud si necháš lepit zmíněný ZAGG tak za prvé tu fólií vyřezávají na rezacce přímo před tebou a za druhé po nalepení obdrzis krom účtenky také druhý lístek s registračním číslem té fólie a samozřejmě na obou ustrizcich figuruje firma ZAGG.
    To registrační číslo je kvůli doživotní záruce. Případné prelepeni první měsíc se realizuje přímo na prodejně. Od druhého měsíce se musí nejprve vyřídit výměna fólie poštou (Brno) a pak ji opět nalepí klidně v HK.
    Jo a v Hradci mají dvě prodejny. Tuto fólií řežou a lepí pouze v té u McDonald's, nikoliv v Auparku. :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže jsem sundal fólii, oddělal origo dodávaný kryt (měl jsem ho tam pár dní, neboť jsem nevěděl zda si telefon nechám nebo ne) a paráda, v zbavil jsem se různých záhybů, kde se držel prach a nečistoty. Telefon vypadá luxusně (až moc jako iPhone7) telefon musím otírat daleko méně, displej se nepatlá. SUPER!!! Spokojenost.
    Poděkovat autorovi 0
  • @lumix Však jsem tu psal, že ta original fólie se matla mnohem víc než samotný display :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jj, je to pěkné, jen jsem zvědav kdy mi telefon spadne na zem (beton, nebo asfalt) a pěkně se poškrábe.
    Poděkovat autorovi 0
  • misanekx napsal(a):

Oliivia napsal(a):

misanekx -

Možná lepi i jiné fólie, ale pokud si necháš lepit zmíněný ZAGG tak za prvé tu fólií vyřezávají na rezacce přímo před tebou a za druhé po nalepení obdrzis krom účtenky také druhý lístek s registračním číslem té fólie a samozřejmě na obou ustrizcich figuruje firma ZAGG.
    To registrační číslo je kvůli doživotní záruce. Případné prelepeni první měsíc se realizuje přímo na prodejně. Od druhého měsíce se musí nejprve vyřídit výměna fólie poštou (Brno) a pak ji opět nalepí klidně v HK.
    Jo a v Hradci mají dvě prodejny. Tuto fólií řežou a lepí pouze v té u McDonald's, nikoliv v Auparku. :wink:
    byla jsem v Auparku v Euronics a stála jsem přímo před řezačkou folie.. tak už ji tam asi mají taky..

Co se týče lepení po obvodu - možná tomu špatně rozumím, ale pokud při aplikaci ochranného skla byl displej čistý a dané sklo lepí po obvodu, kudy se teda dostanou pod něj pak nečistoty?? Nebo nelepí po CELÉM obvodu?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. February
    @Oliivia 3D skla sice lepí po celém obvodu, ale prach se pod ně většinou postupně dostává například výřezy na repro, přední kameru a proximity senzor.
    EDIT: Není problém někdy klidně osobně ukázat jak se mi chová 3D sklo na MATE 10 PRO. Kolem HK se pohybuju dost často.
    Poděkovat autorovi 1
  • Před 2 dny jsem strhl originální folii na displeji z důvodu poškrábání. Originál sklo se mi zdá být v pohodě, čistí se velmi snadno a v kapse se mi vyčistí skoro samo. Zatím jsem velmi spokojen. 3D skla se mi nelíbí, jak blbě se lepí (jen po krajích). Nad novou fólií bych možná i uvažoval, ale nejsem si jistý jakou. Možná využiji naši slevu a zkusím screenshielda.
    Poděkovat autorovi 0
  • misanekx napsal(a):

@Oliivia 3D skla sice lepí po celém obvodu, ale prach se pod ně většinou postupně dostává například výřezy na repro, přední kameru a proximity senzor.

EDIT: Není problém někdy klidně osobně ukázat jak se mi chová 3D sklo na MATE 10 PRO. Kolem HK se pohybuju dost často.

Na tom Mate 10 máš panzer nebo které 3D ?
    Ten panzer jak moc se "matlá" ?
    Poděkovat autorovi 0
  • @Oliivia Panzer jsem zatím vzdal a vydal se cestou nákupu z Číny. Sklo za pár korun, nematla se ani trochu a úžasně klouže. Každopádně Panzer jsem dal na P10 mojí mamce a od Vánoc drží a není žádný problem. Ovšem moje mamka není moc aktivní uživatel. Nosi telefon navíc ještě v měkké kapsičce (obal)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.