Poškozená SD karta

Dobrý den. Dnes ráno po odpojení z nabíječky jsem měl na displeji oznámení že karta SD je poškozená. Nicméně všechno je ok, fotky, hudba i ostatní soubory na kartě jsou dostupné a i v nastavení telefonu Paměť a úložiště není vidět žádný problém. Mám Mate 8 s Android 7 a EMUI 5. Telefon i kartu velikosti 64 GB mám od Vánoc, tzn. půl roku. Matně si vzpomínám, že podobná hláška mi na telefonu proběhla už někdy v zimě. Myslíte že mám preventivně vyměnit SD kartu? Trochu se bojím, aby se mi nerozloučila za tři týdny na dovolené...

Komentáře

• Mne zasa telefon začal cca po polroku vypisovať že karta je pomala. Bola to 64GB Kingstonka. A fakt nejako spomalila lebo všetko sa na nej začalo sekať ( hudba, načítavanie fotiek atdˇ). Tak som ju pre istotu vymenil. Na tvojom mieste by som spravil zálohu vecí čo máš na karte, nanovo ju naformátoval a skúsil. Ak problém nezmizne, vymenil by som ju. Ceny kariet sú dnes už celkom v pohode.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nejak pred tyzdnom mi to iste zacala hlasit nefunkcnost, chyba karty a pod, napdlo mi vycistit ju liehom a je ako nova. Jasne, ze to neznamena, ze tvoja karta nema iny problem. Hlavne, ze som hned kupil novu :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý nápad, určitě vyzkouším. Jinak dnes celý den bez problémů, tak uvidím co bude dál...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 27. June 2017
    Nemáš kartu Kingston ?

Ty mají v některých zařízeních nestabilní stavy.

pajka
    Poděkovat autorovi 0
  • Ne ne, je to karta Samsung.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja som teraz do fonu nacpal SanDisk Extreme. Karta je rýchla a Nova s ňou nemá najmenší problém. Len ma zaujíma či vydrží aspoň polroka :) Pri parametroch karty čítanie 90MB/s, zápis 60MB/s mi ide v pohode aj natáčanie videa v UHD priamo na kartu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak nakonec vyřešeno novou SD kartou, protože poslední dva dny opakující se varování o poškození karty. Snad bude chvíli klid!
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý den, prosím o radu ohledně karty SD.
    Mám Huawei p9-Lite necelé 2 roky, kartu SD Samsung micro SDXC 128GB. Pak najednou bez upozornění mi přestala ukládat fotky a další soubory. nešla zformátovat ani na PC.. Vyměnila jsem jí a koupila si Kingstone 64GB. Cca po 2 týdnech používání mi nahlásila chybu karty SD a tato hláška tam stále je. Některé fotky jsou poškozené, některé chybí. Fotit nelze, jen do vnitřního uložiště.
    Dotaz: mohl by telefon "ničit" kartu, mohu tuto závadu reklamovat?
    Dík za reakce.
    Poděkovat autorovi 0
  • Spise bych hledal chybu v SD karte, typ a vyrobce, zkusil bych SanDisk . A pred pouzitim ji formatovat do FAT32. A obnovit telefon do tovarnich nastaveni.
    S reklamaci zrejme neuspejete, proc to ale nezkusit? :wink:
    Poděkovat autorovi 1
  • Děkuji, zkusím tedy novou SD kartu dotřetice.... hezký den
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím všechny, mám novy Honor 9, přecházel jsem z Sony Z1c, kde nebyl problém vyjmout SD kartu vložit do čtečky a nahrnout data. Toto u Honoru nejsem schopný udělat. SD kartu vidím, ale při pokusu cokoliv zapsat se karta odpojí. Zkoušel jsem formátovat v PC i v mobilu. Nakonec jsem kartu reklamoval, ale nová karta dělá úlně to samé. Původní Sandisk nová je Samsung, vyloučil bych tedy chybu karty. Tím že Z1c měla android 5.1 a honor má 7, který používá nějak šifrování, je možné, že by to bylo tím? Díky za rady
    Poděkovat autorovi 0
  • Cau, odpoji se v PC, nebo v telefonu? Mas v PC nainstalovan HiSuite ? IMHO to neni zpusobeno tim, ze mas ted A7. Jaky format ma SD ? Mela by byt naformatovana zpravidla na FAT32 . (zcela vyjimecne exFAT)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, odpojí se v PC, karta je vložená ve čtečce. Vyměnil jsem kartu puvodní Sandisk za Samsung. Data na kartě pokud připojím telefon bez HiSuite nevidím všechny Celkově se to chová nějak divně. Někde na zahraničních forech jsem se dočetl, že by to mohlo být šifrováním karty, ale to jsem nikde nenašel,, že by by default?
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud kartu naformatujes na FAT32, mela by fungovat v PC, i v telefonu. Muzes zkusit format exFAT. Kolega @tube by o tom mohl vedet vic.
    Poděkovat autorovi 0
  • Karta se šifruje hlavně, pokud je určená jako výchozí uložiště. Některé telefony umožňují i tak kartu šifrovat. Nastavní uložiště a tam to bývá (Mám teď P20 a ten nemá možnost SD karty). Když kartu v PC naformátuješ na FAT32, je normálně čitelná v PC? Po vložení do mobilu funguje, nebo si žádá naformátování?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.