Huawei P10 --vs-- Honor 9

Zdravím, o víkendu si plánuji objednat nový telefon a přemýšlím který z těchto dvou je co se týče hw/sw lepší. Nějak moc se v tom nevyznám, a vím že je to +- 3000 rozdíl, ale oba se mi líbí, a nemůžu se rozhodnout. Předem děkuji za info... Jinak mobil bych používal na normální použití tzn. foťák, nějaké hry, internet, instagram, fb.
Štítky:

Komentáře

 • Uz tu diskuze na H9 je.
  Ktomu nevysla jeste zadna velka recenze
  Zatim co ma P10 navic je premiovy servis.
  Poděkovat autorovi 0
 • P10 má prémiový servis, certifikaci Leica a fotoaparát obsahuje optickou stabilizaci. Celkem padné argumenty, proč si připlatit.
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 10. August 2017
  Honor 9
  Samostatná soft tlačítka ovládání pod displejem, to je obrovská stala výhoda pro každodenní komfortni uzivani.

  Talk band 3 jako příslušenství
  Změny oproti P10 nejsou pro uživatele omezující a citelné , nevšimne si jich pri běžném užívání.:wink:

  pajka
  Poděkovat autorovi 0
 • Je to o vlastním pocitu. Honor má skleněná záda (tedy je celý že skla) Huawei P10 hliník. Taky pozor na to, že přední sklo je pouze Gorila 3 u Honor 9. Nemá certifikát Leica na fotoaparátu jako HP10. Ano, má další senzorová tlačítka pod displejem, ale to je je o zvyku. Parametry baterie, cpu atp jsou jinak ve skrze podobné. Výhoda koupě jednoho nebo druhého je jen o tom co preferujete. Já bych osobně Honor 9 nekoupil. Už jen kvůli lepším prémiovým službám HP10 (servis, hliníková konstrukce, přední sklo Corning Gorila 5, certifikát Leica u foto, atp). Nyní jsou oba telefony levné. A oba mají své pro a proti
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 11. August 2017
  Tak by bylo dobré odstranit některé mýty.

  Huawei Honor 9 je kovový. Má kovovou konstrukci stejnou jako Huawei P10.

  Honor 9 má proti P10 navíc kromě samostatnych ovládacich senzorů pod displejem ve výbavě i infraport ovládající spotřební elektroniku, audio, video, klimatizaci, osvětlení a pod. s obrovskou databází přístrojů se schopnosti učení dalších přístrojů . . To P10 také nemá.

  Sklo displeje je dostatečně odolné, ať je to Gorilla 3 nebo 5 , uzivatel rozdíl nezaznamená.

  Zadní kryt telefonu je unikátní designový výrobek, forma na něj se kvůli dokonalosti mění po výrobě 500 kusů.

  Celý telefon je ošetřen nanovrstvou odpuzující vodu zajištujicí urcitou vodeodolnost a bránící poškrábání přístroje .

  Oproti P10 má Honor 9 ucpávky konektorů zabraňující průniku vody, zvyšující voděodolnost telefonu.

  Zadní hlavní fotoaparát je stejný jako u P10. To že nepoužívá označení Leica je kvůli šetření nákladů,nemusí se platit poplatky za použité logo Leica.

  Dvouletá záruka na spotřební obratkové zboží je celkem dostatečná a přístroj dostatečně prověří :wink:


  pajka
  Poděkovat autorovi 0
 • upraveno 12. August 2017
  Honor 9 je kovový, ale podívejte se na zadní stranu...
  Různé verze tvrzeného skla - dokud to nepotřebuji, rozdíl nepoznám
  Stejný fotoaparát a šetření nákladů - tím už jste příspěvek odrovnal úplně
  Už poněkolikáté tady mýty sám rozšiřujete a jiné budete opravovat... Předpokládám, že máte osobní zkušenost s oběma telefony a neplácáte jen co jste si přečetl na internetu... :smile:

  PS: extra pro Pajka - už několikrát píšete zde na fórum příspěvky, které jsou zavádějící a trpět to tady nebudeme. Pokud jejich informační hodnota bude nadále blízká nule, rozhodně vám je zde nechávat nebudu, aby vyvolávaly zbytečný flame (viz vaše diskuze o záruce).
  Poděkovat autorovi 0
 • Také bych rád reagoval na dle mého názoru neoprávněnou kritiku Honoru 9 ve srovnání s Huawei P10. Samozřejmě jsem si vědom toho, že jsem na stránce prioritně určené modelům Huawei, nicméně Honor je součástí stejné společnosti a náš trh nabízí obě značky.

  Oba modely jsem si již nejednou vyzkoušel a porovnal jejich schopnosti naživo. Dle mého názoru je největší výhodou modelu P10 kompaktnost, čili nižší hmotnost a menší velikost přístroje a samozřejmě, optická stabilizace barevného snímače. Mimo to nabízí Honor 9 prakticky stejné specifikace. Dokonce je u něj nižší variabilita pamětí osazovaných z výroby.

  Nechápu narážku na uživatele Pajka ohledně jeho bodu s fotoaparátem. Nejen dle mé zkušenosti je zjevné, že zařízení mají totožné fotoaparáty. Nahrávání videí je samozřejmě díky OIS lepší na P10, díky ní ale stejně jako Mate 9 trápí P10 občasné problémy se synchronizací snímků z obou snímačů. Takže ano, opravdu to vypadá pouze na šetření nákladů.

  Příště doporučuji místo upozornění na zavádějící příspěvky raději předmětnou argumentaci. Od toho je snad fórum, nebo ne, Moderátore?
  Poděkovat autorovi 1
 • Treba si tie telefony naživo osahať v elektre a každému bude hned jasné ktorý mu vyhovuje. Viacmenej ani pri jednom z nich to nebude zlá voľba :)
  Poděkovat autorovi 0
 • Ahoj, pokud se ti nejedná o vizuální dojem a píšeš, že se v tom moc nevyznáš nejlepší je hodit si oba mobily do nějakého srovnávače například na Heuréce nebo třeba tady https://www.arecenze.cz/mobily/ či jakákoliv podobná alternativa.
  Mobily jsou velmi podobné. Výkon téměř totožný. Stabilizace u p10 potěší :). Záleží co preferuješ, protože materiál, velikost atd. jsou hrozně subjektivní věci a kvalitou komponent se oba modely velmi podobají :).
  Poděkovat autorovi 0
 • Ty stránky arecenze vypadají hrozně...
  Poděkovat autorovi 1
 • sice už to tady není aktuální, ale dlouho jsem taky váhal a chtěl P10. jenomže nejasnosti ohledně oleofobní vrstvy, ale hlavně nespočet shlédnutých fotek rozhodly a právě jsem objednal H9, aktuálně mám H8, tak jsem zvědav. a taky vyzkouším ten jejich systém na přenos dat :smile:
  Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.