Huawei Y7 první dojmy

Už několik dní intenzivně používám Huawei Y7 a zatím mě tento telefon nepřestává překvapovat. Nabízí skutečně velmi pěknou kombinaci funkcí, vše je navíc ukryto ve stylovém těle. Na trhu najdete hned několik barevných variant, takže si každý najde tu svoji. Sám už jsem měl v ruce kompletní trio barevných verzí a vybrat tu nejhezčí není snadné, u mě ale vládne dlouhodobě zlatá barva. Dnes se ale nebudeme bavit jen o vzhledu a konstrukci, zaměříme se naopak na jednotlivé funkce přístroje. Určitě totiž má co nabídnout a pokud hledáte telefon s úžasnou výdrží za rozumnou cenu, Huawei Y7 bude správnou volbou.


V dnešních chytrých mobilních telefonech je pořádná výdrž na jedno nabití důležitá. V modelu Huawei Y7 najdete baterii s kapacitou 4000 mAh a to je skutečně výborná hodnota. Navíc se v telefonu nachází moderní a úsporný procesor Qualcomm Snapdragon 435, při běžném používání vám tak telefon vydrží klidně několik dní na jedno nabití. Přední stranu okupuje 5,5 palcový IPS displej s rozlišením 1280x720 pixelů. Vyšší rozlišení by možná vypadalo lépe, na druhou stranu al nemám pocit, že by mě použité rozlišení nějak omezovalo. Po spuštění telefonu se navíc můžete těšit na nejnovější uživatelské rozhraní EMUI 5.1, které jinak najdete jen v modelech Huawei P10, Huawei P10 Lite a Huawei P10 Plus. Telefon velmi rychle reaguje na každý vás povel.

Kromě procesoru chválím také 2 GB operační paměti, tato hodnota už ale v dnešní době nepřekvapí. Totéž platí také pro 16 GB interního úložiště. Ve výbavě samozřejmě najdeme také věci jako WiFi, GPS nebo třeba LTE. Telefon váží 165 gramů a nepatří k nejlehčím, vzhledem ke kapacitě baterie a velikosti displeje je to ale příjemná hodnota. Navíc se jedná o Dual SIM telefon, můžte v něm tedy používat dvě různá telefonní čísla. Zadní fotoaparát má rozlišení 12 megapixelů, ten přední (který nikdy nepoužívám) má rozlišení 8 megapixelů. Huawei Y7 je zkrátka spolehlivý a dobře vybavený telefon. Pokud chcete přístroj s větším displejem a dostatečným výkonem pro běžné používání, je to správná volba. A navíc získáte skutečně pěkný telefon, mně se prostě vzhled tohoto přístroje moc líbí...

image
image
image
image

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.