Telefon neztlumi notifikace behem hovoru

Ahoj, mam s telefonem uvedeny problem, nenasel jsem reseni na cz netu, na zahranicnich forech jsem nasel nejake zminky, ale bez reseni. Telefon je novy, aktulizovany na nejnovejsi EMUI 5.1. Pokud telefonuji a prijde mi sms, mail, notifikace z messengeru a podobne, chce mi to utrhnout ucho. Telefon proste notifikaci behem telefonniho hovoru neztlumi. Napad vas neco, setkali jste se s tim? Diky

Komentáře

• Jo, mam to taky tak, bohuzel.
    Poděkovat autorovi 0
  • Hlasim stejny problem, nevi nekdo co s tim?
    Poděkovat autorovi 0
  • xBennyxBenny  
    upraveno 2. November 2017
    Problem vyresen. Recovery (pri spustenem telefonu drzet soucasne Volume UP a POWER dokud se neobjevi logo Huawei a pak oboje pustit) , vymazat CACHE a uz funguje jak ma.

Edit: tak se problem vratil. Zkusil jsem znova WIPE tak uvidime. Doufam ze mi neceka factory ....

Edit2: Tak notifikace SMS v pohode. Dela mi to jen aplikace na email (AquaMail). Smazana data, preinstalovano, vymazana cache, nic nepomaha. Psal jsem vyvojarum, tak uvidime, zda s tim dokazi neco udelat nebo je to problem telefonu.

Edit3: Kontaktoval jsem s problemem vyvojare aplikace. Bylo mi receno ze to neni v jejich moci tohle ovlivnit. Jedna se konkretne o AquaMail. Osobne jsem na fw 162 problem nemel. Problem nastal az s verzi 170. Je zde nekdo komu to funguje korektne? Dale mi psali vyvojari, ze jim jiz vice uzivatelu telefonu Huawei hlasilo stejny problem. Kontaktoval jsem tedy podporu Huawei. Tam mi bylo recene, ze je to jakysi problem Googlu a doporucili tovarni nastaveni.

Edit4: Nic nepomaha. Udelal jsem factory reset, obnova pres google NE HISUITE tak uvidime :) Prijde mi to tu jak zapisy do denicku :) .... tak tovarni nastaveni taky nepomohlo.
    Poděkovat autorovi 1
  • VladoCZ  
    upraveno 2. November 2017
    Tak já jsem se do továrního nastavení nechtěl pouštět, mám telefon krátce a nastavování dalo docela dost práce. Navíc, jak píšeš, tovární nastavení stejně nepomohlo. Osobně to pokládám za vadu, ale nevím čeho. Mám pocit, ale ne 100%, že to dělá pouze email (používám klasického gmail klienta). Ale to ještě zkusím nasimulovat. Verzi mám také 170.

Osobně trochu doufám, že to vyřeší příští upgrade FW. Otázka je, zda se také nemám obrátit na podporu Huawei, ať je nás více a o problému se ví. Ono se to může zdát jako drobnost, ale pokud s někým mluvíte a telefon se vám přitom snaží vyzvonit ucho, je to zatraceně nepříjemné. Při případné reklamaci mi stejně jen přehrají FW a to se obávám, že nic nevyřeší, takže vlastně nevím, co s tím.

Ještě dodám, že nepoužívám žádné nestandardní appky, nic z jiných míst než Gplay, žádné utility, co něco někde v systému upravují a mohly by něco ovlivnit. Sadu aplikací, co používám už roky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak ja jsem pri naproste stejne konfiguraci problem na B162 nemel. Zacalo to az po aktualizaci na 170. Mne to dela jen email. Notifikaci SMS mam normalne ztlumenou.
    Poděkovat autorovi 0
  • VladoCZ  
    upraveno 20. December 2017
    Tak, přišla mi aktualizace na 177. Doufal jsem, že tento problém bude vyřešen, není. Poslední možnost je, pokud se to spraví s Androidem OREO. A pokud ne, tak nevím, co s tím. Telefonuji někdy docela často a maily pracovní chodí stále. Je to hrozné používat, kolikrát to skoro ustřelí ucho. Mimochodem nejen při telefonování. Měl jsem puštěný film ve VLC playeru a na sluchátkách a když přišel email, problém úplně stejný. Dost by mě zajímalo, jestli je to chyba přístroje, nebo někde nějaká softwarová závada...
    Poděkovat autorovi 0
  • Dela mi to taky a prudi to stejne. Problem to je, ale reseni neznam a ze bych rad.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak já mám "prozatím", trochu se bojím, co dál... :) ... problém vyřešený. Ale nejsem si na 100% jistý, co to vyřešilo, po aktualizaci na 177 to řvalo pořád, jak jsem psal výše. Pak najednou jsem si všiml, že slyším notifikaci při hovoru a nechce mi urvat ucho. Nejsem si vědom, že bych se systémem dělal cokoliv, nebo instaloval nějakou novou appku (jo VLC player). Jediné, co jsem dělal jinak je, že jsem v práci začal používat BT sluchátko, tam jsem si všiml, že jsou notifikace tiché. Jestli je to tím nebo ne, nemám tucha. Teď, po aktualizaci na 181 jsem udělal testovací hovor s příchozím mailem, o notifikaci vím, ale neurvala mi ucho. Takže to vypadá dobře. Já vím, celé to vypadá divoce, ale je to vše, co vím :)
    Poděkovat autorovi 0
  • xBennyxBenny  
    upraveno 23. January
    Já jsem na tom pořád stejně. Příchozí email, notifikace Aquamail a urvane ucho. Čekám jestli to spraví Oreo, jinak nevím co s tím.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.