Huawei Mate 10 lite první dojmy

1356725

Komentáře

• Psat můžou co chcou, ale má jen 2,4. Taktéž jsou 2 varianty - jedna na jednu SIM a druhá na 2.
    Poděkovat autorovi 0
  • Hledal jsem nástupce za svého Samsunga S6 a dle prvních specifikací co se objevily na netu vypadal jako ideální nástupce - mobil používám na telefonování, sms, fb, youtube. Hry nehraji ani moc nefotím... z důvodu firemní a soukromé SIM jsem chtěl dual sim a tel. s úhlopříčkou větší než 5,5" a nedat za něj balík. Ale docela mě zarazila absence 5 GHz wifi. NFC nepoužívám.... Co vy? Rozmysleli jste si koupi také kvůli absenci 5 GHz wifi?
    Poděkovat autorovi 0
  • Každý modernější router umí jak 2.4GHz tak 5GHz. Takže si myslím, že absence vyššího pásma sice zamrzí, ale telefon nedegraduje. Takže pro normálního uživatele asi dobrá volba. Ano, na náročné hry to moc nebude, ale myslím, že si zajemcu najde dost a dost :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • V mém okolí se 5 GH nevyskytuje, takže zatím to neřeším.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já koupil v O2 s označením L01 a je to jedno SIM. Na 2 SIM to musí mít L02. I tak SIM nefungují zároveň. Telefon je i tak jednokanálový.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tazz1  
    upraveno 13. November 2017
    Mám doma wifi právě na 5GHz a jsem s tím spokojený. A měnit bych to nechtěl. Takže ano, pro mě stěžejní informace a telefon to hodně degraduje. Tohle nechápu, přece i u střední třídy jsou dnes běžné obě frekvence.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím,
    tak sa pridávam k spokojným majiteľom nového Mate 10 Lite v čiernom, decentnom prevedení. Prvé dojmy:
    krásny dizajn, svižný chod a čo ma prekvapilo asi najviac je, že tlf. po úvodnom zapnutí a nastavení všetkých fičuriek a nainštalovaní app z Google Play stále pekne drží spotrebu. Baterka pri iných modeloch mi pri takomto úvodnom nastavovaní všetkého možného a skúšaní ako čo funguje rýchlo "klekla" a bolo nutné dobíjať. Bola prednabitá na cca 43% a nabíjal som ju po tomto úvodnom nápore až na druhý deň (24 hod.)!!! Skvelé, dúfam, že to tak bude stále... :-)
    Ešte ma čaká preskúmanie funkcií s ID Huawei, máte s tým niekto skúsenosti, oplatí sa tam regnúť?
    Ďakujem
    grizzli.
    Poděkovat autorovi 0
  • Registrací nic nepokazíš, ale nezbytně nutná není.
    Poděkovat autorovi 1
  • Tazz1 napsal(a):

Mám doma wifi právě na 5GHz a jsem s tím spokojený. A měnit bych to nechtěl. Takže ano, pro mě stěžejní informace a telefon to hodně degraduje. Tohle nechápu, přece i u střední třídy jsou dnes běžné obě frekvence.

Osobne som priateľke povedal nech ho neberie. Toto zariadenie je vcelku fail. Aj recenzie hovoria o ňom, že za podobnú cenu je veľa iných aj kvalitnejších zariadení. Mnoho chýbajúcich nových tech. ako bluetooth 5.0, čo už dnes začínajú dávať aj do strednej triedy, 4 foťáky sú len marketing, doma wifi na 5Ghz a nepodporuje to. To čo sa podarilo obyčajnej mate verzie alebo pro, tak lite je sám o sebe iba predražená hračka s pekným dizajnom.
    Poděkovat autorovi 0
  • No už teď se nám tady majitelé Mate 10 lite množí, takže to nebude taková hrůza. Mate 10 lite je prostě doplněk portfolia s velkým displejem a skvělou konstrukcí. Nehraje si na telefon s maximem funkcí za minimální cenu. Kdo potřebuje BT 5.0 nebo WiFi 5Ghz, zvolí jiný telefon. Já (a spousta dalších) je nepotřebuje, oceníme jiné přednosti.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já jsem spokojeným majitelem Mate 10 lite asi týden..Mám zlatou verzi.Nádherný telefon,baterka perfektní,foťák lepší průměr(pro mě naprosto dostačující).Chybějící USB-C nevadí,spíš naopak. NFC nepoužívám.Celkově můžu říct,opravdu
    povedený stroj.

Poděkovat autorovi 1
  • pan.peta napsal(a):

Já jsem spokojeným majitelem Mate 10 lite asi týden..Mám zlatou verzi.Nádherný telefon,baterka perfektní,foťák lepší průměr(pro mě naprosto dostačující).Chybějící USB-C nevadí,spíš naopak. NFC nepoužívám.Celkově můžu říct,opravdu
    povedený stroj.

Súhlas...

Poděkovat autorovi 0
  • Tak mi to nedalo a dneska jsem si telefon vyzkoušel. Na první pohled fajn, pěkný displej, kvalitní zpracování. Pro běžný provoz bude asi baterka stačit. Za mě velké plus paměťová karta. Je to pro mě nezbytný prvek při rozhodování o novém telefonu (pro rýpaly, ano, mám cloud, ale určitá data nebudu cpát někam "do neznáma"), poté co mi kdysi zkolaboval telefon a přišel jsem o vše oč jsem přijít nechtěl. Foťák (foťáky) jsou spíše do počtu, ale pro momentku na FB asi bude stačit. Pro mě je mobilní focení poměrně důležité a jsem asi zmlsaný, takže tady ne. Starý USB beru spíše jako plus a to k velkému množství různých kabelů a dalšího co mám a to včetně tabletu. Nenašel jsem, zda má NFC, ale spíše asi ne (což by v době příchodu Android Pay byla docela škoda). A poté i bohužel chybějící 5GHz Wi-Fi.
    Ale věřím, že si své zájemce najde...videa, internet, ale i ebooky...pro to vše je ideální.
    Uvidíme s čím se vytasí Huawei/Honor u nově avizované pecky s nízkou cenou :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahojte,
    dnes som zistil, že mi nefunguje automatický jas. Keď prepnem na automatiku, tak stiahne jas na úplné minimum. Opakovane aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Myslím, že je to na reklamáciu, vadný svet. senzor?
    Poděkovat autorovi 0
  • Však tak to má být. Čím méně světla tím nižší jas a naopak. Mě to funguje bobře, mnohem lépe než na Šamšugu.
    Poděkovat autorovi 0
  • ale ono to stiahne jas na úplné minimum... Nwm, či to máš tak aj Ty. Nekúpil som si tlf. na to, aby som mal ikony v hlbokom šere a stránky prezeral tmavé. (A zrak mám v poriadku).
    Poděkovat autorovi 0
  • Porovnal som si aj ostatné tlf naraz: LG Q6, Samsung A5, Nokia 5. Keď ich položím všetky vedľa seba, tak iba na Huawei stiahne jas na úplné minimum. Ostatné majú niečo viac. Ale áno, viem, že to tak má byť, že na ostrejšom slnku sa jas zvyšuje a naopak...
    Len ma zarazilo, že to stiahne až na nulu...
    Poděkovat autorovi 0
  • Když je málo světla stáhne mě to na nulu taky, ale je to v pohodě nic extra tmavé nemám. Pro mě na čtení webu naprosto optimální. Nepotřebuji mít vypálené zorničky od přesvícených displejů.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.