Zkušenosti s Huawei Mate 10 Pro (od majitelů pro majitele)

12357143

Komentáře

• HootikHootik  
    upraveno 23. November 2017
    HULKSTER77 napsal(a):

Tak podle Svět Androida je Mate 10 pro horší ve foceni než ostatni vlajkové lodě. Note 8 dělá krásné ale nereálné snímky. Počkám ještě na Honor V10. Pak se rozhodnu. M10 Moca brown je nádherný ale nechci se unahlit. Mám P10 plus. Takže čekám na pořádné recenze. Tatim nic moc.

co sem cetl tak horsi ve videu, coz snad vyresim vetsim bitratem

pajka1: IPS ma uplne stejny problemy s uhlama jako OLED jenom nemeni barvu na modrou jako treba panely od LG, ale šedne a od vetsiho uhle... cely tuto halo okolo OLED vzniklo diky ******* LG, ktery vyrobylo shity a vubec jim to neprislo blby to dat do obehu a jeste delat ze zakazniku idiot ze to neni bug ale featura... stejne jako driv s RGBW televizema...

Dobry je ze Mate 10 nonPRO nema RGBW display jak ho prezentuji ale RGB-RGW coz neni tak strasny...
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

OT: psala mi kamarádka, jestli nechci půjčit Note 8 na srovnání, tak to zvážím...

Bojíš se,že Mate 10 dostane na prdel co? :D
    Poděkovat autorovi 2
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

OT: psala mi kamarádka, jestli nechci půjčit Note 8 na srovnání, tak to zvážím...

juuuuu ať ti půjčí a můžeš porovnat:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem přesunul co jsem potřeboval z mate 8 , a mám volných 28GB , note jsem zvažoval ,ale právě baterie mě odradila
    Poděkovat autorovi 0
  • m_7 napsal(a):

Ahoj,
    dostal jsem Huawei Mate 10 Pro a jelikoz je to muj prvni telefon od Huawei, zaregistroval jsem se zde na foru, nasel toto tema a tak posilam sve prvni postrehy, dojmy a taky par dotazu. Pokud se chcete na neco zeptat, rad odpovim.

Telefon pouzivam zatim bez SIMky, zatim nevim, zda si jej necham nebo vratim.

O designu nema cenu hovorit, je to standardni placka. Bohuzel dostupne jsou pouze dve barevne varianty, seda a modra. Mam rad svetle telefony, proto s timto vyberem nejsem spokojeny. Telefon ma displej o uhlopricce 6", ale diky tenkym rameckum je pouze o kousek vetsi, nez muj stavajici 5" telefon. To se mi libi. Samozrejme, ze by ramecky mohly byt jeste tenci, konkurence to umi, ale oproti memu stavajicimu telefonu je to vyrazny posun a jsem spokojeny. Displej ma rozliseni 2K (2160 x 1080 bodu), toto rozliseni je zbytecne, full HD by stacilo. Baleni je zakladni, zamrzela mne absence plnohodnotneho pouzdra, vyrobce do baleni dava pouze silikonovy obal, u tak draheho telefonu to je zarazejici. Dale je v baleni nabijecka, papirove navody, USB-C kabel, sponka na vysunuti slotu, USB-C sluchatka a redukce USB-C / 3.5 mm jack. Jako velke minus beru absenci 3.5 mm jacku, sluchatka s 3.5 mm jackem se daji pouzivat pouze pres prilozenou redukci a to je velice nestastne. Navic nemuzete zaroven poslouchat hudbu a telefon nabijet. Bezdratova sluchatka nevlastnim a nemam v planu je ani kupovat. Telefon ma dualni fotoaparat, ten jsem ale jeste nezkousel. Ctecka otisku prstu je na zadni strane telefonu, poloha na zadni strane mi vyhovuje, ale mohla by byt nize. Telefon ma relativne velkou baterii 4 Ah, k vydrzi se ale zatim vyjadrovat nemuzu. Telefon ma, jak jinak, posledni generaci procesoru od Huawei (Kirin 970 Octa Core) s neuralni jednotkou (NPU), NPU je zatim jen marketingove lakadlo, uvidime, jak se osvedci v praxi. Vykon telefonu je brutalni, v AnTuTU jsem dosahl vysledku 173308 bodu. Operacni pamet je kralovskych 6 GB a uloziste ma kapacitu 128 GB (po prvnim spusteni bylo volnych pouze 107 GB, nechapu co muze zabirat 21 GB). Telefon se docela zahriva, teploty jsem ale zatim nemeril. Telefon ma nejnovejsi verzi Androidu, ten je ale bohuzel prekryt nastavbou vyrobce EMUI a nejde vypnout, pokud nekdo vi jak EMUI vypnout, dejte mi prosim vedet. Telefony s Androidem ruznych znacek pouzivam radu let, nejlepsi zkusenosti mam s cistym Androidem. EMUI je strasne vlezle a nic navic neprinasi, resp. jsem zatim na nic uzitecneho nenarazil. V systemu jsou rovnez predinstalovany aplikace, ktere by tam nemusely byt (Quik, Facebook, Instagram, Zdravi, Pocasi, atd.). Naopak jsem nenasel Radio. V telefonu je nekolik tapet, jedna osklivejsi nez druha, zive tapety chybi uplne, resp. zalozka pro zive tapety v nastaveni je, ale zadna tapeta tam neni. Asi chyba, snad ji brzy opravi. Rovnez mi chybi moznost probudit telefon dvojtym poklepanim na displej, v nastaveni tato moznost neni, resp. jsem ji nenasel.

To jsou prvni dojmy, nevim, zda si jej necham. Ano, telefon ma brutalni vykon a radu vyhod, ale na kazdodenni pouzivani to je malo.

Martin

bacha mobil ma 128GB pamet, ale realna je 119GB, protoze 1GB je definovan prodejci jako 1000MB ale ve zkutecnosti je to 1024MB proto ten velky rozdil
    Poděkovat autorovi 0
  • poluxtroj napsal(a):

Jozef_HuaFan napsal(a):

Bojíš se,že Mate 10 dostane na prdel co? :D
    To vůbec :smiley: Spíše váhám, jestli jsem schopen to udělat objektivní v okamžiku, kdy Mate 10 Pro mi fakt sedí a třeba S8 mi fakt neseděl (a může to být u Note 8 stejné).

PS: @misanekx - měl jsi na mysli nějaký konkrétní? :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Massik  
    upraveno 23. November 2017
    Ze začátku jsem byl hodně sklamanej, protože jsem si myslel, že jsem narazil na špatný kus. Po clonovani stateho tel. do tohoto jsem si vubec nezavolal, aikace se sami zavíraly. Po továrním nastavení vše běží. Až na některé apky, které běží na nougatu 7,0 na 8 dělají neplechu. Jinak jsem spokojenej. Proti mate 9 pro velky rozdíl není, ale kvituji menší zahrnutí displeje po stranách. Test antutu 174545, mate 9 pro mel 129981.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak si říkám, jestli ty občasné problémy nedělá právě to přetahování dat. Já taky přetahoval tedy, ale ne tak moc věcí...
    Poděkovat autorovi 0
  • Souhlas s @Jozef_HuaFan , taky nepřetahuji vše, pouze určité konkrétní apky či nebo jenom jejich data, to nejdůležitější co se nedá jinak zálohovat přes cloudy atd. Když jsem takto dělal většinu aplikací přes Huawei backup u Mate 9, tak plno apek blblo, a u každé oprava byla jiná , tedy někde musela být záloha app+data a někde app nainstalovat z Play a data z H backupu
    Poděkovat autorovi 0
  • S telefonem jsem spokojený, ale na Samsung 8+ a potažmo Note8 při vší úctě nemá. Nestěžuji si, ale je to tak. U HMP10 mě zatím nejvíce zklamalo video, respektive stabilizace videa.
    Poděkovat autorovi 0
  • @vojta66 Mate 10 Pro > Premiere Pro > Warp Stabilizer :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Keznikl  
    upraveno 24. November 2017
    Tak, myslím, že noví majitelé jsou už rozkoukaní a očekávám nějaké srovnání nebo vypíchnutí klíčových rozdílů.
    Baterie je jasná věc a zatím to vypadá, že je to jediný zásadní rozdíl oproti M9, P10.
    Vyšší výkon, super, ale to je přirozená evoluce, pro běžné uživatele nepostřehnutelné.
    Vzhled a materiály - sklo proti kovu.......
    Pokračujte někdo...... :smiley:
    Zatím níkdo nenapsal něco jako wow, obrovský pokrok je to v.... (teda mimo výdrže).
    Díky :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Zatím ho mám jen cca 20 hodin , po vybalení z krabice jsem moc unesený nebyl , je o hodně menší než Mate 8 , ale po dvaceti hodinách můžu říct že jsem nějaký problém s nastavením neměl , zatím i aplikace které používám nemají problém s displejem , SMS píší v pohodě jednou rukou :smiley: , chce to trochu času, ale zatím nemůžu říci že by nešlapal . I bluetooth mě překvapilo svým dosahem ,tam kde se Mate 8 odpojit od mého JBL charge 3 , mate 10 pro nemá problém . Příjem signálu WiFi velice dobrý , asi ta skleněná konstrukce má něco do sebe , přibalenými obal super ,jen musím koupit sklo ,fólie se docela dost špiní . Takže zatím super ,čím ho mám delší dobu, nadšení roste . U videí nemám problém ,používám mxplayer , hraje na celou obrazovku ,takže žádné pruhy po bocích :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • vojta66vojta66  
    null
    Trošku drbání se nad levým uchem pravou rukou... /reakce na Hootik/
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 24. November 2017
    Dnes mi přijde a zprávy o zamrzání mě dost děsí.
    Poděkovat autorovi 0
  • n7610n7610  
    Mě nic nezamrzlo , kromě přepravy PPL :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • Mám ho od pondělí a nezamrzl ani jednou
    Poděkovat autorovi 2
  • Podporuje na youtube zobrazení na celý displej? Díky
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.