Huawei Mate 9 Pro s Androidem 8.0.0 Oreo

upraveno 9. March v Huawei Mate 9 Pro
V současné době je drtivá většina pozornosti směřována k modelu Huawei Mate 10 Pro, stranou zájmu tak zůstává Huawei Mate 9 Pro. Právě v těchto dnech ale postupně začínáme pro tento přístroj uvolňovat oficiální Android 8.0.0 Oreo a posun je to velmi výrazný. Sám už mám systém ve svém telefonu a jsem velmi spokojen, zkratky aplikací fungují skvěle a líbí se mi také funkce Obraz v Obraze. Konkrétně u modelu Huawei Mate 9 Pro už ale tak moc nepoužívám nové navigační tlačítko, tento telefon totiž má klávesy odděleně pod displejem a použitím navigačního tlačítka tak na displeji nezískáte žádný prostor navíc. Jsem rád, že se Android 8.0.0 Oreo společně s uživatelským rozhraním EMUI 8.0.0 nadále šíří do našich telefonů a budu rád, pokud se podělíte o svoje zkušenosti s tímto systémem, jakmile vám do telefonu dorazí (uvolňování je postupné, takže to může ještě nějakou dobu trvat, aktualizaci můžete kontrolovat také skrze HiCare).

image
image
image
image
image
image
Screenshot_20180106-012656.jpg
720 x 1280 - 217K
Screenshot_20180106-012707.jpg
720 x 1280 - 260K
Screenshot_20180106-012719.jpg
720 x 1280 - 159K
Screenshot_20180106-012736.jpg
720 x 1280 - 184K
Screenshot_20180106-012808.jpg
720 x 1280 - 85K
Screenshot_20180106-012837.jpg
720 x 1280 - 120K
Štítky:
«134

Komentáře

• Už aby to bylo...
    Poděkovat autorovi 0
  • luke.cz  
    upraveno 11. January
    Nedalo mi to, pustil jsem se do updatu ručně. Byl to teda boj.
    Z prvního dojmu změny spíše jen kosmetické. Pořád mi chybí nemožnost nastavit výchozí SIM pro SMS odděleně od hovorů, VoLTE a pár dalších drobností.
    Při upgradu jsem udělal rebrand na porsche design, počáteční nadšení rychle opadlo, když jsem zjistil že porsche font je sice cool, ale nezvládá diakritiku a v menu nebyla možnost změny, tak jak je to běžné třeba u Samsungu. Ale vyřešeno.
    Poděkovat autorovi 0
  • Na mém Mate 9 Pro zatím stále nic :-/
    Poděkovat autorovi 0
  • Firmware finder mi od rána hlasí, že pro moje IMEI je schváleno.
    107304: LON-L29 8.0.0.360(C432).
    Aktualizace v telefonu zatím nic.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aktualizace na Oreo přes FF proběhla hladce :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Půjde to skutečně postupně, můžete to zkoušet také přes HiCare
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak čekám...čekám.... Bohužel pořád nic.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj.
    Dostal už vůbec někdo aktualizaci?
    Bylo řečeno do konce roku, po té do konce ledna..a konec ledna se neúprosně blíží
    Poděkovat autorovi 0
  • Je možné, že nakonec bude uvolněna ještě kousek novější verze než byla ukázána výše.
    Poděkovat autorovi 1
  • Takže termín se prodlužuje?
    Poděkovat autorovi 0
  • Spíše se mění verze, která se uvolní. Jinak jsem si ale nevšiml, že bychom třeba leden nějak komunikovali.
    Poděkovat autorovi 1
  • Mám dva problémky s Androidem Oreo. S nugátem jsem měl telefon tak krátce, že ani nevím, jestli to dělalo už tam.

1. Méně podstatné: Když vytáčím hovor, tak je fotografie volaného rozmazaná tak, že není poznat o koho jde. Při příchozím volání je vše OK.

2. Nepříjemnější: Při nízkém okolním světle (v šeru) špatně reaguje regulace jasu displeje - divně to poblikává. To už bylo u nugátu. Ale občas se i stane, že mi systém sám stáhne přednastavenou hodnotu jasu na minimum ("Auto" zůstane zaškrtnuté). Dnes se mi to stalo v autě v tunelu při zapnuté navigaci. To by zrovna nemuselo...

Díky za případné poznatky.
    Poděkovat autorovi 0
  • joeey  
    upraveno 31. January
    "Dobrý den,
    děkuji Vám za poskytnutí dodatečných informací. Po kontrole jsme zjistili, že Váš telefon má poslední dostupnou verzi. Bohužel nemám zde přesné datum, kdy by měla proběhnout aktualizace na Android 8, avšak aktualizace by měla proběhnout v průběhu tohoto roku. Prosíme o trpělivost. Zdraví Huawei"

... Velmi konkrétní a pozitivní info z Facebook stránky Huawei :-D

Každopádně stále nic.. Vzhledem k ceně telefonu bych čekal rychlejší přístup. Na to že změny nebudou nijak velké, spíše kosmetické...
    Poděkovat autorovi 2
  • Tak Oreo je kompletně nový systém s novým EMUI, ty změny fakt nejsou kosmetické.
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak to je vždy nová verze Androidu navíc s novou nadstavbou výrobce novým systémem ... Ale z uživatelského hlediska jsou to jen drobné úpravy co člověk vyloženě vidí.. Rychlé zkratky aplikací, přepracované menu nastavení, obraz v obraze...(neříkám,ze to nejsou dobrá vylepšení) No zkrátka "pár vylepšení navíc".. Každopádně to že není přesný hormonogram k dispozici, kdy který model dostane upgrade( mám namysli třeba rozmezí dvou měsíců kdy konkrétní model update obdrží) nedělá dobrou vizitku a to jsem s Huawei velmi spokojený...
    Poděkovat autorovi 1
  • Přátelé, mám Mate 9 Pro, ale pořád žádná aktualizace. Nevíte dokdy budu čekat????
    Poděkovat autorovi 0
  • To tu asi nikdo přesně neví. Ve Firmware Finderu máš pro své IMEI schváleno? Aktualizace: 107304: LON-L29 8.0.0.360(C432) z 19.12.2017.
    Poděkovat autorovi 1
  • Já ve FF schváleno nemám stále..
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak nemám schváleno, co to znamená???
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.