Nefunkční widget kalendáře

Zdravím, mám Huawei mate 10 pro a jako největší problém zatím vidím nefunkční widget kalendáře, zkoušel jsem jich asi 5 a vždy stejný problém. Po chvíli se widget zasekne a nepomůže nic jiného pro obnovení než restartovat telefon. Kontaktoval jsem vývojáře kalendářů a ti mi vždy potvrdili, že na jejich straně problém není (s Oreo widgety fungují). Na zahraničních fórech se toto diskutuje a je shoda na tom, že problém je nejspíš v nástavbě EMUI 8. Máte s tím někdo taky zkušenost?
«134

Komentáře

• Používám vestavěný , a s ním problém není
    Poděkovat autorovi 0
  • také používám vestavěný a pohoda:-), vždy mi vestavěný vyhovoval
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale zkusím večer něco stáhnout a zkusit, jsem v práci
    Poděkovat autorovi 0
  • Zo vstavanie kalendárom nie je problém a tak isto ani s Google kalendárom s Google Play.
    Mám stiahnutý aj Kalendár Sk a tam sa po dni widget zasekol ale po poslednej aktualizácii samotnej aplikácii kalendára už funguje (aj v popise aktualizácie bolo písané že sa jedná o opravu widgetu).
    Poděkovat autorovi 0
  • Díky za komentáře. Kdyby měl někdo čas a náladu, poprosil bych, kdybyste zkusili nainstalovat DigiCal a vyzkoušet nějaký widget (ideálně typ "agenda") jestli se po nějaké době taky zasekne. Pomohlo by mě to, jestli není chyba jen u mě v telefonu. Díky za případnou pomoc.
    Poděkovat autorovi 0
  • Není, mě se Bussines Callendar také seká a nenačítá online data. Musel jsem zatím nahodit systémový widget, ale ten je dost hrozný... Zrovna tohle je pro mě jedna z klíčových služeb, mám tam na očích veškerou plánovanou agendu a často ji měním.
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak nakoniec ten widget z Kalendár Sk už opäť nefunguje prehodí číslo dňa ale meno zostane zaseknuté.
    Ale spomínaný vstavaný kalendár, Google kalendár a aj kalendar mien (Meniny a mená) fungujú na 100%.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aby widget fungoval správne, malo by stačiť správne nastaviť povolenia pre spúšťanie. V Androide 8 je potrebné v nastaveniach spúšťania prepnúť prepínač pri danej aplikácii na "Spravovať ručne" a potom potvrdiť s "OK" všetky povolenia. Otestované s Huawei P10 pre Kalendár SK.
    Poděkovat autorovi 0
  • Odskúšam a dám vedieť.
    Poděkovat autorovi 0
  • Skúsenosť je taká že widget v aplikácii Kalendár SK dátum normálne prehodí ale mená už zostanú zamrznuté (tie neaktualizuje) a nastavenie mám na "Spravovať ručne" a všetky povolenia potvrdené "OK".
    Poděkovat autorovi 0
  • ten isty problem na p10 s kalendarom SK. pouzivam widget aby som videl kto ma lrave meniny a po cca 3 dnoch zamrzne a neaktualizuje sa. musim nahodit widget znovu a zase dokolecka. tiez som vsetko povolil ako odporuca vyvojar a nic, ziadna zmena. mam p10 oreo beta.
    Poděkovat autorovi 0
  • To samé s AKalendářem, widget se také neaktualizuje a musím ho smazat a také nahodit znovu. To samé s nahráváním hovorů. Pokud telefon "spí" příchozí hovor ho neprobudí a nenahraje se.
    Se spícím telefonem se nesnese více aplikací. Vyzkoušel jsem také už cca 8 kalendářů a vždy jsem dopadl stejně.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aby som videl kto má meniny používam aplikáciu "Meniny a mená" a tá funguje na 100%.
    Poděkovat autorovi 0
  • Problém widgetu kalendáře je v Emui. Ale je to už dlouho a žádná oprava se nekoná.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak zde již v jiném vlákně bylo uvedeno, na Mate 10 Pro pomohlo zapnout v nastavení laucheru (podržet na volné ploše prst, případně dva prsty k sově, a vybrat nastavení) "Automaticky otočit". Pokud se widget kouske, v drtivé většině případů otočení launcheru a vrácení zpět widget restartuje.
    Je to taková nouzovka, ale zatím jako jediná u všech mnou naistalovaných widgetů fungovala.
    Poděkovat autorovi 0
  • V případě Mate 9 to nefunguje. Tedy funguje to pouze vyjímečně. Když se widget rozhodne, tak s tím můžeš otáčet jak chceš a ani se nehne. V tu chvíli pomůže jen restart nebo ho nechat být a za den se třeba zaktualizuje. Widget který má rolování prostě na Emui 8 nefunguje. Je jedno na jakém telefonu. A na opravě se, zdá se, nepracuje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Myslím si že to bude problém v optimalizácii aplikácií s widgetom pre A8.
    Sťahovanie som si pred pár dňami aplikáciu na meniny a widget funguje na jednotku, jediné čo som nastavil bolo v nastavení batérie >> spustiť >> tam som odškrtnúť aby si to telefón neriadil sám.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. March
    @Kasar Tak ještě zkus widget kalendáře, který mě zatím funguje na A8 a Mate 10 Pro tak nějak regulérně a nezamrzá: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.calendarWidget&hl=cs.
    Jenom mě osobně vadí, že nezobrazuje uplynulé denní události.
    Poděkovat autorovi 0
  • Záleží na tom, zda je ten widget rolovací. Ten co doporučuješ funguje. Ale proto, že je statický. Nemůžeš v něm rolovat na další události.
    Poděkovat autorovi 0
  • Rolovací je, alespoň tak jak si to pod tím přestavuji já :smiley:
    https://youtu.be/_yGyADFAPm0
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.