Rebrand BLA-09 na BLA-29

Zdravím,

mám nový Mate 10 Pro a bohužel mi od operátora přišel model BLA-09 tedy monoSIM. Lze do telefonu nainstalovat firmware na BLA-29 a aktivovat tak dual SIM feature?

Pokud ano, poradíte jak? :) Nevyznám se v tom a mám k tomu spoustu otázek. jako třeba, ztratím tak záruku? Co automatické aktualizace? Bude to mít vliv na stabilitu systému? Může se mi stát že si telefon nenávratně poškodím?

spacemaster

Komentáře

• Ahoj, umřít může při jakékoliv úpravě. zatím jediná možnost je placená přes funkyhuawei.club Cena necelou tisícovku a jelikož je to bez odemčení bootloaderu tak je to bez ztráty záruky. Kdykoliv to jde opět za stejný (možná nižší) poplatek vrátit. Pokud nepotřebuješ nutne dual SIM tak to neřeš. Úprava krom druhého slotů SIM tam není od operátorů žádná a aktualizace chodí na single SIM naopak většinou rychleji.
    Poděkovat autorovi 1
  • Diky za odpověď.

Dual SIM je jeden z důvodů proč sem ten telefon chtěl.

Pokud použiju FunkyHuawei a nainstaluju si ten dual SIM firmware, budou mi chodit další aktualizace (na nový firmware) nebo všechny aktualizace od té doby musím dělat ručně?

Je kromě toho poplatku něco co by tě od toho odradilo? Nějaký další překážky?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 8. January
    OTA aktualizace normálně chodí, občas se v Google play tváří chvíli přístroj jako necertifikovaný, ale opět aktualizace programů normálně chodí a po určité době je z něj zas certifikovaný. Já dost použil FunkyH u Mate 9 a spokojenost byla až na to, že to není zadarmo. Což trošku vyvažuje rychlost a četnost aktualizací :wink: A ještě se vyplatí po vyjítí nové aktualizace týden - 14. dní počkat, kdyby tam byla nějaká chyba tak, ji stáhnou nebo dají novou opravenou :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • @spacemaster Původně jsem chtěl taky udělat ze single SIM dual, protože mám telefon od T-Mobile a je to taky BLA-09. Ale po tom co jsem zjistil, že opravdu jediná úprava ze strany operátora je SW blokovaný slot SIM a jiný šuplík do kterého dvě karty nedáš tak jsem se na to vykašlal. Mě jde pouze o rychlost aktualizace a druhou SIM mám v jiném telefonu s jiným systémem než je android. Takže dual nepotřebuju. Jinak z funky jsem stahoval věci na P10 a vždy v pohodě. Mají to vychytaný.
    Časem bude určitě i postup zdarma, jenže tam bude zaručeně podmínka odemknutí bootloaderu a to je prostě průser kvůli záruce.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 13. February
    Takže rád by som sa s vami podelil o radost z "prerabky" Mate 10 Pro Single SIM na Dual SIM...Vsetko prebehlo hladko, len som trosku bojoval s Win10 a ovladacmi, ale po troske laborovania a nastudovania zahranicnych webov som to dal...Pouzil som stranku "FunkyHuawei", ktora ako jedina tuto moznost ponuka...bez straty zaruky, nakolko sa vsetko deje so zamknutym bootloaderom...nieje potrebny root, ani ziadny iny zasah...
    Bolo potrebne zakupit si 7 kreditov na FunkyHuawei (8 kreditov - 50USD), nieje to lacne, ale co uz...potom som si objednal z Alliexpresu dvierka do telefonu Dual SIM, konkretne tu:
    https://www.aliexpress.com/item/1pcs-Sim-Card-Slot-Tray-Card-Holder-For-Huawei-Mate-10-Pro-SIM-Holder-Slot-Tray/32839373856.html?spm=2114.search0104.3.8.7a9e4530kqhGv6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10307_10303_5711211_5722315_10313_10059_10534_100031_10103_10626_10625_10624_10623_10622_10621_10620_10142,searchweb201603_36,ppcSwitch_5&algo_expid=50b36869-76ee-403d-9f29-eda99ca9753f-1&algo_pvid=50b36869-76ee-403d-9f29-eda99ca9753f&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=0
    Dvierka prisli, mimochodom uplne rovnaka kvalita ako original Single SIM, farebne i spracovanim a za cenu 1,90USD, nieje o com...Takze pomocou utilitky od FunkyH som telefon najskor "debrandoval" a nasledne som nainstaloval mnou vopred vybrany FW od FunkyH...konkretne verzia B129 (C432), cize EU verzia...a vsetko slape ako ma, parada...az na tu cenu som celkom spokojny...Flash FW je nutne robit pomocou ich upravenej verzie HiSuite...ale to vsetko je jasne napisane v navodoch na ich strankach...
    Poděkovat autorovi 1
  • @streethawk Díky za postřehy a reálnou zkušenost. Konečně tu do něčeho nového jde první někdo jiný :wink:
    Ne vážně, FunkyHuawei má vše dost dobře zvládnuté a myslím, že se nepostaví k člověku zády pokud by se něco podelalo. Jen ta cena je opravdu zatím celkem vysoká. Jelikož návrat na originál firmware vyjde opět na stejnou částku.
    Každopádně gratuluju k úspěchu
    Poděkovat autorovi 0
  • Diky, no tiez som nejaku chvilku naberal odvahu :blush: , ale slo to nakoniec celkom v pohode, ale kazdopadne, nemal by sa do toho pustat niekto, kto nevie co robi...Predsalen to nieje sranda odvalit si telefonik za 800EUR... :wink:

Ale inak som max. spokojny, valala sa mi tu jedna SIMka z 2GB internetom a nemala vyuzitie, tak som aspon odtestoval...Je to moj prvy Dual-SIM telefon a paradoxne kupovany ako Single SIM :lol:
    Poděkovat autorovi 1
  • Palec nahoru hlavně za tu posledni větu :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.