Řešení nedostávání aktualizací OS

JosefChJosefCh  
upraveno 11. January v Huawei P9
Tak jsem se konečně popral s tím, že jsem nedostával aktualizace.
Po cca 9 měsíců B386..
Řešení co pomohlo:
Nainstaloval jsem: Firmware Finder for Huawei (Android market)
opravdu jednoduchý návod:
Pomocí jeho aktualizoval na B391 (full OTA)
Před několika dni jsem obdržel automaticky B392
Najednou prostě začala chodit i normálním způsobem aktualizace.
Takže to znamená, že B386 má problém s následným dostáváním aktualizací.
Mám konkrétně L19 (Dual SIM) - z volné distribuce
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ještě jsem tento problém řešil s podporou Huawei
Jejich řešení (nemohu potvrdit, zda to opravdu funguje):
Vypnout telefon, vyndat SIM-kartu, zapnout a zkontrolovat aktualizace.
Pokud i to nepomůže, tak navštívit servis.
------------------------------------------------
Takže máte na výběr ;)

Jinak prosím ty co mají B386 ať neprodleně aktualizují!
!!!Protože je tam neustále kritická bezpečnostní chyba s Bluetooth!!!
https://www.mobilmania.cz/bleskovky/blueborne-velka-bezpecnostni-hrozba-ktere-staci-jen-zapnuty-bluetooth/sc-4-a-1339610/default.aspx
Aktualizace B391 - již tento problém má opravený.

Tak snad to někomu pomůže ;)

«13456712

Komentáře

• ano dík,už je to tam B 392.
    Poděkovat autorovi 0
  • Prosim o pomoc zrovna ted stahuji B392 a pise mi to nestabilni sit zkousime se pripojit a padne to. Pritom wifi mam vybornou nevite nekdo co s tim?
    Poděkovat autorovi 0
  • Počkat, zkusit vypnout zapnout WiFi, někdy se to stává.
    Poděkovat autorovi 0
  • vypnout a zapnout wifi uz jsem zkousel nekolikrat tak zkusim pockat
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak vyreseno stacilo akorat vypnout proxy u wifi a v pohode stazeno :) B392 je doma.
    Poděkovat autorovi 0
  • mě se stalo to stejné,nestabilní sít,pomohlo přehodit na 5GHz.
    Poděkovat autorovi 0
  • ještě se chci zeptat,jestli aktualizace už budou chodit normálně automaticky,nebo už je přes FF.děkuji
    Poděkovat autorovi 0
  • to carlyno: měli by chodit normálně přes OTA, teda pokud se zase něco nešprajcne jako při B386.
    Poděkovat autorovi 0
  • tak proč to huawei nepřizná na rovinu,že B386 byla problém.chtěl jsem jít do Huawei Mate 10 Pro, Dual SIM,ale po těch problémech,už ne! a to máme v rodině 2xp8 a já p9.
    Poděkovat autorovi 0
  • taky úspěšně aktualizováno na B392 ale problém s měnící se intenzitou podsvícení displeje u některých aplikací trvá stále, bude někdy opraveno ?
    Poděkovat autorovi 0
  • to koumak89: tento problém nepozoruji L19 B392
    Poděkovat autorovi 0
  • Vyzkoušel jsem řešení s vyndáním SIM a nic. Stále jsem na verzi b386.
    Poděkovat autorovi 0
  • Riešenie s vytiahnutou sim mi príde ako blbosť, telefón naopak sim potrebuje aby aktualizácia vyskočila a to je vlastná skúsenosť.
    Poděkovat autorovi 0
  • SIM nic neresi, ptal jsem se admina, jestli nejsou aktualizace zakazane treba podle operatora, tak mi napsal, ze pri kontrole aktualizaci se operator neresi, dulezite je, aby sim v telefonu byla a byla aktivni. Sam jsem po prvnim spusteni P9 zkousel stahnout aktualizace, bez sim to nefungovalo, zacaly fungovat teprve po vlozeni sim. FF jsem taky uz nekolikrat zkousel, vzdycky prehral par hlasitych videoreklam a stejne nedovolil stahnout zadny firmware.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. January
    to jossec : Takže jsem jediný komu to dělá? Ono to dělá i systémových aplikací jako sms nebo kontakty takže vylučuju možnost chyby v konkrétních programech. Nikdo to tady neřešil ? Docela mi to vadí a vážně uvažuju o prodeji této ,,vlajkové lodi '' po přechodu z LG G2 je to spíš samé zklamání...

Poděkovat autorovi 0
  • to koumak89: a factory reset už jsi zkoušel?
    Poděkovat autorovi 0
  • Mne to dela taky, ale skoro neznatelne. U Honoru 8 to bylo hodne výrazné.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nezkoušel jsem factory reset, nechávám si to jako poslední možnost. Já se jen ptal jestli to třeba není nějaká funkce v nastavení ale prolezl jsem snad vše a nic jsem nezjistil, jen že to nedělá pokud mám jas na 100%. U mě je to celkem znatelné asi tak o 20 % snížení
    Poděkovat autorovi 0
  • olgojc  
    upraveno 14. January
    Podle různých diskuzí je to problém A7, v šestce to nedělalo. Ale tam se dal nastavit výkon zařízení. Při nejvyšším výkonu se to neprojevilo. V A7 už ta volba výkonu není.

Edit: mám verzi B392
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdar borci som tu nový chcel som spraviť update cez firmwer finder mam P9 L19 dual smi ale neviem kde robím chybu všetko sa mi sťahuje dôjde 100 percent a začne to ako keby ťahať nanovo ale pokračuje to od 50 percent a nenainštaluje sa mi to stále to taha dookola ako to mam potriešiť firmver finder verzia 7.3 ak by sa dalo tak nejaký jednoduchý návod viem že ich je tu dost ale mam pocit že su všetky pre nejaku staršiu verziu firmver finderu
    ps: telefon je stale na B386
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.