Konvertovanie z RNE-01 na RNE-21

Zdravím neskusal uz niekto konvertovanie huaweiu mate 10 lite single sim na dual sim? Mám verziu firmwareu RNE-01C432B130

Komentáře

• Dnes jsem to absolvoval, jen nastinim postup:
    odemceny bootloader, TWRP > oeminfo pro L21C432 . Z FF stahnout zvoleny FW (FullOTA- MF) - tri soubory .zip. Rozbalit do PC utilitu HWOTA-RNE.zip , do slozky HWOTA zkopirovat firmware (tri soubory .zip) . Pripojit telefon, a postupovat podle pokynu na obrazovce. Restart a factory reset. Bootloader se zamkne.
    Pozn.: zmenu oeminfa lze udelat v HWOTA.
    Poděkovat autorovi 0
  • kassa  
    upraveno 25. May
    Mohol by si to napísať pre menej skúsených krok pokroku ako odomknúť kde čo ako stiahut atď???

dakujem
    Poděkovat autorovi 0
  • Nechtel jsem s tim zbytecne spamovat, trochu nechapu ponekud drsny ton tveho prispevku...jo, a malem bych zapomnel: Dobry vecer!
    Dnes se uz na to nekdo ptal, takze napisu podrobnejsi navod.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 25. May
    NAVOD:

1. Stahnete si a rozbalte do C: v pocitaci Hwota-rne.zip. Po rozbaleni se vam objevi slozka HWOTA.

https://mega.nz/#!xpcVkRob!JOLJB_FZjS-UZ8JdfEjFq4w-L-LWXYQOg18Z68ljPMU

2. V moznostech pro vyvojare v menu telefonu povolte odemknuti OEM a ladeni USB. Udelejte si zalohu dat z interneho uloziste.
    3. Z Firmware Finderu si stahnete zvoleny FW ( FullOTA-MF!!) , budou to tri soubory - update.zip , update_full_`RNE-L21_hw_eu.zip a update_data_full_`public.zip. Soubory stahnete klasicky pouzitim "Download" , soubory najdete v pameti telefonu ve slozce HWFF.
    4. Zkopirujte soubory do HWOTA/Update . Kliknete dolu na update_eng.bat, vratte se a zkotrolujte, jestli skript automaticky prejmenoval soubory v HWOTA/update' na update_data_public.zip a update_all_hw.zip. Update.app neni treba prejmenovat.
    5. Pripojte telefon k PC , spustte davkovaci soubor update_en.bat a postupujte podle instrukci na obrazovce. Skript vam v rezimu fastboot nainstaluje TWRP misto eRecovery a nabidne volbu operaci, zacnete rebrandem (zmenou oeminfa) , zvolte RNE-L21C432 . Po zmene oeminfa se bootloader zamkne , musite zadat kod k odblokovani bootloaderu do PC, a znovu odemknout.
    6. Znovu spusste update_en.bat a zvolte instalaci firmware, soubory se zacnou kopirovat do telefonu a nasledne se nainstaluje FW. Cely proces probehne automaticky, na nic uz nesahejte :smile: .
    7. Po ukonceni instalace odpojte telefon . V dusledku pouziti FullOTA firmwaru se bootloader zamkne ( nicmene servis rozhodne neoblafnete).
    P.S.: pokud by se nahodou telefon po restartu dostal do bootloopu, tak z recovery udelejte wipe cache a factory reset.

P.S 2.: diky nocheck-recovery v HWOTA muzete instalovat i nedostupne FW.
    P.S 3.: upgradovat na Oreo skrze HWOTA se radeji nesnazte.
    Poděkovat autorovi 1
  • dakujem za navod, pomohol si mi.

ps: ospravedlnujem sa za svoje buranstvo, nemyslel som to tak.
    Poděkovat autorovi 0
  • kassa napsal(a):

ps: ospravedlnujem sa za

Snad to nejak psychicky ustojim :yum:
    Poděkovat autorovi 0
  • libiuss  
    upraveno 26. May
    ahoj, mam problem so stiahnutim z FF, ten subor upadte.zip.temp sa nepremenuje

Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 26. May
    Ktery FW konkretne?
    Poděkovat autorovi 0
  • stiahol som tri rôzne full-otamf a vždy to tak bolo ako je na obrázku

image
    IMG_20180526_151620.png
    1080 x 383 - 31K
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 26. May
    .temp zpravidla signalizuje neuplny soubor. Nevim, jak a kam to stahujes, ale prehodnot to, tam nekde bude pes zakopany.
    Popripade zkus zacit s B135 c.127148, tu jsem pouzil bez nejakych problemu.
    Nebo to zkus stahnou tady:

http://pro-teammt.ru/firmware-database/?firmware_model=Rne-l21c432&firmware_page=0
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.