Názor na Mate 10 PRO

Zdravím chci se vás zeptat na radu, jse novým mladým majitelem tohoto mobilu a v práci mám staršího kolegu který do mě pořád ryje že jsem vyhodil peníze za zbytečný telefon a pořád mi hledá náhrady typu Outkitell nebo Doogie atd je pravda že mají skoro stejné či lepší parametry za cca 6 tisíc...... Jaký je v těchto telefonech rozdíl? Mezi Huaweiem a těmi levnými
«1

Komentáře

• Zkusil bych mu to vysvětlit třeba s auty. Spousta lidí jezdí s Fábií (pozor, nic proti ní, jen modelový případ), přesto lidi kupují taky BMW...
    Poděkovat autorovi 0
  • A nemáte zkušenosti jak je to v praxi? Protože jsem koukal a lidé ti ani moc netestuji, ani na dxmarku se v hodnoceni nechytá jsou na tom ty mobily až tak špatně?
    Poděkovat autorovi 0
  • n7610n7610  
    upraveno 7. February
    Co ti radí tvůj kolega , který nejspíše občas zavolá, možná napíše i sms , má nejspíše pravdu ,určitě by ti outkitel nebo doogie na toto stačil .
    Výkonostně ale nemůžeš tyto telefony srovnávat , čipy od mediateku jsou pěknými žrouty baterie a bez výkonu , takže po hardwarové stránce proti Huawei, to jsou opravdu jen ty čínské levné šmejdy . Nemluvím o dalších komponentech jako GPS , pomalých pamětech ram, ne moc kvalitních displejích , slabé baterie (pokud telefon aktivně využíváš , baterie u levných androidu mizí před očima ) fotoaparátech atd. Ano za cenu šesti tisíc může být leckdo spokojen , i můj kamarád koupil outkitel , záplaty androidu nechodí , objednal přímo z Číny , takže bez záruky . Mnohdy ne vše v menu přeloženo do češtiny .
    Takže záleží na tobě jestli koupíš Vietnamky někde na tržnici , nebo kvalitní obuv v kamenném obchodě . :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Děkuji hned mu to v práci vpalim
    Poděkovat autorovi 0
  • Přijde mi zbytečné to vysvětlovat někomu, kdo má zafixovaný takový názor, stejně to nebude chtít pochopit. Moje rada - nech to být, stejně mu to nevymluvíš...
    Poděkovat autorovi 1
  • kompromis preteba ak sa ti jedna o cenu je jednoznacne MI5 - MI6 ale tie dva hore spominane, prepac no nikdy som ani nevedel ze taka znacka existuje.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Kadlec Na takovych levnych telefonech se uz spalilo lidi, pocatecni nadseni vystridalo brzo vystrizliveni, u me v praci kolega objednal napodobeninu Samsungu S8 a vydrzel s nim tyden a vracel a koupil si nakonec pravou S8, uz to nikdy neudela, strasnej displej, telefon se mu sekal atd...
    Takze za me kdo ti radi rakove blbosti tak tomu nerozumi, nezapomen, ze telefon pouzivas denne nekolik hodin 365 dni v roce a urcite si to chces uzit a prave to si s telefony Huawei uzivam a s Mate 10 Pro uplne nejvice
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to pořád stejné, levný čínský telefon je bez další podpory či jen s minimálním updatem. Většinou jen kupujete papírové parametry bez odladeneho softwaru. K čemu je takový zázrak, kdyz se Vám telefon resetuje, aplikace padají a fotak nefoti?
    Poděkovat autorovi 0
  • Tohle byla celkem nahravka na smeč :) O odladěnosti Mate 10 pro se také nedá hovořit. Video nepoužitelné, foťák tak tak postupně, nefunkční Android pay, velké výkyvy ve spotřebě.... Takže zatím jsem také koupil papírové parametry bez odladěného SW. Samozřejmě to je psáno s nadsázkou, ale jen lehkou.
    Poděkovat autorovi 0
  • No nevím. Já točím do 4k a na moji TV také 4k, nemám s obrazem problém. Netvrdím, že je absolutně bez cukani, ale na moje použití je to proti 5 let staré FHD kameře zázrak. Foťák má drobnou nevýhodu v nemožnosti nastavení kvality. Ale u Pro režimu je možné použít dng. A to me stačí. Oproti me zrcadlovce se více hodí na momentky, protože ostři velice rychle. Se zbytkem nemám problém. Volání přes VoLTE, data, wifi stabilita jak aplikaci, tak mobilu, Bluetooth, na to si nemohu stěžovat. Jako pracovní nástroj na me aplikace, bez problémů. Android Pay bohužel moje banka nepodporuje a aplikace na Nfc není u ČSOB kompatibilní s Oreem. Ale chápu, že pokud do telefonu dá člověk plnou cenu a ta není malá, očekává lepší vlastnosti. Zase na druhou stranu tu je alternativa v podobě iPhonu. Bohužel tohle stále Huawei nechápe a nejen tento výrobce. Nestačí jen kopírovat, musí to také fungovat!
    Poděkovat autorovi 0
  • Postupně pročítám, ale chci se zeptat, jestli už je kvalita videa použitelná.
    Dost mě nahrávaná videa zklamala. Jde mi hlavně FullHD při 60 snímcích.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. February
    Zalezi na tom, na co jsi zvykly a z ceho prechazis. Za me je kvalita nataceneho videa, narozdil od fotografii, docela zklamani. Nejde ale o HW limity, tj. nadeje na zlepseni tady urcite je. Stabilizace obrazu je dostupna "jen" do 1080p/30fps, 60fps a 4k je už bez. Ale i s tou stabilizaci se clovek obcas potka se stutteringem, nebo lagovanim. Neni to zasadni a casto, ale vyskytuje se, pak je na kazdem, kolik telefonu za 21k odpusti.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. February
    Když čtu poslední větu "telefonu za 21tis" tak musím napsat jedno.
    Momentální výkup našeho telefonu je v mobilpohotovosti 11500kc ve stavu nového.
    Evidentně bude asi cenově pomalu, ale jistě padat.
    Je to smutný vzhledem k tomu jak dlouho je na trhu.
    Jinak spokojenost.
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdyz sel na trh, spekulovalo se o vyssi cene, nakonec dorazil za 21. A ted tu mame cashback. Huawei ma proste blize k LG, nez k Samsungu, nebo do jablecneho sadu. Mate 10 pro je KRASNY telefon, vybaveny opravdu nadprumernym HW. Jen, jak jsem uz psal jinde - Huawei proste podcenilo narustem portfolia nabizenych telefonu take nutnost posilit rady vyvojaru a testeru. Nebo to alespon tak vypada.
    Poděkovat autorovi 0
  • No já myslím že Mate 10 pro bylo šlapnutí vedle dopadne jak Lg myslím tím cenově.V této cenové třídě jsou mnohem lepší stroje a novinky 2018 jsou na spadnutí.
    Poděkovat autorovi 0
  • S tím šlapnutím vedle si to přehnal. Ja jsem s telefonem maximalně spokojenej a určitě nejsem sám.
    Poděkovat autorovi 1
  • U mě taky naprostá spokojenost.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vždycky se mi líbí, jak lidi, kteří telefon nemají na něj mají jasný názor. Pokud by jsi to říkal jako jeho aktivní uživatel a uvedl důvody, které tě k takovému názoru vedou, pak je to pro mě názor, který beru v úvahu. V opačném případě je to jen výkřik. A neplatí to jen u Mate 10 pro...
    Poděkovat autorovi 0
  • to Rajs: Huawei Mate 10 PRO je zatím můj nejlepší telefón a to kupuji vždy stroje nad 20tis Kč a umím být kritický.
    Takže neujel jsi trochu, ale až moc na můj vkus. A pokud chceš čekat, nezapomeň, že na podzim bude další nová série a na Vánoce, a na jaro 2019 ...
    Poděkovat autorovi 3
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.