Nefungují smsky

Zdravím, mám někdo zkušenosti s tím, že najednou přestaly na H P8 lite odcházet a přicházet smsky?
Stalo se mi to před 2 dny, u operátora mi byla vyměněna SIM karta. Bohužel problém trvá dál.
Děkuji za rady

Komentáře

• Mne sa stalo presne to isté už asi pred týždňom. Skúšal som výmenu SIM, zmena firmware ale nič nepomáhalo....Skúšam aj rollback na Android 5.1 no akosi všetky súbory zo support stránok huawei zmizli...Mám pocit, že sa tu naplno prejavuje politika "kurvítka"......
    Poděkovat autorovi 0
  • Že by donucení změny tel ? byť funkčního...,
    na jakém FW resp Androidu se to stalo ?
    Poděkovat autorovi 0
  • tube  
    upraveno 12. February
    Cislo strediska sluzeb? Nastavuje se u SMS. Je spravne? Moznost vyzkouset uplne jinou SIM s jinym cislem? Vymazat data u aplikace Zpravy - to ovsem zpusobi vymazani vsech SMS co v telefonu jsou. Doporucuji zalohovat pres SMS backup a podobne.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vymenena SIM karta ? Sodova gomora... najprv ju trebalo skusit v inom telefone, poslat testovaciu SMS a ak je prijata, tak chyba neni v SIM karte. A tiez naopak - skusit celkom inu SIM kartu v telefone, ktory zjavne sposobuje problemy by prislo vhod.

Aj ten factory reset sa da urobit viacero sposobmi. Da sa aj odflaknut ale da sa tiez vsetko poriadne pomazat :). Odporuca sa tusim vzdy cez trojhmat vymazat cache a hento a tamto... :P a nie iba pouzit "vyrobne nastavenia".

Ak nepomaha ani to resetnutie telefonu, tak potom skusit reflash telefonu na starsiu verziu firmware, no pochybujem, ze by reflash na starsiu ver. pomohol. Skor bude nejaky problem u operatora (otestovat SIM kartu v inom telefone) alebo mozno nejaky softwarovy problem v telefone.

Poděkovat autorovi 0
  • Factory reset a obnoveni do tovarnich nastaveni je to same, jiste jsi uz zaslechl, ze existuje neco jako anglicky jazyk :).
    P.S.: ty zlute tabletky uz neber...
    Poděkovat autorovi 0
  • s3n0s3n0  
    upraveno 13. February
    Ja som nepisal nic o vyrobnych nastaveniach, nie to este o nejakom anglickom jazyku alebo o pojmoch a dojmoch v cudziom jazyku, ako to tu ty prezentujes a honis si tym svoje zakrpatene ego.

Ja som predovsetkym zmienil ten fakt, ze okrem vykonania "Factory Reset" je nutne vymazat este Cache alebo urobit este zopar dalsich ukonov, ktore na toto teoreticky mozu mat tiez vplyv. Ak nepomaha toto vsetko, tak potom nasleduje flash firmware, pripadne aj rebranding a otestovanie smartfonu s odlisnym firmware, jednoducho 100%-ny flash za nejaky odlisny firmware (pokojne by mohol typek vyskusat spravit downgrade na niektoru nizsiu verziu firmware). A nakoniec ked nepomohlo nic z toho, tak ta chyba bude s velkou pravdepodobnostou v hardware (ak nie je chybna prave ta SIM ako typek vyssie zmienuje, a sice ze mu ju vymenili servisaci u mobilneho operatora, nakolko sa domnievali, ze je chybna prave tato SIM).

Nabuduce sa zdrz svojich utocnych zakomplexovanych a ego honiacich komentarov mlady. Dakujem za pochopenie a za triezvu pokojnu mysel.

P.S.:
    Czechia je znama fetakmi a narkomanmi alebo zavislimi ludmi na liekoch... vsak uz aj zo zakona je v CZ povolene pre vlastnu spotrebu vypastovat si doma v kvetinaci jednu ci dve ? tri ? neviem pocet... rastliniek Marihuany. To vsak nemusi ihned znamenat, ze je v podobnom katastrofalnom stave aj slovensky narod. Takze svoje nahrazky so zavislostou na drogach si fakt nechaj radsej pre svojich rovesnikov zo svojho okolia. Mozno pri nadavani svojim rovesnikom bude kazda druha nadavka trefna v takom pripade.
    Poděkovat autorovi 0
  • OT:
    Zkusme se venovat problemu. Vzajemne narazky na CZ vs. SK vynechte a jine osobni urazky taky. Osobne jsem se narodil v dobe kdy se do rodneho listu psalo Ceskoslovensko a ja se tak stale citim. Tenhle smer diskuse problem urcite nepomuze vyresit. Konec OT.
    Poděkovat autorovi 0
  • Preco reagujes na nieco, co nepatrilo tebe ? Preco zo mna ides robit hned rasistu, ked nim niesom, ba naopak, spajam ludi roznych vierovyznani a narodnosti ?! Nic o mne nevies, tak preco si si to ihned musel (akoze inac) vysvetlit ako rasisticku nahrazku ?! Boze... to su dnes ludia... zabit sa je malo... to uz nieje ani mozne na tom svete jak sa k sebe ludia chovaju fakt... jeden lepsi nez druhy. Jeden hubuje nieco s anglickym jazykom miesto toho aby pisal k veci (k tebe) a dalsi zasa urobi presne to iste a sice zareaguje na prispevok a hlavne mimo misu ako vy Cesi hovorite (mimo temu). Tak o com to je ? Poviem ti... o zahlcovani internetovych diskusnych foriek zbytocnymi sprostostami. Nech sa ten sopliak neokriachany naucit chovat na internete a potom nebude treba nic vypisovat naozaj. Vzdy ma nesmierne dojima, ked Cech nadava Slovakovi s vysmechom drogovej zavislosti. Staci sa ist pozriet do Prahy a hned je vsetko jasne. A teraz nehovorim o ziadnom rasizme, neporovnavam narodnosti, iba hovorim, ze ked sa Cech smeje zo Slovaka ze je fetak, tak vlastne by to malo byt naopak - a to je vsetko co som tym chcel povedat. Nech sa hentej typek radsej pozera viac do zrkadla a bude mozno kludnejsi.
    Poděkovat autorovi 0
  • Měl jsem stejný problém. Udělal jsem tovární nastavení a bylo vše v pořádku, ale jen do doby, než jsem obnovil vše ze zálohy. Pak jsem zjistil, že mi blokovala odesílání i přijímání sms aplikace google. Je to divné, ale je to tak. Jakmile jsem google odinstaloval , sms bez problémů. Možná to někomu pomůže.
    Poděkovat autorovi 0
  • s3n0 napsal(a):

Preco reagujes na nieco, co nepatrilo tebe ? Preco zo mna ides robit hned rasistu, ked nim niesom, ba naopak, spajam ludi roznych vierovyznani a narodnosti ?!

Rasistu z tebe nikdo nedělá. Jen jsem chtěl, aby jste se věnovali raději pomoci. Zpráva patřila Vám oběma. Mrzí mě, že jsis to vztáhl k sobě.
    Poděkovat autorovi 0
  • ssebo1  
    upraveno 15. February
    Problém s odesláním i přijímáním sms dělá poslední aktualizace aplikace googlu! Už potvrzeno.
    Poděkovat autorovi 2
  • upraveno 17. February
    tohle jsem nezaznamenal, i když sms je už přežitek, ale sem tam mi chodí... a vše OK
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže ak to dobre chápem stačí odinštalovať app google a všetko zasa pôjde normálne?
    Lebo som skúšal všetko možné...factory reset, wipe cache memory, bol som u oboch operátoroch, SIM karty som testoval v iných rôznych mobiloch rôznych značiek a všetko pekne funguje...no iba v mojom p8 lite to nejde.
    Chcel som sa aj vrátiť na starší android...no bohužiaľ zo všetkých webov zmizli rollback firmware...
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to asi neodinstalujes ak je to sucast systemu (SMS-kovania). Mozes skusit nahradit rozhranie pre odosielanie SMS napriklad FB Messengerom :). Ten sa ponuka sam, ze bude za teba prijmat SMS alebo odosielat napisane SMS :). Samozrejme Facebook patri k velkemu zberacu dat uzivatelov :D. Takze sukromie moze ist tym padom do haja. Alebo nejaky iny programcek pre SMS skus pohladat, ktory by nahradil Google/Android systemovu sluzbu. Skus hladat v play-google nieco ako je "SMS interface". Neviem vsak ci to pomoze.

Mojej mati zasa niekedy telefon P8 Lite neodosle SMS. Snazim sa udrziavat jej telefon aktualny - momentalne je tam FW verzia B632. Niekedy davno SMS fungovali bez problema. Toto obcasne neodoslanie SMS sa prejavuje cca od verzie typujem 580-590. Zhruba niekedy pred polrokom sa problemy s odoslanim SMS zacali. Je to tak jedna zo 30 SMSiek co sa musi odoslat na 2x alebo na 3x.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano stačí odinstalovat aplikaci google a sms pojedou, případně ne celou aplikaci, ale jen poslední aktualizaci, která to způsobila.

Poděkovat autorovi 0
  • Měl jsem podobný problém vyřešil
    Jsem to v nastavení simkarty
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.