Aktualizace p10 lite

Zdravím všechny tady na fóru. Po letech jsem se opět vrátil ke značce Huawei a koupil jsem P10 lite single sim od Vodafonu. Po prvních hodinách seznamování se s tímto telefonem jsem příjemně překvapen, že i po letech co jsem značku Huawei opustil se nezměnilo nic k horšímu ba naopak. Jediná věc co mě trochu rozhodila, že po několika hodinách provozu nepřišla žádná OTA aktualizace. V telefonu byla verze B132. Nainstaloval jsem Firmware finger a podařilo se mi nainstalovat pouze B133 a dál se nedostanu. Vyhledám aktualizaci, která je určena pro tento model. Aktualizace se objeví i jako nová aktualizace a taky se stáhne. Dojde k ověřování a následně se objeví i okno s odpočtem k restartu k provedení instalace aktualizace. Následuje znovu hláška o ověření aktualizace a potom už jen oznámení, že aktualizace není ověřená a že bude smazáne a má se stáhnout jiná.

Asi něco dělám špatně nebo máte někdo nějakou radu co s tím?

Pročítal jsem všechny diskuze o p10 lite, ale odpověď na můj problém jsem nenašel.
«1

Komentáře

• Zkousel si dat stahnout kompletni aktualizacni balicek? (tri tecky v pravo nahore v aktualizacich)
    Poděkovat autorovi 0
  • Vodafone má vlastní firmware, proto budeš dostávat aktualizace později. Instalovat skrze FF jdou jen ověřené aktualizace, stahovat to naslepo bez předchozího ověření je blbost.
    Poděkovat autorovi 1
  • Protože se v tomhle systému zatím moc neorientuju tak poprosím o radu jak ověřím aktualizaci?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 9. February
    "Habrik" Pokud dám stáhnout kompletní balíček tak to napíše " žádná aktualizace"
    Poděkovat autorovi 0
  • Žena má single verzi a verzi z volného prodeje C432 :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Yari napsal(a):

Žena má single verzi a verzi z volného prodeje C432 :wink:

Tak tato informace ma pro tazatele vyjimecnou hodnotu :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Asi jsi nepochopil???
    Myšlenka byla ta, že i když je od T-mobile tak nemá C150, jako to bylo třeba u G8 a tudíž nezbývalo než udělat debrand. Nemusím čekat až se operátor uráčí s nějakou aktualizací.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale jemu to nepomuze... A dekuji za vysvetleni ! ( :smiley: )
    Poděkovat autorovi 0
  • Hlavně už nikdo nezkousejte debrand "operatorskeho" telefonu na čistý C432 dle návodu, který jsem tu kdysi bastlil. Dost věcí se od té doby asi změnilo a já už vzdal následné konzultace na dálku ohledně případného zprovoznění telefonu pokud se něco třeba nepovedlo. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Debrandu bych se asi nebál. Trochu zkušeností s rootem, recovery, firmwarem, Flash tool, repartition pamětí a co já vím s čím vším dalším mám. Briketu a bootlop mám taky mockrát za sebou, ale všechno na MiUi a převážně telefonech Lenovo. Je to podpobné, ale přesto jiné a hlavně už jsou to skoro 4 roky tak, že když si vzpomenu na hodiny strávené nad mrtvým telefonem!? Ale jo bavilo mě to jenže jak jde čas tak už jsem asi zpohodlněl a taky je víc práce a povinností a málo času. Tak že DEBRAND a BRIKETA se konat nebude. Teda asi no ne určitě ne. :sweat_smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • ja mam tlf od t-mobilu a taky mi to nenabizelo aktualizace, pak jsem stahl ff a nejdrive se mi podarilo stahnout 185 a pak 197 full ota, obe overeny a uvolneny podle imei , jinak verze tlf WAS-LX1C432
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky jsem pár cihel rozhybaval někdy x hodin a ano souhlasím plně s tím, že mě to taky dřív bavilo a dnes jsem možná zpohodlnel :smiley:
    A jelikož v domácích podmínkách je nutné pro každou takovou úpravu odemknout bootloader tak už to dělat nechci. Huawei si toto hlídá a je asi škoda připravit se o záruku.
    Je tu možnost bez ztráty záruky, ale pouze placená služba. Navíc zrovna P10 lite myslím neřeší ani oni. Věnují se spíš dražším řadám telefonu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Což logicky dává smysl, nebudu si kupovat telefon za 6 tisíc korun, abych pak vrážel tisíce do aktualizací na Funky Huawei.
    Poděkovat autorovi 0
  • No jestli je řeč o https://funkyhuawei.club/ tak pokud jsem to dobře pochopil tak chtěj asi 8 credits a to je 50 USD a to zase není taková rána. Možná jsem to jen špatně pochopil. Pokud by to bylo za tuhle cenu tak, když si spočítám, že se s tím budu párat třeba 3-4 hodiny nebo i víc když se nebude dařit tak místo toho můžu dělat něco jinýo a třeba i něco za tu dobu vydělat.
    Poděkovat autorovi 1
  • Přesně, funkyhuawei. Jen to ma háček v tom, že zrovna P10 lite je opravdu nikdy moc nezajímala. (Snad přes ten rebrand Tool funguje, ale nezjišťoval jsem) Výhoda je v tom, že se neodemyka bootloader a případně se dá vše vrátit zpět (opět za stejnou cenu)
    Poděkovat autorovi 0
  • No, ale koukal jsem na jejich seznam zařízení a model WAS-LX1C02 tam v nabídce je.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 10. February
    Je take moznost odemknout telefon, nainstalovat TWRP, flashnout oeminfo C432 (upravene pro pouziti servis.ROM) , a pak flashnout Servis ROM pres dload. Tim se soucasne zamkne telefon , pac je to fullUpdate. Vsechno je k mani, staci rict :wink: .
    Cetl jsem tvuj nazor na odemknuti BL, a respektuji, tohle je jenom vseobecna informace pro alchymisty :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • A co pani cakate od par vyssie ciselne oznaceneho fw,? Boze mat tolko casu na hluposti to by som potreboval. Ak operator ma xyz verziu tak ju ma, mne tento volny 198 ucty nepoplati ak nieco take cakate. A neverim ze sa mam o daco lepsie jak vy. A este debrand atd, ludia uz nemaju co robit evidentne. Robte aspon deti bo nas zachvilu prevalcuje ina kutura a nerieste blbosti.
    Poděkovat autorovi 1
  • to:Bedrigo
    Díky za pomoc s vyřešením mého dotazu k aktualizaci ! Tvůj komentář mi můj problém vyřešil a je přesně to co jsem potřeboval slyšet.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nepochopil si ma, nevadi. Problem si vyrabas zbytocne sam. Nepoviem, keby slo o nieco nove napriklad oreo A8, mozno by netrpezlivost stala za to skusat metody ako fw dostat do telefonu, ale ja 4 krat po OTA nepozorujem nic nove ale uplne nic akurat ine cislo, mozes mi napisat co tebe zmeni to o co sa pokusas nehovoriac ak mas telefon v zaruke asi o nu prides. Ak telefon neumrtvis lebo aj take sa bezne stava.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.