Honor 7X prvni dojmy

Tak jsem si nakonec poridil Honor 7X jako jeden z prvnich zakazniku CZ distribuce (prodej byl zahajen vcera). A muzu se podelit o prvni zkusenosti:
Telefon beha hladce, pekne foti a celkem splnuje "papirove" predpoklady. Bouzel ty pozitivni i negativni.
* mel jsem strach, ze baterie 3340mAh bude nedostatecna. Bohuzel je to tak, dnes vydrzel sotva 12h. Bohuzel vyrobci jsou obecne presvedceni, ze placaty vybity telefon je pro zakznika lepsi, nez tlusty tezky s velkou baterkou (nebo je tlak trhu na placatost vetsi nez na vydrz a lidi se nechovaji racionalne). Zadne hry nehraju, jsem jsem si ho OBCAS zkousel a nainstaloval nejake aplikace. Predpoklad, ze jsem ho prvni den prohanel netypicky je spravna pouze z casti. Vyfotil jsem napriklad jen 12 obrazku. Pro kopirovani dat jsem mel zapnute stary i novy telefon vedle sebe. Stary je mizerny cinsky ..... (Elephone P8000), ktery vyrazuju mimo jine prave proto, ze uz ma baterie "odslouzeno". Presto zavod o rychlost vybijeni vyhraval Honor 7X, vybijel se rychleji. Doufam, ze jsem s nim opravdu jen moc hral a "bezny" den to bude jinak.
* obava, ze vyrobce bude kaslat na atualizace se bohuzel take potvrdila. Telefon ma z prodeje verzi SW BND-L21C432B102 Uroven zabezpeceni systemu 5. rijna 2017. A zadna aktualizace neni k dispozici. Divne, u nas se sice prodava od vcera, ale ve svete jiz nekolik mesicu.
* pozitivni je jednoznacne dojem z fotaku. Kdyz je dost svetla, foti rychle, zadna viditelna prodleva na zaostreni a fotky jsou detailne prokreslene (mobil pouzivam mimo jine jako obrazkovy zapisnik)

Komentáře

• S tou baterií bych nebyl tak skeptický, řekl bych, že se spotřeba snad po pár dnech ustálí. kolik hodin jsi měl zapnutou obrazovku? a na jaký jas?
    Poděkovat autorovi 0
  • LCD bylo na "automatiku", ale je pravda, ze jsem jej vyuzival dost.
    A pred chvili jsem zjistil, ze prestoze prodejce tvrdil opak, telefon nema NFC. To je pro me dost vazny duvod zvazovat vraceni telefonu. Jsem nasran.
    Je to neuveritelne, ale vazne nema NFC. Viz oficileni specifikace distributora http://www.honor7x.cz/specifikace/#/
    Poděkovat autorovi 0
  • to že nemá NFC je jasná věc, je to sourozenec Mate 10 lite. já jsem tady různě o tom psal několikrát. Pro mě je absence NFC zásadní, telefonem platím několikrát denně. Lepší volnou je P9lite, navíc 7x v černé je nic moc.
    Poděkovat autorovi 0
  • P9lite jako lepsi volba? Ne. Ma 16G flash a 2G ram. Dnes to staci tak tak, ale velikost aplikaci roste. Takovy FB ma po prvnim spusteni 240MB. Gmail zatim pod 100, ale rychle roste.
    Kdepak, pro rok 2018 je 3/32 GB minimum.
    Poděkovat autorovi 0
  • omlouvám se, myslel jsem Honor 9 lite :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • NFC je zatraceně škoda... Na placení mobilem jsem si zvykl strašně rychle a telefon bez NFC bych už nekoupil
    Poděkovat autorovi 0
  • tak já mám v telefonech NFC už 4 roky a ještě jsem nepoužil, asi budu muset vyzkoušet:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • mně jde vyloženě o to placení, jinak bych to k ničemu taky nepoužil, ikdyž občas přes to spáruji sluchátka.
    Poděkovat autorovi 0
  • @vormen zkusim to placeni, kolegove v praci rikaji, ze je navykove, tak zkusim:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • vormenvormen  
    upraveno 11. February
    no jejda. jsem byl teď na dva dny v Praze a peněženku jsem za celou dobu neměl v ruce, i WC na hl.nádraží jsem platil Honorem :smiley: škoda té absence, jinak bych 7x taky rád vyzkoušel...
    Poděkovat autorovi 1
  • @vormen a jak se pres NFC davaji "dyska"? :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • stejně jako při placení kartou. v restauraci na terminálu na to mají položku, potvrdíš placenou částku a pak zadáš částku v korunách, kterou dáváš. ale někde to není. tenhle typ plateb, v restauracích, používám nejmíň. u služby Android Pay stačí pro platby do 500 jen rozsvítit displej bočním tlačítkem, nad 500 musí být odemčen. u Huawei je to jinak, ten musí být odemčený vždy, ale vzhledem k rychlé čtečce to není problém a naopak to vítám, telefon se zapnutým NFC nikdo pro platby nemůže použít. Telefon nemusí být ani online, ale to už je o službě AP, hodně OT :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jojo, tak už jen dodat, že je potřeba mít pořádnou banku, která to umožňuje. Bohužel zatím je ten seznam zatraceně krátký a o placení přes Android Pay si mohu nechat jen zdát.
    Poděkovat autorovi 1
  • já mám už roky účet právě u mbanky, kde mě to nestojí vůbec nic, nemám tam velký zůstatek a používám ten účet a kartu k němu právě pro platby na internetu, paypal a android pay, abych nevystavil riziku svůj hlavní účet
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud bych měl banku co Pay ještě nepodporuje, tak bych na NFC skoro ani nehleděl, telefon měním jednou za rok a při rychlosti zavádění inovací by to stejně daná banka uvedla až u budoucího telefonu...
    Poděkovat autorovi 0
  • to já za posledního půl roku pořídil P8lite, Honor 8 a Honor 9. ostatní značky mě nelákají, rád je osobně testuji, nedám na zkušenosti z internetu, ale něco to teda stojí :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.