"Chraplavý zvuk "

upraveno 12. February v Huawei P8
Pozoruji, že po instalaci poslední aktualizace /399/ vznikl problém s čistotou nahrávaného zvuku jak při natáčení videoklipu, tak i při samotném natáčení záznamníkem. Nevím, zda-li je příčinou tohoto nepříjemném jevu aktualizace/399/, nebo "se něco pokazilo". Zvuk je chraplavý a šumí v obou případech záznamů. U videa je obraz OK, Telefon jsem resetoval, nepomohlo. Další věcí bylo tovární nastavení. Taktéž nepomohlo. Při telefonování je na přijímané straně můj hlas/zvuk / bez těchto /šumu a chrapláku/ problémů. Chtěl bych se pokusit vrátit novou aktualizaci na předposlední, neboť jsem si jistý, že zde problém při natáčení nebyl. Můj dotaz zní: mohu aktualizaci 398 klasicky vložit do složky dload a přes trojhmat spustit, nebo je jiný postup. Prosím o radu a také o vaše názory, zda-li je možno tuto závadu odstranit. Díky všem a přeji příjemný den. Walter

Komentáře

• upraveno 12. February
    Obecne plati, ze A6 lze instalovat z dload, z Project menu, nebo trojhmatem, je mozne se vratit na nekterou z predeslych verzi. Muzes pouzit i FF. Stahni si fullUpdate.zip , cca 1,65GB. A zrus otisk prstu , popr.jine hesla.
    Ale nejdriv bych zkusil reinstalaci B399.
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak bohužel reinstalace B399-ky nepomohla, natočený zvuk je stále "chraplavý"!!
    Poděkovat autorovi 0
  • rumburak napsal(a):

A co ta 398?

Před chvílí odzkoušena 397 po té 398. Bohužel. výsledek je stejný. Což mě mrzí, jelikož mám nádherného a hlavně šikovného vnoučka, kterého nyní nemohu natáčet. Mám nepříjemný pocit, že jde asi o HW problém.!
    Takže asi servis!!
    Poděkovat autorovi 0
  • A nejaka kamera tretich stran?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. February
    null
    Také odzkoušeno-negativní
    Ale problém je i s klasickým záznamníkem, to mi hlava nebere!
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. February
    Walter55 napsal(a):

null

Tak to vypada na problem s prehravanim, fotoaparat a zaznamnik pouzivaji pro zaznam zvuku vlastni software, prehravani pak jde spolecnou cestou pres MediaCenter , jestli se nepletu. Nicmene obnova firmveru by mela vyloucit softverovou zavadu MediaCenteru (nikdy nerikej mikdy :smile: ) , a to by pak chraplave prehraval i hudbu (?). Navzdory vsem teoriim bych zkusil nahravku videa prehrat v jinem telefonu a opacne. Tak lze zjistit, jestli problem vznika pocas nahravani nebo prehravani. Mozna je vadny horni mikrofon, pusti si video a pouzij sluchatka, pokud je ten zvuk deformovany jenom v jednom sluchatku, tak zrejme ten horni mikrofon blbne. (nekdy staci horni mikrofon, resp.misto kde je umistnen, vycistit od prachu atd.)
    Muzes nezavisle od systemu otestovat mikrofony a reproduktor pomoci defaultniho MMI-testu,

http://huafan.cz/discussion/4555/mmi-test-kod?new=1

P.S.: ja se tim nezivim, takze to ber s rezervou :smile:

Malem bych zapomnel: v nastavenich fotoaparatu zrus Prioritne ukladat na SD kartu, a vyzkousej.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. February
    rumburak napsal(a):

Walter55 napsal(a):

null

Tak to vypada na problem s prehravanim, fotoaparat a zaznamnik pouzivaji pro zaznam zvuku vlastni software, prehravani pak jde spolecnou cestou pres MediaCenter , jestli se nepletu. Nicmene obnova firmveru by mela vyloucit softverovou zavadu MediaCenteru (nikdy nerikej mikdy :smile: ) , a to by pak chraplave prehraval i hudbu (?). Navzdory vsem teoriim bych zkusil nahravku videa prehrat v jinem telefonu a opacne. Tak lze zjistit, jestli problem vznika pocas nahravani nebo prehravani. Mozna je vadny horni mikrofon, pusti si video a pouzij sluchatka, pokud je ten zvuk deformovany jenom v jednom sluchatku, tak zrejme ten horni mikrofon blbne. (nekdy staci horni mikrofon, resp.misto kde je umistnen, vycistit od prachu atd.)
    Muzes nezavisle od systemu otestovat mikrofony a reproduktor pomoci defaultniho MMI-testu,

http://huafan.cz/discussion/4555/mmi-test-kod?new=1

P.S.: ja se tim nezivim, takze to ber s rezervou :smile:

Malem bych zapomnel: v nastavenich fotoaparatu zrus Prioritne ukladat na SD kartu, a vyzkousej.
    Další poznatek z experimentování. Zkoušel jsem postupně záznamník. Zapojil jsem sluchátka a zapnul záznamník.
    Při poslechu záznamu je vše v naprostém pořádku. Žádný chraplák, ale opět čistá kvalitní nahrávka. Pokus 2. Odpojím sluchátka začnu natáčet. Při přehrávání opět chraplavý zvuk. Znova natáčení se sluchátky a opět čisté.
    To samé jsem zkoušel s videokamerou. Zasunu sluchátka, natočím pár snímků a při přehrávání videa stále chraplák.
    Takže u záznamníku se sluchátky vše OK. bez sluchátek negativ.
    Video bohužel negativ.
    Dále jsem zkoušel dle tvých rad. Nahrávku jsem poslal bluet. do druhého fonu a přehrál. Tam mi taky chraplala. Zpětně natočeno na jiném telefonu, přeposláno do mé P8ky - zvuk je bezproblémový, vše OK.
    Další pokus - video jsem pustil přes sluchátka a v obou chraplák.
    Další pokus z tvého odkazu MMI test. To se mi nazadařilo. Na dispeji 3 ikony tlacitkem Volume down zmodrá určitá ikona , ale nevím co se má dále konat. Ve sluchátku nic neslyším??
    A další poslední poznatek. Mám dva druhy sluchátek. Jeden typ bez mikrofonu- kratší jack 3 kontakt/L,R, zem.
    Druhá sluchátka, které používám nejvíce jsou s mikrofonem a prodloučeným konektorem- 4 kontakt. S tím mikrofonovým jackem je u záznamníku vše OK. Ty druhé - tam je stále slyšet chrapot/silný šum. Tak to je poslední zkouška. Jestli nakonec není problém ve vadné telefonní samici.???
    Poděkovat autorovi 0
  • Myslim, ze to tady nevyresime :wink: . Je to pekne posr.....
    Ten test uz stejne nema vyznam, vypada to na hw problem, definitivne. (s rezervou :smile: ).
    Poděkovat autorovi 1
  • Díky za trpělivost.
    Poděkovat autorovi 0
  • Neni za co, moc ti to nepomohlo :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak nakonec přece servis. Vadný sluchátkový výstup, pružný kontakt -samice- . Oprava komplet 900,-Kč :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Cece, to je snad kombinace zlata a platiny :smile: .
    Poděkovat autorovi 0
  • No to jsem si také myslel, dnes jsem konečně dostal ze servisu "neopravitelný" telefon. V popisu opravy se uvádí: Výměna UI modulu/audio modul s konektorem 3,5/ vadu neodstranila. Diagnostikou zjištěna závada systémové desky - nefunkční mikrofon.Oprava nereálná.
    Zálohu vrátili. Takže mobil mám, ale se stejným problémem. Nyní krom telefonování však mám super audiovizuální zařízení ve velikosti Huawei P8?! :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Konečně je telefon opět v plné kondici. Vyhledal jsem jiný servis, ve kterém byl velice vstřícný a ochotný pan majitel a celý problém vyřešil, OPRAVIL. Mobil jako nový.
    Poděkovat autorovi 0
  • Konecne dobra zprava! :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ochotu, vstřícnost a super odvedenou práci - to jsem našel zde http://profesionalni-servis-olomouc.cz/huawei/
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.