(VYRIEŠENÉ) po pripojení telefónu k PC niektoré obrázky na SD karte nie sú viditeľné

s3n0s3n0  
upraveno 4. March v Huawei P8 Lite
Zdravím,
po pripojení telefónu k PC niektoré obrázky na SD-karte telefónu nie sú viditeľné. Vie niekto poradiť čo s tým ?

Keď pripojím telefón k PC, tak na "\Tento_Pocitac\KartaSD\DCIM\Camera\*.jpg" vidím len zhruba 6 súborov (obrázkov jpg).

V telefóne cez TotalCommander (určeným pre Android systém) pod zložkami SD karty však vidím úplne všetky súbory .jpg a je úplne jedno, ktorú presne cestu použijem:

/mnt/ext_sdcard/DCIM/Camera
/Interné_uložisko/DCIM/Camera
/storage/XXXX-XXXX/DCIM/Camera

...vo všetkých cestách vidím vždy všetky .jpg súbory (cca 100 súborov).

Diky.
Štítky:

Komentáře

• s3n0s3n0  
    upraveno 1. March
    Nikto nevie ? :(

Skusil som vypnut telefon, vytiahnut microSD kartu, vlozit ju do citacky v PC, preskenovat ju na chyby. Aj ked sa nasla nejaka chyba v suborovom systeme a bola uspesne opravena, tak to nepomohlo. Problem pretrvava aj dalej.

Skontroloval som s pomocou TotalCommander-u pristupove prava k suborom (atributy) no na vsetkych JPG suboroch sa zhoduju (RWX atributy).

Stale nevidno mnozstvo JPG suborov po pripojeni telefonu k PC. Subory su viditelne iba v samotnom telefone - cez TotalCommander alebo cez zabudovany prehliadac 'Galeria'.

Nechce sa mi robit kompletna zaloha dat a kompletny Factory Reset :(.
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdyz jsi mel kartu v ctece, tak jsi soubory videl?
    Poděkovat autorovi 0
  • s3n0s3n0  
    upraveno 4. March
    Jop. V citacke na kompe je vidiet cely obsah SD karty vcetne JPG suborov (zlozka /DCIM/Camera/......jpg). Vyzera to jednoducho tak, akoby system Android odmietol mojmu kompu cez MTP protokol ukazovat niektore subory pritomne na SD karte.

/////////////////// EDIT :

Konecne som nasiel riesenie: https://productforums.google.com/forum/#!topic/nexus/UqQZmSd7hAg
    "Nastavenia" > "Aplikácie" > "Ponuka" (ikona s 3 čiarkami) > tapnúť na "Zobraziť systémové procesy"
    Potom treba vymazat data a cache v dvoch systemovych aplikaciach resp. v systemovych procesoch:
    1. "Externý ukladací priestor"
    2. "Ukladací priestor médií"
    A este je nutne zrestartovat telefon.
    - poupraveny screenshot: https://www.imgup.cz/images/2018/03/04/Screenshot_2018-03-04-15-00-00.png

Po pripojeni telefonu k PC opat vidim zlozku DCIM na SD karte vcetne jej kompletneho obsahu, cize so vsetkymi subormi (fotografiami). :smiley:

Udajne sa jedna o znamy BUG s MTP prenosom dat v systemoch Android.
    Mozno to niekomu raz pomoze.
    Good Luck.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.