nahrání aktuálního firmware

Moje Nova je odněkud ze saúdské arábie, customizace: CUSTC185D001 mám tam sestavení CAN L11C185B311, takže odhaduji nějaký prehistorický firmware B331. Ten se mi tam nahrál automaticky po připojení telefonu k wifi. Automatická aktualizace samozřejmě už dál mlčí potvora. Tak jsem si říkal, že bych tam jako rád nahodil tu B391 co je aktuální, ale mám pár dotazů a problémů.

Návody na flašování FW z vlákna u firmware B382 celkem chápu, ale:

Když dám vyhledat firmware pro mojí customizaci, stejně mi najde jenom B341 (což není o moc lepší než teď a aktualizační program jí stejně nenabídne sám)...

Můžu si ve firmware finderu najít jen firmware pro jakoukoliv CAN L11C (pak tam samozřejmě v nabídce B391 je)?

Nebo mám prostě smůlu a B341, kterou mi FF nabízí by byl strop?

Přeci jen rád bych měl trošku aktuální záplaty Androidu, takhle jsem rok zpátky :-(

Předem díky

Miloš

Komentáře

• Díky a zvládne tam dostat aktuální FW (v rámci záruky pokud možno) autorizovaný servis?

Kdybych tam měl nahrát alespoň tu verzi B341, tak tam zase je zase soubor s názvem hw_meatnaf namísto hw_eu... To to můžu zprocesovat jakoby to byl soubor hw_eu? Co by se vlastně tímto stalo, vždyť já tam podle všeho tenhle region mám taky ne (C185)?

Děkuji
    Poděkovat autorovi 0
  • Raději bych se u tohoto modelu držel oficiálních aktualizací, různé pokusy v této oblasti tady byly a někteří lidé opravují telefony doteď... Servis určitě nebude nahrávat firmware do telefonu ze Saudské Arábie :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem asi zbytečně plašil, našel jsem, že můj region (Střední východ) má jiné verze firmware, jaou právě někde u té B34x co mám já a hlavně pár dní zpátky se to aktualizovalo na verzi B342 se záplatami androida z března (což byl skok rok :-)) a tři dny na to fw B343 s android záplatami z dubna. Tak už mě asi našli a pustili mi aktualizace :-) a řekl bych, že teď se mi to chová podobně jako ten ecropský fw, který se tu popisuje :-) Jednak mi to zvedlo EMUI na 5.0.1 a nejde mi stahovat notifikační roletka ze zamčené obrazovky a každé 3 dny to po mě chce heslo místo otisku prstu :-D Mám víc volné paměti a reakce na cokoliv se zdají být trochu svižnější. To je teda pokrok :-)

Ale aby to nebylo tak jednoduché, tak kolega co ten telefon koupil ve stejném obchodu a s regionem je na tom stejně má zatím s aktualizacemi smůlu a pořád frčí na té rok staré verzi s Androidem 7 a EMUI 5.0.0. Jak tohle ty jo funguje, to je mi záhadou.

Přeju všem hezký svátek a mějte svoji NOVU rádi jako já :-)

Miloš
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.