Honor 8 Pro s Androidem 8.0.0 Oreo EMUI 8.0.0

Honor 8 Pro je dalším telefonem, který v těchto dnech začíná dostávat aktualizaci na nový operační systém Android 8.0.0 Oreo, jehož součástí je také nejnovější uživatelské rozhraní EMUI 8.0.0. V níže publikovaném videu si tak můžete prohlédnout novinky, které tato kombinace přináší. Jaké jsou vaše zkušenosti po aktualizaci?

image
DSC_3220.JPG
900 x 598 - 337K
Štítky:
«13

Komentáře

• Další super zpráva, jen ať se naše přístroje aktualizují, díky za video.
    Poděkovat autorovi 0
  • ju ju Pročko si to zaslouží:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím, nevíte kdy dorazí aktualizace do ČR?
    Poděkovat autorovi 0
  • Přesný termín tady není skoro nikdy, zkus Firmware Finder
    Poděkovat autorovi 0
  • Oreo nainstalováno pomocí Firmware Finder přes OTA, zatím super.
    Screenshot_20180302-193449.jpg
    1440 x 2560 - 312K
    Poděkovat autorovi 0
  • pozorujete zhoršení fotoaparátu? bokeh a noční foto?
    Poděkovat autorovi 0
  • V sobotu jsem rovněž po vzoru JanisX nainstaloval Oreo přes Firmware Finder (už jsem nevydržel čekat na oficiální OTA update) a moje prvotní dojmy zatím pozitivní. Jediné negativum za sebe subjektivně horší přehlednost a design základní nabídky Nástroje - původní design se mi zdál hezčí, používám oba sloty SIM - takže rychlý přístup na správu SIMkaret byl podle mně rovněž lepší a rychlejší. To co mne velmi potěšilo je přítomnost VoLTE - používám simkarty O2 a T-mobile a zatím u tohoto telefonu dle symbolu VoLTE na displeji funguje u O2 (ten má tento telefon i v nabídce), Vodafone zatím nemám vyzkoušenou. Zatím jsem po instalaci Oreo nedělal tovární nastavení (byl jsem líný obnovovat některé programy ze zálohy :-) ) a nemám zatím pocit, že by to mělo nějaký negativní vliv na funkci či výdrž baterie :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • vormen  
    upraveno 14. March
    tak aktuálně se konečně potvrdila aktualizace Emui8 i na Huawei P9, takže podle mého odhadu za půl roku dostanou H8/P9 Oreo.

pardon, jsem to si spletl vlákno, prosím smazat
    Poděkovat autorovi 0
  • Oreo používám pár dní a našel jsem další věc, která se mi vzhledově oproti Androidu 7 nelíbí - jedná se o předinstalovaný messenger pro odesílání zpráv SMS. V A7 bylo v případě užití u dual simu lehce zvolitelné z jaké sim karty se SMS zpráva odešle (tedy jasná pole pod zprávou s označením obou SIM karet) - nešlo se splést, z jakého operátora odesílám zprávu.Nyní v A8 Oreo je dole pod tělem zprávy společná ikonka obou SIM karet - pro změnu je potřeba kliknout na ikonu obou SIM (malá titěrná ikona), rozbalí se teprve volba SIM, ze které se zpráva odešle. Původní řešení (nebo totožné co Oreu nechali dialeru volání) se mi líbilo mnohem lépe, ze začátku jsem pár SMS zpráv poslal ze špatné SIM :-) ale opět konstatuji, pouze mé osobní hodnocení,kdo místo 2. SIM používá pouze jednu a k tomu paměťovou kartu, tak tomu to nepřijde důležité :-)
    Screenshot_20180315-130512.jpg
    1440 x 2560 - 181K
    Screenshot_20180315-130634.jpg
    1440 x 2560 - 376K
    Poděkovat autorovi 0
  • Po pár dnech zkoušení jsem vypozoroval problémy A8 Oreo s bluetoth připojením v mém autě k handsfree NOKIA CK-600. S Androidem 7 nebyl žádný problém, od upgrade na Oreo se telefon k HF připojí, ale cca po minutě se odpojí. Otázkou je, zda je to chybička v Oreu nebo má Oreo nějaké nové nastavení správy baterie, která úmyslně připojení odpojí kvůli úspoře baterie telefonu (a já to nastavení zatím nenašel).
    Poděkovat autorovi 0
  • Dnes jsem vypozoroval další problém s Oreem - subjektivně nižší maximální jas (v automatickém i manuálním režimu) něž na jaký jsem byl zvyklý po zakoupení telefonu - přišel jsem na to dnes při poobědní procházce s detmi venku. Na slunci jsem i při maximálním jasu skoro nic neviděl.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dnes jsem se vrátil zpět k Androidu 7 - až se jednou podaří odstranit věci, které mi v Oreu nevyhovovaly, pak rád provedu upgrade. Takto zatím zůstávám u osvědčeného a plně funkčního systému. Asi jediné, co mi bude chybět, je VoLTE, byť ho u tohoto telefonu zatím nepodporuje operátor T-mobile. Kdo by si třeba jako já nevěděl rady s downgradem z A8 na A7, vše za něj provede přes počítač program HiSuite :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • poldicek1975: jaký máš telefon Honor 8 nebo 9, tady je skupina Honor 8.
    Poděkovat autorovi 0
  • co konkrétně nevyhovovalo?
    Poděkovat autorovi 0
  • Tady je forum honor 8 pro.
    Ja jsem s A8 spokojen a volte jiz t-mobile podporuje a je u me pouzivano pri kazdem volani.
    Poděkovat autorovi 0
  • Včelka napsal(a):

poldicek1975: jaký máš telefon Honor 8 nebo 9, tady je skupina Honor 8.

Neboj,jsem ve správném vlákně: mám Honor 8 PRO :-)
    Poděkovat autorovi 1
  • Hurec napsal(a):

Tady je forum honor 8 pro.

Ja jsem s A8 spokojen a volte jiz t-mobile podporuje a je u me pouzivano pri kazdem volani.

Tak je to divné, ve svém Honor 8 PRO používám v 1. slotu simkartu T-mobile, ve 2. slotu služební simkartu O2. A VoLTE mi telefon ukazoval pouze u simkarty O2. Už jsem i studoval diskuse o faktu, že někteří operátoři podporují VoLTE jen s brandovanou ROMkou....
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak VoLTE nemohou ukazovat obě SIM současně, jen ta 4G
    Poděkovat autorovi 0
  • vormen napsal(a):

co konkrétně nevyhovovalo?

Psal jsem to výše....Oreo mi nevyhovovalo zejména problémy s bluetoth (odpojování handsfree v autě - po navrácení A7 opět zcela bez komplikací), dále podle mne subjektivně nižší jas displeje na maximum (včera s A7 a naprosto stejnou tapetou jsem konečně na slunci na displeji něco pořádně viděl), menu nastavení co do grafiky a vzhledu dle mne hezčí, lepší a jasnější na první pohled výběr sim karty u SMS aplikace. Celkově mi prostě zatím A7 přijde lepší a hezčí než Oreo. U Orea vítězilo hlavně VoLTE a plovoucí tlačítko.
    P.S. Také mi na Oreu zlobily některé aplikace (třeba Glympsee), návratem na A7 zase funguje vše zcela spolehlivě.
    Jsou to samozřejmě mé subjektivní pocity, tak mne za ně nekamenujte, pokud se můj názor bude lišit od Vašeho :-)

Dlouho tu bylo u tématu mrtvo, proto jsem napsal svůj názor a postřehy (někomu se mohou hodit, jako se mně hodily u mého bývalého telefonu ASUS Zenfone 2, když na něj konečně přišel A6 a já si nepřečetl časté stesky na problémy s proximity senzorem :-) )
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Tak VoLTE nemohou ukazovat obě SIM současně, jen ta 4G

Jozefe, to je mi naprosto jasné :-) není to můj první telefon :-) záleží na kterou simku je zaplé datové připojení..pokud byla data přes slot č.2 (O2), tak na displeji bylo VoLTE, pokud data běžela přes primární slot č.1, tak ač byla sim na LTE, tak VoLTE u T-mobile mi to neukazovalo (telefon kupovaný ne u operátora, ale česká distribuce z Kasa.cz).
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.