Huawei P10 Plus s oficiálním Androidem 8.0.0 Oreo (B360)

upraveno 14. June v Huawei P10 Plus
Právě v těchto dnech jsme začali uvolňovat finální verzi operačního systému Android 8.0.0 Oreo pro model Huawei P10 Plus. V první fázi je aktualizace primárně nabízena těm, co se účastnili testování oficiální betaverze, nicméně postupně se šíří také do dalších telefonů. Těšit se můžete na spoustu příjemných změn v čele s novým uživatelským rozhraním EMUI 8.0.0, které nabízí spoustu inovací. Také samotný Android Oreo ale přináší příjemné změny a po mnoha týdnech používání tohoto operačního systému a nového rozhraní EMUI musím říci, že jsem velmi spokojen a zpátky bych se nevrátil. V tomto tématu můžete sdílet svoje zkušenosti s touto aktualizací. Přidávám seznam nejdůležitějších změn a novinek.

- kompletně přepracovaná nabídka nastavení
- podpora zkratek aplikací
- integrace LinkedIn do telefonního seznamu
- podpora funkce Obraz v obraze
- spousta drobných změn a vylepšení napříč uživatelským rozhraním
- nové bezpečnostní záplaty operačního systému Android
- kanál Google v nastavení launcheru

imageimageimageimage
Screenshot_20180302-092711.jpg
720 x 1280 - 200K
Screenshot_20180302-092720.jpg
720 x 1280 - 134K
Screenshot_20180302-092740.jpg
720 x 1280 - 227K
Screenshot_20180302-092725.jpg
720 x 1280 - 277K
Štítky:
«1345678

Komentáře

• Zkouším, čekám, zkouším, čekám... A stále nic
    Poděkovat autorovi 0
  • FeReT  
    upraveno 3. March
    Ahoj,
    Tak dnes jsem provedl tovární nastavení a zkusil zrcadlení telefonu s TV Samsung 7.generace, bohužel :neutral:
    Při použití appky Samsung smartphone View se jen k TV snaží připojit, ale bez úspěchu, pokud použiji systémové zrcadlení, tak připojí, ale nejde zvuk, videa jsou trhana se zpožděním.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 3. March
    @FeReT To je divný, doma mi se Samsungem šla P10 normálně, úplně stejně jako mi jde teď MATE 10 lite a MATE 10 PRO.
    Ani s jedním telefonem nebyl problém.
    Žádnou aplikaci na to nepoužívám a ani jsem nepoužíval
    Každopádně máš ještě možnost použít propojení přes kabel, doma mám kvůli MATE 10 koupený HUB od i-tec (kvůli PC režimu)
    Poděkovat autorovi 0
  • Bojim se trosku prepracovaneho nastaveni.....zase budu pulku veci hledat :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Od toho tam je hledání :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • kedy mozem cakat android 8 na slovensku...
    Poděkovat autorovi 0
  • Úplně přesné načasování aktualizace závisí na IMEI, dočkáte se :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • VladoCZ  
    upraveno 9. March
    Bohuzel musim potvrdit problem zmineny ve vlakne u bety Orea. Velky problem s widgety, ktere proste na hlavni obrazovce nescrolluji, takze napr. agenda kalendare mi neukezuje aktualni udalosti. Po tech letech, co jsem zvykly to pouzivat uz jsem 2x neprisel vcas na schuzku, coz teda povazuju za vaznou chybu. Dle XDA tim trpi mnoho uzivatelu, vyvojari aplikaci jako napr. Business calendar rikaji, ze je to skutecne problem EMUI, sice zkusi najit nejaky workaround, ale pokud ne, je to na Huawei. Tak snad brzy vyjde oprava, protoze sice se to muze zdat jako drobnost, ale kdyz ma nekdo mobil jako organizer casu, problem je to velky.
    Poděkovat autorovi 1
  • V jaké konfiguraci onen Business cal nefunguje? Já jej používám také a teď už také na EMUI 8 a řekl bych, že se mi naopak chová léle jak v EMUI 5. Používám widgety měsíční přehled a agendu, a oboje se zdá být korektní (nebo jsem si toho zatím nevšiml) :smiley: Jinak defaultně používám Microsoft Launcher.

Poděkovat autorovi 0
  • Jinak pro nedočkavce na Oreo. V klasické "Aktualizaci systému" ještě sice aktualizace nebídnuta nebyla, ale přes FF už ji bylo možné nalézt, ověřit a nainstalovat :wink: Chodí bez problému, ale nějaký "wow efekt" se zrovna nedostavil :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • S WOW efektem souhlasim do puntiku. Z druhe stramy je videt, ze to bylo na urovni i predtim. V tomhle smeru jsem stale velmi velmi spokojemy. Ad Business calendar. Pouzivam agendu 4x3 tusim, chova se to tak, ze zrejme ve chvili instalace aktualizace (vsiml jsem si za par dni) a nebo ve chvili, kdy widget odstranim a pridam znovu, zustanou tam aktualni ukoly, schuzk, kdyz scrolluju, nove se nenactou, kdyz jim skonci platnost, visi tam stale jen ty puvodne zobrazene. Tim, ze jsem cetl, ze zdaleka nejsem sam, tak uz jsem dale nepatral.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to je zvláštní, nevím čím to, ale mě se to chová korektně. Na hlavní obrazovce agenda z BC2, když ručně měním systémové datum (i zpětně před datum kdy byl přidán na plochu) widget se srovná dle datumu a načte odpovídající položky z kalendáře, když ne okamžitě (nevím jaký to má timeout) tak po probuzení zatím pokaždé.
    Poděkovat autorovi 1
  • Asi blby dotaz, ale co je to to FF? Uz se tu o tom nekolikrat psalo, ale odkaz? Teda predpokladam ze se z toho da stahnout Oreo a nainstalovat....
    Poděkovat autorovi 0
  • BlackFish napsal(a):

Tak to je zvláštní, nevím čím to, ale mě se to chová korektně. Na hlavní obrazovce agenda z BC2, když ručně měním systémové datum (i zpětně před datum kdy byl přidán na plochu) widget se srovná dle datumu a načte odpovídající položky z kalendáře, když ne okamžitě (nevím jaký to má timeout) tak po probuzení zatím pokaždé.

Tak jo. Podival jsem se na to blize. Uplne jsem BC2 odinstaloval, restartoval, nainstaloval a funguje to. To je postup duverne znamy z Windows, na Androidu to vidim prvne :-D
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 10. March
    Diky Jozefe

Ja se tedy na FF koukl, a tam je tech aktualizaci nekolik o ruznych velikostech, dnech vydani atd. Dle IMEI jsem je prosel a nekolik B360 jich je pro muj tel dle IMEI schvalenych, nektere ne. Ktera je teda ta spravna B360? Jak se v tom mam zorientovat? Pak jeste dotaz, staci jen stahnout a instalace uz probehne automaticky?
    Kdyz dam stahnout FW, tak se tam zobrazi 4 balicky zip, mam stahnout vsehny ctyri, nebo vybrat jen nektery a ktery z nich?

Nemam s FF zkusenosti, jak to funguje. Dekuji za informace.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud instaluji Oreo přes FF, budou mi chodit další aktualizace ( zabezpečení, opravy, atd.) automaticky? Nebo je pak třeba následné aktualitace řešit opět přes FF?

Předem děkuji za odpověď.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud proběhne instalace korektně, aktualizace budou chodit
    Poděkovat autorovi 0
  • Stejny problem s widgety mám i u agendy acalendar+ a odpověď od vyvojaru stejná. Problém Huawei.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.