YouTube nyní podporuje HDR v modelu Huawei Mate 10 Pro

upraveno 2. March v Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Pro nabízí velmi kvalitní displej s podporou HDR, dosud se ale nedal využívat naplno, jelikož oficiální aplikace YouTube podporovala HDR jen u jiných telefonů. Dalo se to obejít instalací upravené aplikace, ale stejně to nebylo ideální. Před pár dny se ale začala objevovat nové verze aplikace YouTube a nově už můžete HDR videa sledovat pohodlně na displeji modelu Huawei Mate 10 Pro. Osobně mám z novinky velikou radost, kvalita obrazu je zkrátka skvělá. Máte nějaké oblíbené video, kde možnosti HDR pěkně vyniknout?

image
DSC_3366.JPG
900 x 598 - 295K
Štítky:

Komentáře

• nie som si celkom istý,či rozumiem rozdielu mezi"SDR"a"HDR"videom.po technickej stránke je to jasné.8bit vs.10bit...ale prakticky?!?doteraz som mal nexus6,momentálne mate 10 pro.obidva s oled displejmi.oled displej má zo svojej podstaty nekonečný kontrast,takze nerozumiem ako sa moze v"HDR"videu este zvýšiť.tak isto farby...oled displeje ich majú dokonca subjektívne presaturované.HDR videí som pozrel viacero...áno sú veľmi pekné,ale takmer rovnaké ako veľmi kvalitné video na oled displeji.poprosím niekoho kto tomu naozaj rozumie o vysvetlenie.ďakujem!
    Poděkovat autorovi 0
  • Moc sa do toho nerozumiem,ale myslim,ze HDR je o ostrosti nie podaní farieb.
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobně v žádném HDR displeji na mobilu nevidím rozdíl (Samsung, LG ani Huawei). Vše mi přijde stejné jako na ne-HDR panelech.

Kolik třeba obsahu je natáčeno v HDR? Přeci pokud není vstup v HDR, tak ani rozdíl nepoznáme.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud se pustí "opravdové" HDR video na podporovaném telefonu tak je za mě rozdíl celkem markantní.
    Podstatně víc "napalene" barvy.
    Pro po oči radost pohledet. Předpokládám, že pokud bude člověk koukat v noci na tato videa tak ho budou jeho oči za to milovat :smiley:
    Opravdu je to zcela jiný obraz.
    Poděkovat autorovi 0
  • Postni třeba nějaký odkaz na HDR vstup video z Youtube, kde tě to tak uchvátilo. Mrknu.
    Poděkovat autorovi 0
  • n7610n7610  
    upraveno 11. March
    Tady třeba

youtu.be/j4m1EKgXEq0

youtu.be/mkggXE5e2yk
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. March
    Těch videí v HDR je hodně, jen je potřeba to pustit přes aplikaci a ne přes web a občas asi po spuštění ručně nastavit kvalitu. Pokud je třeba horší připojení tak si myslím, že to nic moc obraz nenabídne.
    Pokud se vše pustí jak má, tak je obraz super a zcela jiný než bez HDR.
    Poděkovat autorovi 0
  • Neříkám, že jich není hodně, jen říkám, že zatím pocitově nikde neshledávám, že bych cítil ten "rozdíl", proto jsem se psal, co konkrétně tě uchvátilo.

AMOLED panely jsou všeobecně hrozně "živé" v tom živém nastavení a já už tak nějak přestávám cítit ten rozdíl mezi HDR, když samotný displej je barevný jak omalovánka.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. March
    @maxxz Pokud si v aplikaci YouTube pustíš video, které je v HDR tak mi neříkej, že nevidíš rozdíl pokud toto video pustíš v HDR, nebo bez něj. Ten rozdíl je opravdu velký.
    Ano, Amoled jsou proti IPS "omalovánky" ale tady se opravdu zvedne barevnost, živost a kontrast ještě podstatně víc.
    Ono se to těžko popisuje, ideální je to prostě vidět na vlastní oči.
    Jen dodám, že standardně v nastavení telefonu "živý" režim zobrazení nepoužívám.
    Poděkovat autorovi 0
  • JudesJudes  
    upraveno 12. March
    @misanekx skús si otvoriť to HDR video vo webovom prehliadači a jas si nastav na MAX, ten rozdiel tam veľký nie je.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Judes Ano, jas na max udělá hodně, ale stejně mi to přijde přímo v aplikaci hezčí. :wink:
    I když je pravda, že já osobně HDR videa vyhledával jen chvilku ze zvědavosti "jak to vypadá" V autě mi jede velmi často aplikace YouTube v držáku, přes bluetooth v autorádiu poslouchám jen písničky a na obraz ani nekouknu.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.