Mate10 Pro (1SIM od T-mobilu) - lze flashnout firmware pro dual SIM?

Ahoj, mám možnost získat zdarma telefon Huawei Mate 10 Pro od T-mobile. Jenže je vedený jako 1 SIM. Slyšel jsem, že prý všechny telefony jsou schopny dual SIM a že se jedná jen o softwarové úpravy. Nevíte někdo, zda by bylo možné upravit či pouze přehrát firmware do telefonu od T-mobile a tím aktivovat dual SIM? Pro mě je dost velká podmínka...
«1

Komentáře

• Ahoj, ano je to pouze o změně software a výměně šuplíku na SIM.
    Momentálně pouze jedina možnost úpravy:
    cena cca tisic korun a návod s postupem hledat tady:
    https://www.reddit.com/r/FunkyHuawei/comments/7a5sab/introducing_funkyhuawei_rebrand_tool_rebrand_any/

Touto metodou nepřijdeš o záruku.
    Případný návrat na originál firmware pro single SIM je za stejnou cenu.
    Poděkovat autorovi 2
  • Skvělé! Díky! Kouknu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Není zač, možná je už nějaká metoda zdarma, ale osobně se o to nyní až tak moc nezajímám. Protože funkyhuawei má řešení bez odemykání bootloaderu (bez ztráty záruky) a to je pro spoustu lidi priorita. Navíc cena je myslím celkem přijatená.
    Poděkovat autorovi 0
  • Cena je v pořádku. Díval jsem se na postup a vypadá to v pohodě. V pátek mají telefon doručit, určitě dám vědět. Budu předělávat na 2 SIM ještě Huawei P10 lite taky touto formou. Dík za pomoc!
    Poděkovat autorovi 0
  • Jsem zvědavej na výsledek. Přemýšlím o předělání Mejtíka od Vodafone, potřeboval bych využít volnou datovou SIMku a takhle tahám dvě škatule. Pak poreferuj :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Taj, P10 lite předělán - funguje skvěle včetně OTA aktualizací. Teď mám objednaný "šuplík" na 2 SIM pro Mate 10 Pro https://www.aliexpress.com/item/1pcs-Sim-Card-Slot-Tray-Card-Holder-For-Huawei-Mate-10-Pro-SIM-Holder-Slot-Tray/32839373856.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ISVTwO a jak přijde, jdu na to...
    Poděkovat autorovi 1
  • PaTER  
    upraveno 15. March
    Tak hotovo. Šuplík přišel, Telefon upgradován na 2SIM verzi a vše je funkční. Jen je pro mě jedna otázka... Mám verzi BLA-L09 8.0.0.129 (C432). Perfektně fungují obě karty, nastavení, prostě vše. Ale domnívám sek, že bych měl mít verzi BLA-L29... Nebo verze L09 popř. L29 není o tom, že jedna je 1SIM a druhá 2SIM verze?
    Jinak naprostá spokojenost...
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 15. March
    Přes copak bylo upgradováno?
    A ano, L09 je jednoSIM, L29 duálSIM.
    Poděkovat autorovi 0
  • PaTER  
    upraveno 15. March
    Přesně podle instrukcí https://funkyhuawei.club/. Měl jsem i správně vybraný firmware BLA-L29, ale po kompletní upgradu mám verz BLA-L09 s plnou podporou obou karet...
    Poděkovat autorovi 0
  • Cena obligátní kolem 1.000 Kč? Postup srozumitelný a rychlý? Sory, že se tak ptám, ale taky o tom uvažuji :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano, necelých 1000,-Kč, postup srozumitelný a rychlý :-). Jen čekám na odpověď ohledně verze. Rebrand byl během pár minut a pak jen stažení firmware. Akorát mne překvapuje funkčnost obou SIM karet při firmware L09... :-) Ale funguje perfektně...
    Poděkovat autorovi 0
  • Šuplík máš z ČR, nebo nějaká Čína? Kukal jsem na eBay a Aliexpres a nejsem si jistý, jakou barvu případně objednat pro Mocha Brown. A aby tam byla raději i gumička.
    Poděkovat autorovi 0
  • PaTER  
    upraveno 15. March
    Ano, šuplík mám z Číny - viz výše z Ali. Gumička tam je... Asi Gold... Já nevím. Skoro není vidět...
    Fotky...
    Screenshot_20180315-200048.jpg
    1080 x 2160 - 218K
    Screenshot_20180315-200102.jpg
    1080 x 2160 - 199K
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 15. March
    @PaTER Super, že vše vyšlo OK.
    U MATE zatím jiná možnost změny než Funky není.
    U P10 lite, kterou jsi dělal předtím už ano, ale pouze s odemcenim bootloaderu.
    Přes funky je to lepší. Můžeš se kdykoliv vrátit zpět, ovšem opět za stejnou částku.
    Ten název je zajímavý, že zůstal původní.
    Zkus ještě udělat tovární nastavení.
    Případně se možná přepíše po dalším update. OTA aktualizace ti budou chodit v pohodě.
    Navíc u MATE je instalační soubor stejný jak pro singl tak po dual SIM.
    Poděkovat autorovi 0
  • PaTER  
    upraveno 15. March
    Samozřejmě jsem udělal tovární nastavení - jak z mobilu, tak z fastbootu (či jak se ta obrazovka jmenue - Factory reset + wipe cache...)
    Poděkovat autorovi 0
  • V tom případě dej dotaz na podporu Funky. Ale jak říkám, firmware je identický, takže další update bude v pohodě a třeba se ve finále i ten název změní.
    Nahod B131
    Můžeš přes FF, šetří kredity na Funky na další updaty :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • @PaTER OK, díky za info. Kouknu na eBay a Ali a promyslím. U mě se jedná o firemní telefon, tak to chce trochu opatrně a takticky :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Vrátit se můžeš vždycky... do originálního nastavení...
    Poděkovat autorovi 0
  • Vím vím, ale zase za peníze a je k tomu potřeba další čas. Což u firemních věci je někdy prekérka :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jinak už mi odpověděli, kde jsem udělal chybu... Při rebrandu jsem zvolil 7. "other" a ručně zadal BLA-L09. domníval jsem se, že tam má být současný typ telefonu, ale to byla chyba. Zde jsem měl zapsat BLA-L29. Ale asi je to jedno, 2 SIM fungují. Uvidím, jestli mi to uznají a vrátí kredity a na nový rebranding... :-)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.