Složitě bricknutý telefon :(

upraveno 4. March v Huawei P9 lite
Dobrý den, chtěl jsem si přeinstalovat OS po tom, co jsem odemknul bootloader a rootnul telefon s Magisk podle návodu od @hanni . Jenže stalo se asi nějaké neštěstí. Aktuálně telefon mohu hodit do EliteTWRP 3.1.1 nebo do fastbootu. eRecovery, obyč stock recovery ani systém nefunguje. Přes twrp nemohu obnovit zálohu kvůli jedný, jediný chybě. Mám asi zničené oddíly /vendor a /product . V twrp je nemohu ani formátovat, ani opravovat, prostě nic. Přes fastboot mi to vypíše chybu: Command not allowed.

Další informace:
VNS-L21C432B392 bylo před tím, než jsem s tím udělal bordel.
Oddíly system, data, cache, dalvik, internal storage jsou naformátované/prázdné
Bootloader unlocked + FRP unlocked

Pomohl by mi někdo prosím? :(

Edit1: Trojhmat nefunkční, ale povedlo se mi zázrakem do něj nahrát B392. Ještě si s tím budu hrát, protože musím.
edit2: telefon stále v jednom a to samém stavu. (bricked)

Komentáře

• upraveno 4. March
    Vendor a Product nelze flashovat pres fastboot, ale to ted neni podstatne.
    Zkontroluj, jesttli mas oddily system a data ve formatu EXT4, predpokladam, ze po pouziti TWRP od Hassana tam budou zmeny, udelat to muzes pres Advanced wipe.
    Ve fastbootu prikazem 'fastboot oem get-build- number' zjisti, co tam vlastne mas momentalne.
    Zkus nektery z tech ctyr navodu, snad se nektery chytne.
    Pozn.: ty postupy zkus nejdrive bez instalace oeminfa, protoze zmena oeminfa muze vest ke ztrate TWRP, a to je zatim jedine, co te drzi nad vodou.

A) zkus se vratit na A6, klasicky pres rollback,(postup tady ve vlaknu), jeste predtim tam z TWRP flashni oeminfo.zip C432 dual sim (clanek Zmena customizace).

B ) flashni oeminfo.zip , a zkus pouzit Service ROM , navod a link je tady ve vlaknu P9 Lite.

C) do PC stahni B392 , rozbal, a vyextrahuj boot.img a zkus flashnout pres minimal ADB and fastboot, a pak Service ROM.

D) z TWRP nainstaluj to oeminfo, a pak Stock recovery pro A7 (predpokladam, ze tam je A7), pozor! Stock recovery, na kterou ti dam link, je urcena vyhradne k instalaci jako "image", ne jako .zip, takze musis pouzit Install image. Doufam, ze to tam Hassan dal do TWRP :wink: . Pro jistotu dam link i na stock recovery pro A6, buhvi, co tam ted mas... Pokud instalace projde a budes tam mit stock recovery, vis, co delat.

Nepochopil jsem uplne ten command not alloved, doufam, ze to patrilo jen pokusu flashnout vendor a product.
    Jinak, jestli tam nahrajes uspesne stock recovery a fastboot funguje, tak tam muzes flashnout TWRP 3.1.0-2 od Meticulus (jen dokud budes na A7 !) ale zasadne MISTO eRecovery prikazem fastboot flash recovery2 nazev-recovery.img . Tak zustane stock recovery netknuta (ted bys to taky ocenil), to plati i do budoucna. Do TWRP se pak dostanes jako predtim do eRecovery.
    Nevim, jestli ti neco z toho pomuze, zkus laborovat.

Stock recovery pres Install image A7:

https://mega.nz/#!lhckEAwY!FzdtEOqapq_DcErdqzYZ2dWcxAW_ujlaj2v_qpEk5Lg

Stock recovery A6:

https://mega.nz/#!wh8EFbBa!S5zla0H0eQk6AyLvSpwlJ-JYAiDER5uHnKcElV6AgZ8

TWRP 3.130-2 Meticulus:

https://mega.nz/#!RlcnHSaY!uc_lfXEfDW6U7Lq2VeNOYq5OWUID0G-YyhK-oUL4deU

Firmware A7 zasadne nezkousej instalovat pres dload (trojhmatem), pouze Service ROM, nebo A6. Zbytecne je zkouset instalovat A7 z TWRP, tim zpusobem lze instalovat pouze B370/371 (PV verze).A zasadne nedelej nikdy factory reset z TWRP.
    Hodne stesti.
    P.S.: malem bych zapomnel - pri pokusu o instalaci trojhmatem nekdy recovery dela mrtveho brouka, drzis, a nic se nedeje, pouze nabehne logo. V takovem pripade zkus jeden trik - podrz dlouho Power, zacne restart,jakmile zhasne obrazovka zmackni a drz Volume + , dokud nenabootuje, nekdy timto zpusobem nabehne update.
    Poděkovat autorovi 1
  • Prave se mi podarilo nainstalovat trojhmatem service ROM!!! Ted ale jeste to hw_eu... Bootloader se po instalaci zamknul, ale to neni problem, mam kod...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ty mas dual SIM, jestli se nepletu, tak je mozne, ze po Servisce tam budes mit nrd90m test-keys v informacich o telefonu, po nahrani nejakeho FW pro dual se to ztrati.
    Poděkovat autorovi 0
  • Správně, měl jsem tam NRD90M test-keys. Nyní jsem do telefonu nahrál rollback na A6, nainstaloval B160 a odtud OTA upgradnul na B392. Vše úspěšně! Především pomohla ta service ROM.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.