NRD90M test-keys

tstoupa  
upraveno 7. March v Huawei P9
Ahoj, po instalaci firmware přes FF mám teď v mé P9 verzi firmware NRD90M test-keys.
Mám brandovaný telefon od T-mobile. Před instalací tam byl EVA-L09C150B374. Já jsem našel na FF B375. Psalo mi to, že je tato verze pro mé IMEI povolená.
Po instalaci tam i tento firmware byl a vše bylo ok. Ale po restartu telefonu mi tam naskočil už zmiňovaný NRD90M test-keys. Vypadá že vše funguje až na telefonování. Když někomu volám, tak mi to po vytočení čísla zavibruje a ukončí hovor. Ale u dotyčného to normálně dál vyzvání a chová se to jako hovor. Když někdo volá mě, tak mě hovor nepřijde ale u volajícího to vypadá, že mi normálně zvoní telefon a já to nepřijímam.
Věděl by někdo co s tím? mám přes FF zkusit znova firmware nainstalovat. Třeba původní b374? nebo jiný způsob ?
«1

Komentáře

• upraveno 7. March
    B375 je sice T-Mobile, ale Rakousko, Německo. Česká republika má poslední B374. Takže jsi dal do telefonu něco, co tam nepatří. Cz má vždy sudé označení. Můžeš zkusit downgrade přes FF, ale nevím co to udělá.
    Druhá varianta je jít zpět podle návodu tady na fóru na B182 a aktualizovat znovu na B374.
    Poděkovat autorovi 1
  • Downgrade pres FF muzes zkusit bez obav, nejdriv zkontroluj pamet, jestli tam nezustal po 375 nejaky balast (vendor) , pokud tam mas slozku HwOUC , vymaz ji.
    Poděkovat autorovi 2
  • Díky za rady. Opravdu tam mám složku HwOUC. Tak jsem jí smazal a přes FF stahuji B374. Snad se zadaří
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak se zadařilo image
    Screenshot_20180307-204923.png
    1080 x 1920 - 133K
    Poděkovat autorovi 0
  • Třeba to pomůže i někomu jinému.
    Poděkovat autorovi 3
  • Dobry den, man stejny problem ale nemuzu pouzit FF protoze nemam funkce upgrade
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, jakou verzi telefonu mas, brand/nebrand, cislo sestavy, co predchazelo problemu atd. A co znamena funkce upgrade?
    Poděkovat autorovi 1
  • Dobry den jeste jednou, telefon kupovan tady v Cesku ale mel jsem problem, protoze orginalni tento model je L-09 ale nevim proc mam model number mam od L-19 ale nemam dual SIM proto chtel jsem stahnout a instalovat L-09 ale bohuzel po instalace vubec nemam funkce kamera/bluetooth/clock a hlavne kdzy jsem chtel downgrade pres mobili s aplikaci FF, na mobilu nemam "Aktualizace systemu"
    Poděkovat autorovi 0
  • Cislo sestaveni je uplne stejny, co mel ten pan, NRD90M test-keys
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 3. May
    A podle ceho jste identifikoval puvodni model jako L-09? Pokud je to tak, nekdo se v tom vrtal, a "zapomnel" v telefonu oeminfo dual SIM.
    Edit: krome nekterych postupu, ktere vyzaduji odemceny bootloader, existuje snad jen jediny - navrat na A6 (snad je v telefonu A7 android...):
    - Stahnete si rollback , rozbalte a zkopirujte update.app do slozky dload , kterou si vytvorite na SD karte
    http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=91664&version=358035&siteCode=cz

Stahnete si FW pro L-09:

http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=91706&version=358116&siteCode=cz
    vyextrahujte update.app a ulozte na SD kartu.
    Vypnete telefon, stisknete a drzte soucasne vsechna 3 tlacitka, mel by zacit install update. Pokud se rollback chytne a nainstaluje,tak ze slozky dload vymazte rollback, a zkopirujte do ni update.app z firmwaru. Vypnete telefon a zopakujte predchazejici postup s trojhmatem.
    Mozna se po nainstalovani rollbacku spusti 'user reset', to je v poradku.
    Poděkovat autorovi 1
  • protoze podle IMEI to je L-09 a na obale tam taky napsano ze je to l-09
    Poděkovat autorovi 0
  • OK, tak zkuste ten postup s rollbackem.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dekuji mockrat za pomoc ;)
    Poděkovat autorovi 0
  • Rado se stalo , nicmene je to tak 50/50 :wink:
    Poděkovat autorovi 1
  • Po instalace napisu vysledek aby ostatni lidi taky vedeli ;)
    Poděkovat autorovi 1
  • To je spravny pristup , dik! :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Zkusil jsem parkrat ale to neslo... mozna nerozumim tomu, ze jak muzu poprve ulozit update.app z rollbacku, a pak ulzoit ten druhy update (vyextrahujte update.app a ulozte na SD kartu.) zase na dload?
    Poděkovat autorovi 0
  • Poprve rollback a pak ten druhy myslite ze? Ale ten prvni rollback nejde a pise ze je spatna software..
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobry,
    tak ono tezko neco radit, kdyz clovek nevi, co vlastne je v tom telefonu, a jeste na dalku . Jestli je spravne vytvorena slozka dload na karte , a ve slozce je spravne ulozeny update.app z Rollbacku, a po aplikaci vypise install failed a incompatible, tak teorie o navratu na A6 asi neni to prave orechove. S necim ale bylo treba zacit... Jakou verzi EMUI a androidu mate v info o telefonu? Myslim totiz, ze byste mel zkusit pres FF nainstalovat firmware pro L19, at se nahraje i datova cast, a telefon bude jakz takz v poradku. Dokud tam neni kompletni firmware, telefon nemusi korektne reagovat .(a nebude). Zrejme proto se nechyta rollback, chybeji udaje z oddilu Vendor.
    Poděkovat autorovi 0
  • Omlouvam se, uz mam, udelal jsem jak jste rekli a to slo, nevim proc prvni pokus byl spatny. Dekuji vam mockrat a mejte hezky den
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.