P20lite vs P10

Dobrý den,
chtěl bych poradit od ostřílených mazáků.
Který telefon by jste volili, nejde mi o žádné hrají her, potřebuji opravdu volání (dual sim), focení, navigace - nevím proč ale android auto mi neustále padá po připojení do infotainment. Zde by měla být plná podpora ze strany auta i na mirrorlink. Proto zvažuji nový telefon nyní oneplus X.
Nechci nic velkého opravdu max do 150mm na výšku.

Popravdě se mi nelíbí moc ty vykouslé displeje, ale pokud tu komunita řekne, že ta p20 lite je lepší, tak proti ní nic mít nebudu a jak dojde do obchodů ozkouším i v ruce a půjdu do ní.

Moc děkuji za názory, vím že je ještě brzo, když ještě nejsou k dostání, ale zajímá mě předběžný názor více lidí.

Děkuji za typ
Štítky:
«1

Komentáře

• No, pokud Ti nejde o peníze, tak z těhle dvou bych radši P10, je to jiná třída telefonu - to že je starší bych momentálně vůbec neřešil. P10 se prodává za 12tis., P20lite půjde do prodeje za 9tis., ty 3 tisíce rozdíl za procesor, foťák a další podle mého stojí. Jestli má čtečku vepředu nebo vzadu je podle mě o zvyku.
    Poděkovat autorovi 1
  • řekl bych, že tohle se moc srovnávat nedá loňský topmodel bude vždy lepší než aktuální vyšší střední třída. P20lite má akorát ten moderní 18:9 displej což je teda skvělá věc. a pokud klesne po představení nové P20 cena u P10, tak to nebude moc co řešit.
    Poděkovat autorovi 1
  • Děkuji, potvrzujete mi co sem si myslel. Díky moc
    Poděkovat autorovi 0
  • Jasna volba, P10:-)
    Poděkovat autorovi 2
  • P20 Lite rozhodne neni lepsi.
    Kor pokud ti jde o foceni tak neni o cem premyslet...
    Poděkovat autorovi 1
  • Ahoj všichni. Nevěděl by někdo o spolehlivém držáku telefonu do auta? Nejlíp od Huawei.
    Našel jsem Huawei AF13, ale bojím se toho že je do mřížky vzduchotechniky a telefon drží prý magnetem...
    Pro P10 nebo P20 Lite :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • já už jsem vyzkoušel kde to, do mřížky jsem držák nechtěl, ale nakonec jsem ho zkusil a je to nejlepší co jsem vyzkoušel. normální držák s kloubem, takže se dá otočit i o 90st. a telefon se ani nehne a mřížka drží. https://www.ebay.com/itm/1x-Car-Air-Vent-Phone-Holder-GPS-Stand-for-iPhone-7-Plus-6s-Plus-Samsung-YX/263223449863?hash=item3d49571907:m:mxOOUUKB0xVkOe-Wq-DAnLQ
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím,

v nejbližší době plánuji koupit telefon. Využiji k tomu tohle téma, neboť právě Huawei P10 a P20lite je moje volby. Už delší dobu jsem měl v plánu si pořídit P10tku, ale čekal jsem právě na případný pokles ceny či zda mě zaujme některý z telefonů nové řady.

Pokles ceny se zatím nekoná a P20lite se mi vzhledově líbí dost (ovšem naživo jsem si jej ozkoušet ještě neměl možnost). I přes vaše předchozí doporučení směrem k P10 bych se i já rád zeptal znovu, zda to po uvedení řady P20 nadále platí? Ve vedlejším tématu jsem objevil docela dost chvály směrem k nové odlehčené verzi, což nedělá mé rozhodování lehčí... :)

U P10 mě láká kvalitnější foťák (pochopitelně) a prémiový vzhled především zadní strany telefonu, ovšem celkový design P20lite a mé obecné nadšení pro novinky jsou také dobrým tahákem. Kvalitní Wi-Fi budou mít předpokládám oba (můj současný telefon je v tomto ohledu otřesný a je to jeden z hlavních důvodů, proč chci měnit). A pak si nejsem jistý, nakolik výrazný je rozdíl v procesoru.

Telefon využívám mimo standardních funkcí především k internetu, facebook/messenger, občasné hraní max. středně náročných her (žádné závody ani střílečky) a občasné focení, kde samozřejmě ocením kvalitu i rychlost pořízení snímku.

Vím, že to za mě stejně nerozhodnete, ale přesto budu rád za vaše postřehy k P10 vs P20lite. :)

Díky!
    Poděkovat autorovi 0
  • Protože pro Tvé využívání stačí zřejmě oba přístroje bez jakéhokoli omezování a skvěle zastanou to, co od nich požaduješ, rozhodni se čistě "srdcem" a po koupi jednoho pusť ten druhý "navždy" z hlavy. :smile: Určitě budeš spokojený! :wink: Přeji dobrou volbu!
    Poděkovat autorovi 3
  • Ghost0 napsal(a):

Ahoj všichni. Nevěděl by někdo o spolehlivém držáku telefonu do auta? Nejlíp od Huawei.
    Našel jsem Huawei AF13, ale bojím se toho že je do mřížky vzduchotechniky a telefon drží prý magnetem...
    Pro P10 nebo P20 Lite :smile:

AF-13 mam a v pohode, pouzivam v aute na P10 nebo Mate 10 Pro, za me spokojenost, drzi, nepada, u P10 mam v silikonovem pouzdre vlozeny magnet a u Mate 10 Pro mam origo zadni obal ktery jsem koupil rovnou v baleni s AF-13
    Poděkovat autorovi 1
  • @Chicony za me P10, lepsi procesor, lepsi fotak, prestoze u P20 lite kolegove chvali, ale myslim ze je to tim ze u verze lite chvali fotak jako u stredni tridy a ne jako u top modelu, samozrejme P10 uz je rok stara ale stale perfektni masina, vlastnim P10 a opravdu fotky skvele a vykon super, P20 lite bohuzel nemam moznost vyzkouset coz me mrzi, ale porad je to verze lite a ta na vlajkove lode vzdy o neco ztraci
    Poděkovat autorovi 1
  • Rozhodoval bych se možná také dle velikosti displeje, přece jenom tam rozdíl je a není úplně malý. Huawei P10 je obecně vybavenější telefon, na stranu druhou P20 lite má čím bojovat.
    Poděkovat autorovi 1
  • @Jozef_HuaFan souhlasim s tim ze P20 lite je z predni strany hezci telefon a proste uz ma hezci displej, P20 lite se hodne povedl a proto bude mnoha telefonum zatapet, hlavne tim jak je krasnej a mnoho zakazniku neresi vykon ale to jak se jim telefon libi a na bezne pouzivani je P20 lite naprosto dostacujici a hlavne nadherny telefon, moc se tesim az ho nazivo uvidim v modre barve
    Poděkovat autorovi 2
  • pokud nejde na prvním místě o fotky, tak bych řekl, že z P20lite bude mít nový uživatel větší radost z pořízení, tak i z používání :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak jsem si byl v sobotu očíhnout oba telefony, a přestože zepředu je P20lite opravdu krásná s parádním displejem, a i notch design se mi zamlouvá, stal jsem se nakonec hrdým majitelem P10. :)

Zatím si rozhodně nemohu stěžovat v žádném ohledu. Díky všem zúčastněným za názory k telefonům. :)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 10. April
    @Chicony gratulace veliká, P10 je stroj nad stroje a foťák je boží, teď jsem udělal rychlotest, nebudu raději říkat s čím a P10 porazila i mnohem novější vychvalovanější supermodel atd.:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • ten test musíš zveřejnit, z toho už se nevymluvíš :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. April
    @vormen P10 porazila P20 Pro jak psal @MichalKostka , ale je to vystavený model, není to model určený na prodej, počkám si až se P20 Pro bude prodávat, nehledě na to že ty fotky z P20 Pro vystaveného někdo smazal...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ta P10 je určitě výborná volba. Do půlky dubna jsem vlastnil P10ku a podle mne nej mobil co jsem měl. Fotky a to i v noci naprosto super. Podlehnul jsem době a vyměnil za P20 Lite. Není to vůbec špatná volba, ale... Foťák je výrazný rozdíl, celková odezva P10ky taky lepší a ta baterie. P10ka rychlejší nabíjení a podstatně delší výdrž. Navíc 3letá záruka. Prostě jsem rád, že moji původní P10ku neprodali a od včera ji mám zpět. Určitě ale budu v budoucnu pokukovat po plnokrevné P20.
    Poděkovat autorovi 1
  • @KarlosIII tak Lite verze nedousáhnou kvalit vlajkových modelů, P10 lepší je bez debat :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.