Huawei P20 lite první dojmy

upraveno 25. March v Huawei P20 lite
Jak už jste si mohli všimnout, začínám intenzivně testovat Huawei P20 lite a brzy budou mít stejnou příležitost někteří z vás. Sám jsem byl na tento telefon velmi zvědav, předchozí Huawei P10 lite mám velmi rád a doma tento telefon používá maminka a také bratr. Nicméně máme rok 2018 a stále více se prosazují telefony s malými rámečky kolem displeje. My se tohoto trendu držíme už delší dobu, poprvé se ale u našich telefonů objevuje výřez v horní části displeje. Sám jsem v loňském roce měl možnost vyzkoušet Essential PH-1 a toto řešení se mi velmi líbilo, jsem tedy rád, že jsme se vydali podobnou cestou. Jaké jsou klíčové funkce modelu Huawei P20 lite? Přináším vám jejich výčet a pokud máte na telefon nějaké otázky, můžete se ptát.

- atraktivní design
- kvalitní displej s rozlišením 2280 x 1080 pixelů
- Android 8.0.0 Oreo a uživatelské rozhraní EMUI 8.0.0
- 64 GB interního úložiště (reálně pro vaše data zůstává 51 GB)
- výkonný procesor Kirin 659 a 4 GB operační paměti
- rychlá a spolehlivá čtečka otisků prstů na zadní straně telefonu
- USB typu C s podporou rychlého nabíjení a také USB OTG
- GPS, LTE, NFC, WiFi 5 GHz
- zadní duální fotoaparát s rozlišením 16 + 2 megapixelů
- baterie s kapacitou 3000 mAh
- velmi příjemná hmotnost 145 gramů

image
image
image
image
DSC_3903.JPG
900 x 598 - 273K
DSC_3893.JPG
900 x 598 - 293K
DSC_3908.JPG
900 x 598 - 223K
DSC_3880.JPG
900 x 598 - 279K
«1345678

Komentáře

• Už se těšíme :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky se těším. Fakt mě zaujal. Dobrý trénink na dospělou P20
    Poděkovat autorovi 0
  • I já se přidám - těším se opravdu velice!
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám otázku objevují se již telefony co podporují mimo GPS také systém Galileo jak je tomu u P20 lite?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 25. March
    Jsou, přínejmenším některé modely od Sony to podporují. Ale bude toho asi víc...
    Poděkovat autorovi 0
  • Začíná jich být čím dál tím víc proto mě zajímá zda se do nich může počítat i telefony Huawei? :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Keď ho porovnáš s P smart-om tak je ten cenový rozdiel ok. ? A tvoj dojem v porovnaní s ním ? Dik.
    Poděkovat autorovi 0
  • Stran srovnání s P smart bude podle mého záležet na tom, jestli člověk využije ty věci navíc. Podle mého je kombinace 64 + 4 GB super, C je pro mě jednoznačně plus. Ale pokud bych měl v rodině jen telefony s microUSB, asi by mi stačil P smart. A taky záleží co design, já jsem fanda vykousnutí.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ok., výbava a parametre áno, sú jednoznačne lepšie...veď predsa je to vyšší model, ale aký má funkčný význam ten výrez a aké sú jeho + a - ? Iba to, že dali do menšieho celkového rozmeru telefónu vačší display ? Dik.
    Poděkovat autorovi 0
  • Toto dilema jsem měl také ale jak píše Jozef 64gb míst 32, 4gb ram místo 3, usb C misto micro. Dále věřím že P20 lite má daleko vetší šanci dostat další verzi androidu a P20 Lite je dokonce menší sice je to milimetr na každé straně ale je ale o to nejde spíše jde o to že v "menším" těle je vetší displej a jsou tam i lepší foťáky přední i zadní. Takže pro mně je to jasná P20 lite. :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Jasné, parametre sú jednoznačne lepšie ako u P smart...o tom niet pochýb, ale načo ten výrez ? Význam ? Dá sa to vôbec vypnúť ako to tu bolo povedané niekde ? Ale asi by to potom nemalo význam, keby sa to vyplo...Hlavne ma zaujímajú + tohoto riešenia...a všetko čo má + má aj - :neutral: Inak ako sa tam zmestia zobraziť všetky notifikačné upozornenia a iné čo sa tam má zobraziť...Dik.
    Poděkovat autorovi 1
  • OdurOdur  
    upraveno 25. March
    @Lacike odpovedal si si. Budú tam len stavové zobrazenia. Stav batérie, SIM, Wi-fi a podobne. Takže jediné plus bude to, že budeš mať teoreticky väčší displej pretože ten stavový riadok bude zarovno toho vykrojenia. Ide len o to, že keď to nasadil väčší výrobca, je potrebné to okopírovať a tak značka dostane pocit, že to zákazníci budú chcieť. Lenže pri apple to malo väčší význam než pri android zariadeniach. IphoneX je tak na polceste byť hotový pretože konštruktéri nevedeli ako to čo najlepšie vyriešiť. Za to P20 lite má hnusnú a zbytočnú bradu, ktorá nedáva význam a tak by bol telefón ešte krajší. Na tej brade má nápis, na zadnej strane má nápis. Veď to sa nedá ani obhájiť. Niekedy mi je aj ľúto Jozefa, musí to celé obhájiť. A to ešte prosím nevyšla tá orezaná p20 to bude bordel ako nikdy. A ešte väčší problém je, že tú bradu budú mať aj ostatný výrobcovia no niektorý to zmenšili na možné minimum a tu je to brada o veľkosti samsungu.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 25. March
    Co pořád máte s tím výřezem? :smiley: Prostě je to módní trend a záležitost především stylová. V německých recenzích to chválí jako designově dobré řešení a v podstatě to ničemu zásadnímu nevadí. (A v rámci případného kopírování není třeba neustále zmiňovat výrobek od Applu, když ani nebyl první.)
    Poděkovat autorovi 1
  • Jedine čo sa mi moc nepáči aj z funkčného hľadiska je moc vyčnievajúci objektív zadného duálneho fotoaparátu...načo ? To neviem či vôbec ochráni aj púzdro...Notifikačná dióda nebola spomenutá, ale pochybujem, že by ju novinka nemala :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano, s tím výstupkem souhlasím, tohle by se snad dalo pořešit malinko jinak...
    Poděkovat autorovi 0
  • Odur napsal(a):

@Lacike odpovedal si si. Budú tam len stavové zobrazenia. Stav batérie, SIM, Wi-fi a podobne. Takže jediné plus bude to, že budeš mať teoreticky väčší displej pretože ten stavový riadok bude zarovno toho vykrojenia. Ide len o to, že keď to nasadil väčší výrobca, je potrebné to okopírovať a tak značka dostane pocit, že to zákazníci budú chcieť. Lenže pri apple to malo väčší význam než pri android zariadeniach. IphoneX je tak na polceste byť hotový pretože konštruktéri nevedeli ako to čo najlepšie vyriešiť. Za to P20 lite má hnusnú a zbytočnú bradu, ktorá nedáva význam a tak by bol telefón ešte krajší. Na tej brade má nápis, na zadnej strane má nápis. Veď to sa nedá ani obhájiť. Niekedy mi je aj ľúto Jozefa, musí to celé obhájiť. A to ešte prosím nevyšla tá orezaná p20 to bude bordel ako nikdy. A ešte väčší problém je, že tú bradu budú mať aj ostatný výrobcovia no niektorý to zmenšili na možné minimum a tu je to brada o veľkosti samsungu.

No mě nelituj, mě tady nikdo nekontroluje a píšu co si myslím. To u tebe mám někdy pocit, že nad tebou snad někdo stojí a ty negativní komentáře sem musíš psát stále dokola, jinak bude zle...
    Poděkovat autorovi 0
  • No jo, sotva přežíváme :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 25. March
    A mně ten výřez taky nevadí. Mnohem větší problém bych měl se zaobleným displejem má stranách. Modrá barva vypadá povedeně, černá je klasika. Jestli je foťák vystouplý jako u mate 10 lite, tak ho pouzdro ochrání.
    Poděkovat autorovi 0
  • S tím vystouplým foťákem to nechápu... Není tam nijak extra velký senzor, žádná optická stabilizace a ani vícečočková optika. Asi zas nějaký designový výstřelek, který mi zrovna u Huawei nedává vůbec smysl.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.