Huawei P20 - uživatelské zkušenosti

upraveno 1. April 2018 v Huawei P20
Ahoj,

Stal jsem se čerstvým majitelem modré varianty a rád se s Vámi podělím o první, čerstvé dojmy.

Na první dojem působí P20 kompaktním dojmem a v ruce se drží velmi dobře. Honor View 10 působí velmi těžkopádným dojmem a neohrabaně oproti P20.

Displej je opravdu jasný, na přímém slunci mám zatím poloviční hodnotu a s čitelností nemám problém. Jen přemýšlím, má senzor pro regulaci jasu?

Reakce systému i odezva prostředí je zatím případná, vše reaguje pohotově a rychle, nicméně na vše ukáže čas.

Fotoaparát, barevný RGB senzor má 1.8 světelnost a černobílý 1.6. Měl jsem za to, že oba mají 1.6? Při pořizování snímků je znát prodleva spoustě fotoaparátu. Pořízení snímku není okamžité. Kvalita snímků je velmi dobrá, ale
- opět je znát komprese fotoaparátu
- při expozici, kdy je část snímku ve stínu je znatelný barevný šum
- kresba je zatím velmi nekonzistentní. Jeden snímek má krásnou kresbu, detaily i ostrost. Druhý snímek má měkčí kresbu a nerovnoměrnou kresbu po celé ploše. Byť myslím stejnou scénu.
- za denního světla i v interiéru jsem si zatím nevšiml, že by byla přítomna stabilizace. Byť jakékoliv typu.
IMG_20180401_093719~01.jpg
1944 x 2560 - 752K
IMG_20180401_094606~01.jpg
1944 x 2560 - 2M
IMG_20180401_093115~01.jpg
1944 x 2560 - 940K
IMG_20180401_093047~01.jpg
1944 x 2560 - 870K
«13456715

Komentáře

• @MichalKostka ja som si myslel tiez ze budem vlastnikom p20. ale za tu cenu je to privela kompromisov. Tento rok je to fail a aj to ich ais. opat sa potvrdzuj kvalita z mate 10 pro. na pixely podla mna este nemaju.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Odur zrovna u Mate 10 Pro jsem nebyl spokojený s kvalitou snímků za denního světla. Noční perfektní. A když se pak dozvím, že Mate 10 Pro má typ senzoru, jaký mají i zařízení za 4k např Honor 6X, tak je to pro mě zklamání. Uvidíme s P20 mě teď čeká dva dny focení. V nejhorším zůstanu u View 10, který se skutečně povedl.
    Poděkovat autorovi 0
  • OdurOdur  
    upraveno 1. April 2018
    @MichalKostka mne až tak nezáleží na fotografiách ale samozrejme rád ich neskôr prezentujem na väčších obrazovkách alebo cez premietačku. Chcel som ísť do mate 10 pro ale pozeral som si mnoho fotiek aby som usúdil, že to nevyzerá až tak dobre. Ten postprocesing znižuje kvalitu. Tak ako SONY, ktoré tiež muselo ísť preč. Najmä krajiny za denného svetla u huawei nedávali dobré výsledky. To je to, huawei dosť orezáva svoje zariadenia. Viacmenej som ale už nalomený na N8 sirocco. Kompaktné zariadenie, ešte stále s aktuálnymi technológiami a s miernym kompromisom (nemá OIS ale ostatok to vynahradzuje). Keby aspoň chceli do P20 dať väčšiu RAM alebo aspoň vodeodolnosť alebo AMOLED tak ešte tá cena by sa dala nejako prekusnúť.

Čo sa fotiek týka, mal som na chvíľu lumiu 950, ktorá ma žiaľ musela opustiť :neutral: a potom už sa mi do nej nechcelo investovať keď WP pochovali (pritom pre mňa najužitočnejší OS). Ale najvernejšie podával realitu čo do fotiek a telefón to bol super vybavený. SAMSUNG zasa veľmi saturuje farby a ostáva už len pixel.

U huawei som sa tak trocha poučil. Dosť zamlžujú s informáciami, ich politika mi rozhodne nevyhovuje. Kedysi to bol síce kompromis ale kvalita,pomer/cena.

Samozrejme budem rád za každú tvoju skúsenosť a budem čakať na tvoje informácie o p20. Tvoje fotky na mate10pro som si tiež pozeral, samozrejme kvôli priestoru orezané ale aj z nich sa dalo vyčítať veľa informácií :).
    Poděkovat autorovi 0
  • @Odur souhlasím s tebou, řekl jsem, že dám poslední šanci Huawei. Mám doma ještě HTC U11 s taktéž velkým sensorem a 1.7 světelností a zatím fotí lépe jak všechny Hu, které jsem vyzkoušel (P10, Plus, View 10 i Mate 10 Pro). A raději oželím milion funkcí a chci kvalitu. K čemu skvělý hardware, když výsledná kvalita odpovídá průměru nebo zařízení za pět tisíc. Jsem zvědav na výkon P20 v horším světle.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak uz mam doma take P20 a to v cerne barve. Prvni dojmy super, kvalitu fotek poznam az casem neco v ruznych podminkach nafotim. Vyrez se mi libi ... ted mne ceka nainstalovat vsechny aplikace a zprovoznit je.
    Poděkovat autorovi 0
  • OdurOdur  
    upraveno 1. April 2018
    @MichalKostka absolútne súhlasím. Ja teraz nemám mobilné zariadenie, resp nie poriadne (s8, xz1c som predal) a čakal som práve na p20 ale nedám im šancu. A už po minulých skúsenostiach od užívateľov nevidím dôvod ich podporiť.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nemate nekdo co uz mate p20 operátora Vodafone? Jde mi o volte a vowifi, jestli to funguje s mobilem z volneho prodeje nebo je potřeba to koupit u vodafonu. Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • @MichalKostka dá se nějak srovnat po foto stránce View 10, P20, příp. Mate 10, neřeším teď chybějící OIS, spíše spolehlivost, rychlost, konzistenci. dnes jsem se jel na P20 podívat a příp. koupit, ale nebyla k vidění, takže jsem nekoupil.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mate 10 Pro má za se denního světla z uvedené trojice nejhorší obrazový výstup,
    (detaily, kresba). P20 je zatím na pořádné otestování, umělá inteligence je skutečně divočina.

Jinak vyzkoušel jsem, v čem tkví ono kouzlo 4 sekundové expozice při focení z ruky v horším světle. Fotoaparát nastaví ISO 2000. Takže je krásné, že snímek je prosvětlený, ale po obrazové stránce je to spíše olejomalba, bez větší kresby s vyžehlenými detaily.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mate 10 Pro má za se denního světla z uvedené trojice nejhorší obrazový výstup,
    (detaily, kresba). P20 je zatím na pořádné otestování, umělá inteligence je skutečně divočina.

Jinak vyzkoušel jsem, v čem tkví ono kouzlo 4 sekundové expozice při focení z ruky v horším světle. Fotoaparát nastaví ISO 2000. Takže je krásné, že snímek je prosvětlený, ale po obrazové stránce je to spíše olejomalba, bez větší kresby s vyžehlenými detaily.
    Poděkovat autorovi 0
  • hele ta umělá inteligence, která nastaví režim podle scény, stejně tak jako to dělal kompakt před 7 lety to nebudu fakt komentovat, stejně jako další novinku odemykání obličejem, mně se zdá, že vrchol foto výstupu byla P10 Pro a vsechno novější je tak nějak horší. Chtěl bych teď něco koupit a nejdůležitější je foťák, ale nerad bych se spálil.
    Poděkovat autorovi 0
  • @vormen když jsem si koupil například P10, tak ze začátku fotila fakt skvěle. Po asi 2 - 3 aktualizacích se výstup výrazně zhoršil. Pokud se například u stabilizace ukáže, se je skutečně jen u nočního režimu, což je jednoduché ověřit, interiér, nižší ISO a čas tak 1/5 vteřiny, tak půjde do světa. Nemíním se oproti P10 pohoršit.
    IMG_20180401_142618.jpg
    2976 x 3968 - 1M
    Poděkovat autorovi 0
  • OdurOdur  
    upraveno 1. April 2018
    @vormen jediná rada je pixel. Video aj fotky sú výborné. Najmä fotografie podávajú realitu tak ako je.

@MichalKostka nieje väčšia ta snímka?
    Poděkovat autorovi 0
  • kdyby se pixel oficiálně prodával u nás, tak bych ho asi zkusil, zatím lovím u Honoru a Huawei a možná rozšířím o Nokiu, ta by mohla foťákem konečně překvapit.
    Poděkovat autorovi 0
  • @vormen pixel2 sa da zohnat v mnohych elektrach a aj cez alzu.
    Poděkovat autorovi 0
  • MichalKostka napsal(a):

Ahoj,

Stal jsem se čerstvým majitelem modré varianty a rád se s Vámi podělím o první, čerstvé dojmy.

Na první dojem působí P20 kompaktním dojmem a v ruce se drží velmi dobře. Honor View 10 působí velmi těžkopádným dojmem a neohrabaně oproti P20.

Displej je opravdu jasný, na přímém slunci mám zatím poloviční hodnotu a s čitelností nemám problém. Jen přemýšlím, má senzor pro regulaci jasu?

Reakce systému i odezva prostředí je zatím případná, vše reaguje pohotově a rychle, nicméně na vše ukáže čas.

Fotoaparát, barevný RGB senzor má 1.8 světelnost a černobílý 1.6. Měl jsem za to, že oba mají 1.6? Při pořizování snímků je znát prodleva spoustě fotoaparátu. Pořízení snímku není okamžité. Kvalita snímků je velmi dobrá, ale

- opět je znát komprese fotoaparátu

- při expozici, kdy je část snímku ve stínu je znatelný barevný šum

- kresba je zatím velmi nekonzistentní. Jeden snímek má krásnou kresbu, detaily i ostrost. Druhý snímek má měkčí kresbu a nerovnoměrnou kresbu po celé ploše. Byť myslím stejnou scénu.

- za denního světla i v interiéru jsem si zatím nevšiml, že by byla přítomna stabilizace. Byť jakékoliv typu.

v První řadě prosím o pořádné vložení fotek, co z toho mám zjisit?
    Poděkovat autorovi 0
  • MichalKostka napsal(a):

@Odur souhlasím s tebou, řekl jsem, že dám poslední šanci Huawei. Mám doma ještě HTC U11 s taktéž velkým sensorem a 1.7 světelností a zatím fotí lépe jak všechny Hu, které jsem vyzkoušel (P10, Plus, View 10 i Mate 10 Pro). A raději oželím milion funkcí a chci kvalitu. K čemu skvělý hardware, když výsledná kvalita odpovídá průměru nebo zařízení za pět tisíc. Jsem zvědav na výkon P20 v horším světle.

MichalKostka napsal(a):

@vormen když jsem si koupil například P10, tak ze začátku fotila fakt skvěle. Po asi 2 - 3 aktualizacích se výstup výrazně zhoršil. Pokud se například u stabilizace ukáže, se je skutečně jen u nočního režimu, což je jednoduché ověřit, interiér, nižší ISO a čas tak 1/5 vteřiny, tak půjde do světa. Nemíním se oproti P10 pohoršit.

Stále není nic vidět, prosím pořádně vložit, díky
    Poděkovat autorovi 0
  • @MichalKostka víš co je zvláštní? Všechny Huawei co jsi měl fotily špatně? P10 fotí bezvadně, Mate 10 Pro také, já nemám jediný problém, a posím o přesvědčení o tom senzoru jako z 6X co tady neustále pouštíš do světa
    Poděkovat autorovi 0
  • @Vudce1978 P10 fotila skvěle ze začátku, dokud nevyšly aktualizace, které zhoršily výstup. P10 Plusko taky paráda, ale až s Oreem. U Mate 10 Pro se mi líbily noční snímky, denní nikoliv. Klidně vezmu U11 co mi ještě leží v šuplíku a můžeme dát porovnání.

Mate 10 Pro a Honor 6X mají oba shodný sensor a to konkrétně typ IMX 386 s velikostí 1/2,9.
    Poděkovat autorovi 0
  • Snad už budou snímky ok, image
    image
    image
    image
    IMG_20180401_145226.jpg
    2976 x 3968 - 2M
    IMG_20180401_141825.jpg
    2976 x 3968 - 2M
    IMG_20180401_093047~01.jpg
    1944 x 2560 - 870K
    IMG_20180401_093719~01.jpg
    1944 x 2560 - 752K
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.