P20 lite vs Honor9

Čau. který je podle vás lepší? U P20 lite se mi líbí displej a fakt, že je novější, u Honoru 9 zase (údajně) lepší foťák, lehce větši výkon a vyšší kapacita baterie. Telefon využívám hlavně když si potřebuju rychle něco najít na internetu, mapy, aplikace pro běhání a hudbu. momentálně jsou oba na stejné ceně, tak váhám. Aktuálně mám P8 lite a ten už těžce nestíhá :D
«1

Komentáře

• zrovna Honor 9 mám a k němu i Honor 9lite, což se dá se zavřeným okem přirovnat k P20lite, procesor, poměr stran displeje atp. Honor 9 je rychlejší, plynulejší chod, foťák bude mít lepší než P20lite, Má hybridní zoom a makro je opravdu super a navíc laserové ostření. Ale stejně tak nějak raději používám Lite, protože je lehčí a ten displej 18:9 je skvělá věc a Honor 9 se přestává líbit a začíná působit díky bradám divně a uvažuji, že ho vyměním za P20lite, která fotí také velice dobře podle toho co jsem viděl. přechod z P8lite (ten jsem také měl) na P20lite bude velkým skokem ve všem vpřed a navíc má Oreo v základu a možná bude mít i další verzi androidu, což Honor9 určitě ne.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 4. April
    No Honor 9 nema jen lehce vyssi vykon. Ta architektura jader a celej SoC je trosku nekde jinde jak K659.
    Ono takhle pri beznem pouzivani beha relativne dostatecne ale staci narocnejsi ukony ci aplikace a jde rozdil videt dost.
    U P20 Lite hodne zachranuje RAMka. Honor 9 je proste nekde jinde. A za rok to pujde poznat zase jinak.

Kazdopadne i kdyz to vypada ze doporucuju H9 tak to tak neni. Ono jak clovek jede na tech "bezrameckovych" telefonech tak pak cumi na ty brady jak vejr.

Radsi bych pockal na Honor 10 kterej by mohl mit slusnou cenu a dostane poradnej hw.
    Nebo Honor 10 view pokud chces neco do budoucna a zaroven mit celou dobu rezervu vykonu a ne mit prumernej vykon hned z fleku :)

Nebo sahnout po konkurenci ktera na tom taky neni zle.
    Napada me hned Nokia 7 Plus.
    Poděkovat autorovi 1
  • @Karloss to je tezke, Honor 9 ma lepsi vykon, lepsi fotak, ale P20 lite je novejsi s navykovym displejem s minimalnimi ramecky, cena je shodna, Honor 9 uz spadla doporucena cena na 8.990kc, take jak tu chvali tak ma P20 lite odemykani oblicejem, neudelas chybu ani jednim telefonem a oproti P8 lite to bude velkej skok vpred, u me by asi o 10% precinjenom jeste vyhral Honor 9, tot muj nazor:-)
    Poděkovat autorovi 1
  • Díky za názory, já jsem si byl dneska koupit P20 lite a jsem zatím spokojen, ten displej je fakt pecka + je o dost rychlejší než moje p8 lite :D . Ted ještě prozkoumat všechny ty funkce
    Poděkovat autorovi 0
  • @Karloss Tak gratulace. Já bych volil stejně a to mám jako hlavní telefon P10.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Karloss gratulace a jakou barvu?:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • No, měli jen černou...ale asi bych ji volil tak jako tak :)
    Poděkovat autorovi 0
  • @Karloss já dnes konečně viděl modrou a je taky krásná:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • já jsem se právě dozvěděl, že bude nástupce Honoru 9, takže bych teď nic už nekupoval :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • @vormen ano zřejmě 15.května:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • teď mám před sebou Honor 9 a Honor 9 lite, oba EMUI 8 a srovnávám svižnost při pohybu v menu a systémových apkách. Tj. Kirin 960 vs 659 a ikdyž i se slabším telefonem nemám pocit, že by byl nějaký pomalý, tak při souběžném používání obou dvou je rozdíl více než znatelný a používání Honoru 9 je mnohem příjemnější a naopak viditelně pomalejší reakce u slabšího kirinu mě překvapily. Navíc na Honoru 9 lite nemám žádné apky a už po měsíci není tak rychlý jak dříve. Těžká volba aktuální novinka ze střední nebo topmodel z loňska.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jde taky o to, že H9 má stejně jako P10 strojové učení a ty app nabihaji rychleji, než po čisté instalaci. Mám vedle sebe P10 druhý den po tovarku a moje od bety orea bez tovarka a moje spouští používané app o dost rychleji. A není to dojem, je to fakt vidět :wink: takže pokud P20 lite bude podobně ucenlivé,jak uvádějí některé weby, nebojím se zpomalování. Jinak výkon procesoru je jasně na straně kirin960, to bez debat
    Poděkovat autorovi 0
  • já se zpomalování bojím, na Honoru 9 lite je po měsíci znát. Ale rozhodně to není lagovaní nebo sekání! Jen prostě je znát taková rozvážnost. Před týdnem jsem se dostal do situace, kdy jsem musel v terénu bleskově vyřídit několik úloh na telefonu právě na kirinu 659 bylo znát, že uživatel je rychlejší než procesor a byl jsem rád, že můžu vytáhnout z kapsy rychlejší telefon, kde bylo všechno s jistotou během chvilky vyřešeno. Při klidném používání ale problém nemám a telefon dostačuje. A možná bych taky bral novější a líbivější P20lite, ikdyž vím, že je telefon pomalejší.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 6. April
    Neni se cemu divit. A bylo by to smutny kdyby to tak nebylo. 960tka se statecne bila s tema nejlepsima pred rokem. Naopak 659tka uz je v dnesni dobe na urovni SoC v telefonech za 4 tisice.
    Poděkovat autorovi 0
  • Máte někdo s výkonem reálnou potíž, že by mobil v rozsahu od klidového stavu až po náročnější operace vyloženě nestíhal? Nebo vám jen vadí, že je v přímém porovnání nepatrně pomalejší než mobily o mnoho tisíc dražší?
    Poděkovat autorovi 0
  • 1. Me osobne (dulezity slovicko. Kazdy to tak nema) vadi ze je stejne rychlej nebo nepatrne pomalejsi jako telefony o mnoho tisic levnejsi ;)
    2. Mrkni na nazev tematu. Honor 9 rozhodne neni o mnoho tisic drazsi :)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. April
    Tak to určitě není, zvláště v současné době, ale ani to není verze lite, s kterou by to mohlo být poměřitelné.
    Poděkovat autorovi 0
  • No okolo mě se vesměs Honor 8 i 1x Honor 9 vyměnil za P20 lite. Všem slecnam přijde ten telefon lepší a neřeší střeva. Řeší přední foťák, displej a výdrž a vzhled. Sic3 bych osobně za H9 neměnil, ale ani jedna si nestezuje, naopak
    Poděkovat autorovi 0
  • @kalimero77 ano P20 Lite je prostě krásnej sexy telefon a lidi fakt neřeší co je uvnitř :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Přesně. Zvlášť když na tom ale - a to je taky třeba připomenout - všechno běhá hrozně dobře!
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.