P20 lite vs nova - který a proč?

Kdo můžete oba mobily porovnat (ne jen podle benchmarku), zkuste sem, prosím, vypsat výhody a nevýhody obou zařízení. Případně hlavní důvody, proč byste se pro ten který rozhodli. Ať to máme pěkně pohromadě. Díky moc!
«1

Komentáře

• A ma to smysl kdyz Nova se uz doprodava a oficialne se skoro nikde poradne uz neprodava?
    Poděkovat autorovi 0
  • jde o výměnu za stávající Novu, nebo zvažujete nákup jednoho z uvedených?
    Poděkovat autorovi 0
  • Nj mas recht. Ma v profilu Novu tak asi mysli prechod.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jj, v jinem vlakne psal, ze zvazuje vymenu...
    Poděkovat autorovi 0
  • jsem si to myslel, měl jsem pocit, že jsem o tom jinde četl, já bych vyměnil, ale ne ihned. Pokud Nova slouží stále ke spokojenosti, tak bych s výměnou nespěchal. P20lite je podle mě lepší telefon, ale za aktuální cenu by to asi nestálo. Osobně bych počkal na podzim, resp. Vánoce cena bude úplně jinde a nebude co řešit. Na druhou stranu P20lite fotí asi o dost líp než Nova a začíná období výletů a dovolených.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 8. April
    @vormen Jde o výměnu za stávající kousky (oba model nova).
    Poděkovat autorovi 0
  • @Concionator Huawei Nova vlastní moje teta a pokud rád fotíš, tak P20 lite má o hodně lepší fotky, Nova má docela problémy v místnosti a za zhoršených světelných podmínek
    Poděkovat autorovi 1
  • Mám pár postřehů po několika dnech používání.
    Nova má mnohem lépe vyřešenou diodu a smart view kryt.
    Na Nově i při zavřeném krytu diodu vidím, jelikož prosvítá a je na dobrém místě. Na P20 prakticky není vidět i bez krytu...
    A navíc je na takovém místě, že je víceméně zakrytá neprůhlednou částí krytu. Takže dioda je v těle sestavě naprosto zbytečná...

Další věc je přístup k čtečce. Na Nově naprosto bezproblémový, zatímco na P20 je čtečka docela utopená kvůli zakrytí vystouplého foťáku. Pro odemykání to není zas takový problém, ale gesta už se používají blbě.

Kryt pro p20 vypadá kvalitnější a nemusel by tolik škrábat displej jako na Nově. Nicméně je přes něj hůř vidět a má průhlednou pouze část.

Takže na každodenní jednoruční používání mi přijde určitě příjemnější Nova :-)
    Poděkovat autorovi 1
  • Děkuju za porovnání! :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • @sushi Velice dobře jsi to všechno vystihl! Sám už také mohu porovnávat. Pouzdro "Smart View Flip Cover" pro Huawei P20 lite je v podstatě velice "luxusní" záležitost: je z bytelného materiálu, neobyčejně příjemné na omak, zakrývá vystouplé čočky fotoaparátu, řešení pro čtečku včetně "sjezdu" pro prst mi vyhovuje, zakrytí už tak špatně viditelné notifikační diody mě dráždí..., ale ta horší čitelnost textu vyloženě překvapuje. Aby to někdo nepochopil špatně - všechno podstatné, zvl. ve tmě, ale i na světle, je čitelné a přijemně se skrze zavřené pouzdro ovládá přijetí či odmítnutí hovoru nebo třeba budík. Ale drobný text je čitelný špatně a konkrétně pošet ušlých kroků zkrátka někdy není k rozenání. A když kryt otevřete, ocitnete se zase rovnou na domovské stránce systému, na které nejspíš widget ušlých kroků nemáte. Ale to je opravdu maličkost, celkově mohu pouzdro doporučit!
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdo máte novu, mohli byste, prosím, zkusit napřímo otestovat rychlost otvírání aplikaci a procházení webu? Je možné, že je nova mnohdy rychlejší? Poznámka: neříkám, že je P20 lite pomalý mobil, jen mě zaujalo vlastní přímé srovnání. Děkuju moc!
    Poděkovat autorovi 0
  • Jestli to nebude odladěním androidu 7 oproti oreu..navíc výkon mají oba procesory dost podobný
    Poděkovat autorovi 0
  • Díky za reakci! I tak mě to ale vzhledem k roku výroby překvapilo. Je ale pravda, že svoji úlohu může hrát povedený čip, který je v nově použitý.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak Nova je na trhu 18 měsíců a i v recenzích na P20 lite mnohdy vyčítají, že použitý čip je v podstatě dva roky starý hardware s prakticky nezměněným výkonem a zřejmě bude hrát roli ta odladěnost systému, V nějakém testu na honor dokonce říkali, že není postřehnutelný rozdíl u onoho stejného čipu i u dvou telefonů kdy jeden má 3Gb RAM a druhý 4 Gb..že se systém občas seká na obou :)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 23. April
    Snapdragon 625 (v Nove) je vykonnejsi. Je vyroben modernejsim vyrobnim procesem. Jeho grafika (Adreno) je minimalne o 70% vykonnejsi v hrubem vykonu.
    Poděkovat autorovi 1
  • No neviem ja osobne nemám žiadny problém s Kirinom 659 ani na P20 lite, ani na Mate 10 lite, ale je pravda, že hry hrám malo a keď tak iba také grafický nie moc náročné
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 23. April
    Z mé strany vůbec nejde o to, že bych vnímal potíž ap. Jen jsem ze zvědavosti udělal přímé srovnání a překvapilo mě to. Nějaká převaha na straně novy ale bude, když zvládá vyšší rozlišení videa a řadu věcí načte (nepatrně) rychleji. Prostě jen zajímavý postřeh a touha zjistit, jestli to platí obecně.
    Poděkovat autorovi 0
  • AnTuTu Benchmark:
    Huawei nova
    image
    Huawei P20 lite
    image
    IMG_20180425_091440.png
    1080 x 1250 - 124K
    IMG_20180425_091411.jpg
    1080 x 1269 - 142K
    Poděkovat autorovi 1
  • Nevím jestli výsledek nemůže zkreslit to, že Nova už je vybitá na 42% a nenabíjí se zatímco P20 lite je nabita na 100% a ještě je připojena k nabíječce během testu jinak výsledek podobný jak sem očekával...
    Poděkovat autorovi 0
  • Myslím, že to celkem odpovídá. Důležité jsou i ty dílčí výsledky. V praxi téměř nepoznáš rozdíl, ale třeba Wi-Fi je u nového modelu výrazně rychlejší a občas je znát i ta větší paměť, mj. u her. Ohledně běžné grafiky často nepatrně vede nova (načítání stránek a aplikací) a bezkonkurenční je nova ve výdrži baterie.
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.