Huawei MediaPad M5 8.4 je kompaktní, stylový a výkonný

upraveno 2. May v Tablety/Matebook
Už rok vlastním Huawei MediaPad M3 s úhlopříčkou displeje 8,4 palce, je ale na čase přejít na novější model. Sice už zde máme generální diskuzi o nových tabletech Huawei, rozhodl jsem se ale založit ještě dvě oddělené diskuze tak, aby každý model měl skutečně svoji diskuzi. Tato diskuze tedy bude věnována tabletu Huawei MediaPad M5 8.4, který se na našem trhu prodává ve dvou variantách (WiFi nebo LTE provedení). Sám jsem vlastníkem LTE verze, v současnosti ale v tabletu ještě datovou kartu nemám. Jaké jsou moje první dojmy z tohoto tabletu?

- konstrukce je opět špičková, tenké kovové tělo je krásné
- displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů nabízí velmi ostrý obraz
- Android 8.0.0 Oreo a EMUI 8.0.0 potěší, ale u tabletu je pro mě verze Androidu méně důležitá
- zvuk Harman Kardon je opět fantastický
- výrazně narostl výkon díky procesoru Kirin 960, stabilitu pojistí 4 GB operační paměti
- baterie s kapacitou 5100 mAh má skvělou výdrž (zatím tablet používám bez karty SIM)
- přichází USB typu C, z mého pohledu jediné slabé místo předchozí generace

Tablety od společnosti Huawei se mi líbí už několik let, první jsem pořídil dlouho před svým příchodem na HuaFan. Nejnovější MediaPad M5 opět posouvá úroveň těchto tabletů kupředu, jedná se o špičkově zpracované zařízení s obrovským výkonem, kvalitním displejem a skutečně excelentním zvukem. Navíc už z výroby spoléhá na Android 8.0.0 Oreo a uživatelské rozhraní EMUI 8.0.0, což je kvalitní a prověřená kombinace. Paradoxně mám ale nakonec stejně největší radost z nového konektoru, v ostatních směrech totiž byl skvělým strojem už předchozí MediaPad M3 (a kdybych to vzal do důsledku, tak také MediaPad M2). Těším se na vaše otázky k tomuto skvělému zařízení.

image
image
image
image
image
image
image
image
«134567

Komentáře

• Pepo chci se zeptat,má tento tablet telefonní aplikaci aby se z něho dalo volat?
    Poděkovat autorovi 1
  • Připojuju se k @john230 , také by mě zajímalo, nikde se o tom moc nedá dočíst
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano, aplikace na vytáčení tady je.
    Poděkovat autorovi 2
  • @Jozef_HuaFan díky za info, tak to je super :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jen dotaz, fakt s tím chcete volat :-) ? Jako taky nosím telefon v tašce, stejně jako tablet, ale tahat to na volání. No proti gustu :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Poprosil bych o zjištění přesnosti GPS. Tedy rychlost fixace a samozřejmě přesnost. Občas tablet skrze hotspot telefonu používám na geocaching či Ingress. Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • john230john230  
    upraveno 24. April
    Já už s osmipalcem telefonoval.je to perfektní a nemám s tím žádný problém, získám dvě zařízení v jednom a jelikož hůř vidím tak čím větší úhlopříčka, tím lépe.
    Poděkovat autorovi 0
  • A skrze BT headset ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Telefonoval jsem s tím že jsem to měl normálně u ucha ale tady budu muset mít headset,ale nemám stín problém s
    Poděkovat autorovi 0
  • @Tazz1 já zase uvažuju za tetu, která už je jen doma kvůli nemoci a ten velkej tablet by se jí podle mě líbil, že by mohla z postele komunikovat a brát si ho i do nemocnice, tam není vždy teda v Lounech spoleh na Wifi a když s tím bude moci volat, tak jen plus :smiley: , třeba teta telefonem volá přes hlasitý reproduktor :smiley: , ta ani BT headset nezná :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Však ano, každému co jeho jest :-) . Každý má využití dle svého. Proto je fajn, že toho tablet tolik nabízí a každý si přijde na své.
    Je nějaký rozdíl mezi wifi verzí a LTE verzí? Tedy kromě slotu ma SIM a všeho k tomu se vázajícího? Třeba M2 byla slabší stříbrná verze a zlatá silnější verze.
    Poděkovat autorovi 0
  • M2 - tam to nebylo slabší a silnější, šlo prostě o dvě odlišné verze tabletu s jinou pamětí, Wifi verze tehdy existovala se dvěma verzemi paměti.
    Poděkovat autorovi 0
  • Chci se zeptat jestli tento tablet má 3,5 mm jack?
    Poděkovat autorovi 0
  • @john230 3,5mm jack M5 8,4" nemá
    Poděkovat autorovi 2
  • Ale měl by mít v balení redukci. Nicméně pro podobná zařízení doporučuji BT adaptér od Xiaomi. Do toho strčíte klasická sluchátka a jedete. Komfort užívání snad ještě lepší a můžete mít svá oblíbená sluchátka. Používám i na zařízení, která normálně 3,5 jack mají.
    Poděkovat autorovi 2
  • @Tazz1 ano v balení je redukce na 3,5mm jack
    Poděkovat autorovi 0
  • Už je u nás tento tablet v lte verzi k dostání ? Nikde ho totiž nemůžu najít, všude mají naskladnění v květnu. Zvažuji náhradu za xperia z3 tablet compact a tento tablet je asi jasná volba. Zeptám se, má huawei ve své nadstavbe v androidu taky tu funkci přepnutí barev jako xperie ? Na můj z3 tablet compact totiž jak zasviti sluníčko tak přepne úplně barvy a je na něj parádně na sluníčku vidět.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Jirka.S M5 má režim komfortního čtení a automatický jas displeje, to jsi myslel?
    Poděkovat autorovi 0
  • Vudce1978 napsal(a):

@Jirka.S M5 má režim komfortního čtení a automatický jas displeje, to jsi myslel?

Netuším jak se to jmenuje, možná to souvisí s automatickým jasem přímo v androidu, ale když na z3 tablet compact zasviti sluníčko tak přepne barvy na takové jakoby matné nebo jak to mám popsat, display se tolik neleskne a je na něj lépe vidět na přímém sluníčku.
    Poděkovat autorovi 0
  • OT: Z3 Tablet Compact jsem měl, ale tuto funkci už si nepamatuji, taky jsem ho dával pryč skoro před třemi lety (a měnil za MediaPad M2)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.