Testování Huawei P20 lite členy HuaFan.cz - závěrečné hodnocení

upraveno 5. May 2018 v Huawei P20 lite
Během dubna jsme dali vybraným členům HuaFan.cz možnost otestovat Huawei P20 lite ještě před oficiálním začátkem prodeje. Za sebe musím říci, že mám velikou radost ze samotné skutečnosti, že se nám projekt podařilo realizovat a že jsme našim fanouškům mohli nabídnout něco navíc. Na našem fóru se objevily stovky komentářů o tomto mobilním telefonu, členové HuaFan také byli velmi aktivní na internetu a napsali spoustu recenzí, někteří dokonce také o telefonu natáčeli videa na YouTube. Orientovat se v záplavě komentářů ale nemusí být pro ostatní návštěvníky jednoduché, proto si dovolím založit ještě jedno téma, kde bych vás poprosil o celkové hodnocení jak mobilního telefonu Huawei P20 lite, tak našeho projektu v rámci kterého jste mohli tento mobilní telefon po dobu jednoho měsíce vyzkoušet.

PS: aby byla zachována přehlednost tématu, poprosím každého ideálně o jeden komentář. Pro hodnocení telefonu klidně můžete použít svoje dříve sepsané recenze, projekt můžete (ale samozřejmě také nemusíte) ohodnotit dle vlastního uvážení. Těšíme se (s Veronikou) na vaše příspěvky a jsme rádi, že jste (jsme) testování tak skvěle zvládli.

image
image
image
image
2018_P20lite_8.png
900 x 598 - 1M
Štítky:

Komentáře

• Zdravím týme, tak první co bych chtěl napsat je, že děkuji huafan klubu za možnost testování. Byla to velmi příjemná zkušenost. Co se týká přístroje P20 Lite, tak i po měsíci testování mám z něho stejně dobrý pocit jako první den. Je to skvěly, kompaktní a elegantní přístroj s výborným výkonem a krásným zpracováním. A za cenu 8999,- skvělý poměr ceny/výkonu. To se huawei povedlo. Za dobu testování musím vytknout jedinou věc a to jest led dioda. A to konkrétně velikost, ale dá se na to zvyknout a už po týdnu jsem neměl větší problém.. Jinak k hodnocení projektu jako takového. Největší překvapení je z reakcíi lidi. Nikdy jsem se nesetkal s tak perfektní zpětnou vazbou, jak od pana Josefa, tak od ostatních.. V tom množství komentářů se našli jak užitečné recenze a fakta, tak i nějaké to odlehčení a v celku z toho mám pocit, že nás to tak nějak "stmelilo" :wink: ještě jednou děkuji a těším se na další spolupráci..
    Poděkovat autorovi 6
  • upraveno 23. April 2018
    TELEFON:
    Vyvážené zařízení s moderním vzhledem a skvělou konstrukční kvalitou. Velice dobře obstál v běžném každodenním nasazení.

PROJEKT:
    Něco naprosto skvělého, co vneslo čerstvý vítr do komunity a více ji sdružilo. Ten, koho se projekt dotkl, může mít pocit, že Huawei - jakkoli je projekt primárně ve prospěch této společnosti - dokáže ocenit věrnost svých zákazníků a spojit užitečné s příjemným!

DĚKUJI!
    Conc.
    Poděkovat autorovi 4
  • Snad se mi povede vše správně napsat, jsem dnes nějaká utahaná a chvilkama píšu hlouposti :smiley:
    Nejdřív k samotnému projektu... Moc si vážím toho, že jsem byla vybrána a velice se mi projekt jako takový líbí. A ráda se budu znovu účastnit, i když třeba nebudu mít znovu potřebu si telefon, či něco jiného (přemýšlím, jaký koupit nový náramek ;)), opět otestovat. Mé recenze byly oproti ostatním poněkud kratší, ale to proto, že když už se sama pustím do čtení nějakých recenzí, nebaví mě číst ty dlouhé, ale spíše ty ktarší a stručnější a více ze života... Takže jsem se sama snažila napsat to, co bych si pak sama přečetla. :smile:
    A že má telefon duální foták, čtečku otisků, širší než širokoúhlý display, rychlonabíjení - to všichni víme :smiley: Takže ode mě spíše shrnutí, co bych si dokázala představit v další generaci jinak... Že je telefon bez obalu kluzký jsme si všimlu snad všichni - obal může být už součástí balení... To samé by vyřešilo, že je fotoaparát vystouplý, myslím, že jsem na to nadávala už před nějakým rokem buď u Samsungu nebo u iFona. Na maličkou notifikační diodu jsem si dosud nezvykla (opět, doufám, vyřeší pro mě vhodný náramek). A dokud mi neukázal uživatel iFona v čem je lepší čtečka vpředu, tak se mi ta zadní líbila :smile: Ale je pravda, že kolikrát nechám telefon ležet na stole, odemknu a třeba čtu zprávu nebo i píšu, když telefon stále leží na stole, toto s tímto není možná :smile: Nápis Huawei vpředu bych určitě oželela :wink: tedy, telefon by se mi bez něj i víc líbil :smiley:
    Jsou to všechno drobnosti... Ale stejně... :smile: Výkon je pro mě dostačující a myslím, že jemu odpovídá i cena (ta skutečná), i když je pravda, že za tu bych P8 nevyměnila :wink: Mám elektroniku ráda, baví mě to, ale ještě nevydělávám dost peněz, abych si mohla nějak zvlášť vyskakovat :smile:
    Takže za mě palec nahoru (nenašla jsem smajlíka :smiley: )
    Poděkovat autorovi 4
  • upraveno 24. April 2018
    Takže také děkuji za možnost připojit se k projektu.
    K mobilu, kromě diody a videí nemám moc zaporu. Za ty peníze to je přístroj se skvělým displejem, tělem, vzhledem a s překvapujícím foťákem. A slušnou vydrží baterie a dobrým zvukem. Taky už jich je okolo mě čím dál více. Za mě nejpovedenější lite model ze všech. Moc rád se zapojím do dalších projektů, je zde spoustu lidí, které mobily baví stejně jako mě a to je super.
    Poděkovat autorovi 4
  • Tak i já musím tento projekt a samotné testování hodnotit velmi kladně a jsem s Huawei P20 lite spokojen až na pár bolestí s Bluetooth, ale to už je snad pryč.
    Jsem rád a děkuji Huawei, že mně vybrala na testování a přeji Huawei stále více spokojených zákazníků a plno nových projektů, které přitáhnou k Huawei další spokojené masy :wink:
    Poděkovat autorovi 4
  • Výborně vymyšlená akce, která mě velmi mile překvapila. Myslím, že se jednalo o ojedinělý projekt od výrobce telefonů z prodejní a technologické špičky. Díky za možnost se toho účastnit :blush:

Telefon skvěle padne do ruky a při jeho prvním uchopení mě překvapila jeho hmotnost, která se vzhledem k velikosti telefonu zdá velmi nízká. Jako každý jiný telefon „ze skla“ je dobré k němu pořídit nějaké pouzdro (levné základní by mohlo být přímo i v balení, což je škoda že není), které i zarovná vystouplé čočky fotoaparátu.

S displejem jsem také žádný problém neměl, po zvyku na AoD mě osobně trošku tato funkce chybí. Drobnosti typu komfortního čtení tak nějak považuji již za samozřejmost. Notch je pěkná designová blbůstka a až na něj bude připraveno více aplikací, jeho význam ještě poroste. Jenom bych snad upravil zaoblení rohů, aby vrchní i spodní měli stejnou velikost při „aktivním“ notchi (to se dá trošku vylepšit skrytím zářezem, ale i tak to ještě není stopro). Člověk si zvykne, ale i tak… Osobně jsem rád za plovoucí tlačítko, ale stále bych ocenil možnost jeho pevné připnutí na určeném místě.

A8 spolu s EMUI 8 v telefonu šlapě poměrně svižně, v rámci dané kategorie je chod bezproblémový, oproti P10Lite je svižnější. Oceňuji úložiště o velikosti 64GB s možností rozšíření o paměťové karty. Paměť RAM o velikosti 4GB telefonu plně dostačuje na běžné uživatelské potřeby a nebojí se i vyššího vytížení.

Čtečka jako vždy super – rychlá a přesná a umístění na zadní straně za mě dobré (samozřejmě otázka priorit). Na odemykání obličejem jsem si rychle zvykl, už jej netrpělivě vyhlížím v Mejtíku.

Fotografie jsou kvalitní, a to i z přední kamery. Někdy mě přijdou trošku sytější barvy, ale právě to se bude většině líbit. Ve večerních hodinách a noci je již poznat chybějící stabilizace. Na danou kategorii fotky produkuje výborné, vč. fotografií s rozmazaným pozadím.

Baterie překvapila, podává velmi dobrou výdrž. Při veeeelmi šetrném používání se lze dostat i na 5 dní provozu, takže by se dalo telefon využít i na delší cestu jako záložák. Reálná u mě byla jeden a půl dne náročnějšího provozu. Rychlé nabíjení je opět „rychlé“, takže dobití telefonu pro provoz na dalších pár hodin je otázkou několika málo minu.

Vyzvánění je hlasité, zvukový přednes hlavního reproduktoru je poměrně dobrý na danou kategorii. Přes jack hraje telefon na mě velmi dobře (samozřejmě jako vždy hodně záleží na zvolených sluchátkách).

Nevýhodou je min. stupeň krytí telefonu. Notifikační dioda, která je schována mezi senzorem přiblížení a reproduktorem, je jedna z nejmenších (na druhou stranu jsem měl malinkou i na HTC a taky jsem s ním přežil 4 roky bez úrazu). Čočky fotoaparátu mohly být více zapuštěné i vzhledem k tomu, že není k dispozici optická stabilizace. Zde se kryt opravdu vyplatí.

Chyby se hledají opravdu špatně, vesměs nejsou žádné. Pokud by se nějaká vyskytly, tak všichni doufáme, že budou v následujících aktualizacích řešeny.

Závěrem se jedná o skvělý stroj, který v okolí vždy vzbuzoval zájem. Věřím, že vzhledem k ceně, která i tak určitě bude drobně stagnovat, se jedná o jeden z letošních trháčků…
    Poděkovat autorovi 4
    Ahoj, někde tady v jiném tématu už jsem lehké zhodnocení tohoto "pilotního" projektu psal. Takže se možná budu v něčem opakovat. Chci samozřejmě poděkovat Huawei jako firmě celkově, ale prioritně dvěma lidem, kteří za tímto nápadem stojí v první řadě. Takže děkuji Veronice a Jozefovi za to, že se tento nápad vůbec zrodil a hlavně realizoval. Oba dva znám osobně a již nyní jsem si zcela jistý, že toto byla pouze první vlaštovka. Strašně moc fandím a držím palce dalším nápadům této dvojky :wink:
    Mimochodem.... Víte kdo je momentálně jedničkou na trhu v prodeji mobilních telefonů na českém trhu? Ano, je to Huawei a pevně věřím, že svoji zásluhu a podíl na tom má i naše stále rostoucí komunita HuaFan. Opravdu se tu povedlo rozjet něco co nikdo jinde na světe nemá. Ještě jednou děkuji za sebe i všechny ostatní a těšíme se společně na další podobné akce :wink:

A hodnocení k telefonu samotnému? P20 lite se sakra moc povedl a dnes už to ví i další tisíce lidí, kteří tento telefon vlastní. Pevně věřím, že v rozhodovaní před zakoupením pomohlo i čtení komentářů od našich členů :wink:
    Poděkovat autorovi 4
  • GabbeGabbe  
    upraveno 24. April 2018
    Taktiež hodnotím tento projekt veľmi dobre, som rád, že som sa ho mohol aj ja zúčastniť. Vďaka tomuto projektu sa v mojom okolí ľudia začali trochu viac zaujímať o značku Huawei, boli prekvapení, že takáto akcia existuje, niektorí sa ma aj pýtali, že ako a či sa dá ešte do tej akcie prihlásiť :smile: . Myslím, si že vďaka tejto akcie sa P20 lite rozšírila medzi ľudmi trošku rýchlejšie ako obvykle no aspoň medzi našich známych, ktorí sme boli oslovení na testovanie.,
    K samotnému mobilu nemám nijak veľké výhrady. Pre mňa je procesor plne postačujúci, aj keď sa dosť píše, že procesor je na už danú aktuálnu strednú triedu nepostačujúci (aj tu na fóre padli také názory), ja som s ním spokojný. Fotoaparát sa mi veľmi pozdáva, tiež fotky s rozostrením pozadia na to, že sa jedná o mobil, sú výborné a keď som ich ukázal niekomu, kto nemá duálny foťák v mobile, bol veľmi milo prekvapený. Dizajn takmer tiež každého oslovil, aj keď ten výrez sa nie každému páčil, ale keď som ukázal, že to ide vypnúť, tak už tak moc nevadil :smile: Keď ešte cena trochu klesne (stále je to novinka) budeme podľa mňa vidieť často P20 lite v rukách spokojných užívateľov :smiley:
    Takže na samotný záver - diky za možnosť testovania :smile:
    Poděkovat autorovi 4
    Musím poděkovat v první řadě Jozefovi, za to co dlouhodobě dělá pro podporu své oblíbené značky. Nevím, jestli je někde jinde takový nadšenec. Zajímalo by mě, jak to všechno stíhá - to nemůže jít :). Neznám ho sice osobně, ale "virtuálně" z dávných dob, dnes již neexistujícího fóra... Také děkuji celému zastoupení CZ Huawei, za to, že tuhle akci odsouhlasili a jsem si jistý, že i díky tomuto fóru jsou prodeje Huawei v CZ tam, kde jsou. A jsem samozřejmě rád, že jsem mohl být součástí téhle pilotní akce a těším se na případné další testování :)

Co se týče samotného telefonu - abych se neopakoval, pokusím se pouze o "výcuc":
    Výřez - nebyl jsem zastáncem, ale překvapivě rychle jsem si na něj zvykl, nijak nevadí, nepřekáží.
    Vzhled - skoro bez výhrad - pouze se mi moc nelíbí vystouplý fotoaparát, ale transparentní pouzdro to srovná
    Odemykání obličejem - znám už z Mate 10 lite - skvělý doplněk, u mě funguje takřka na 100%
    Čtečka otisků prstu - vzadu na ideálním místě - nemusím nijak nepřirozeně ohýbat prst, okamžité odemknutí
    Duální fotoaparát - také znám už z Mate 10 lite - tady mi přijde, že fotí o fous lépe, než na Mate 10 lite, každopádně ve své třídě nadprůměr - jen zmíním, že mě mrzí, že nemá OIS
    USB-C - super, že konečně i do střední třídy u Huawei pronikl USB-C v kombinaci s rychlonabíjením
    Další funkce - potěší Wifi na 5GHz. NFC (které stále nepoužívám :) ), systém je plynulý
    Zápory - no těch jsem opravdu za ten měsíc, co telefon mám našel jak šafránu a je to vesměs shoda s ostatními testujícími: miniaturní notifikační dioda, vystouplý fotoaparát, kluzké tělo. Naštěstí poslední dva body vyřeší transparetní pouzdro.

Celkově dávám 90%, prostor na zlepšování je stále :)
    Poděkovat autorovi 4
  • Zdravím všechny,

projekt se mi líbil a jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit první akce tohoto typu, díky :-) Myslím, že taková akce je přínosná jak pro lidi, kteří se třeba rozhodují pro koupi nějakého telefonu, tak i pro nás, kterým Huawei sedne, rádi podiskutujeme do větší hloubky a podělíme se o své zkušenosti :-) Také zkušenosti z projektu, kterými jsme prošli, jistě dobře poslouží pro další takové akce. Škoda, že nebylo víc příležitostí zodpovědět dotazy (na eshopech), protože ty byly často na dostupnost, nebo byly zodpovězeny eshopem na základě již známé specifikace :-)

Z telefonu mám stále dobrý pocit, jako na začátku. Lite model se posouvá nahoru, ať už se týká zpracování, displaye, nebo dalšími dospělými parametry jako jsou 4GB RAM/64GB úložiště (P10 Lite neměla v Evropě), 5GHz WiFi, či rychlé odemykání obličejem. Nevím, jak to je u ostatních modelů, ale Dual Bluetooth potěší ty, kdo využívají 2 zařízení současně. Lite model začíná pokrývat i potřeby náročnějších uživatelů a samotného mě jako uživatele P9 Plus některé vlastnosti P20 Lite zaujaly. Mohli bychom si přát leccos navíc, ale pak už by to nebyl model Lite a máme tu modely P20 a P20 Pro :-)

Za mě tedy hodnotím jak akci, tak telefon pozitivně a děkuji :-)
    Poděkovat autorovi 3
  • Jsem moc ráda, že jsem se mohla také tohoto projektu zúčastnit a tímto i poděkovat všem co tady tento projekt zorganizovali. Byla to dobrá zkušenost, které si cením.
    Celkově k mobilu nemám moc co vytknout, nějaké ty drobnosti, ty jsou ale už všude shrnuté - jak v recenzích, tak zde. :)
    Moc ráda fotím, jen tak pro radost a s duálním fotoaparátem se fotí opravdu samo - kvalita a sytost barev je prostě skvělá. Kdo by měl zájem, můžete kouknout na můj instagram - karolnevrlova. ;) Co mě na mobilu také hodně potěšilo je rychlost nabíjení.
    Ještě jednou děkuji.
    Poděkovat autorovi 3
  • Ahojte, som rád že som sa mohol zúčastniť tohto skvelého projektu a spolupracovať tu na fóre s fajn ľuďmi a dobrým kolektívom. Tento projekt hodnotím pozitívne a dal mi nové skúsenosti ( mohol som sa stať na chvíľu testerom-redaktorom a oboznámiť aj iných ľudí zo skvelým produktom Huawei. Týmto sa chcem všetkým poďakovať čo to organizovali, že mi umožnili zapojiť sa do tejto akcie. Telefón hodnotím ako perfektný pomer ceny a výkonu a rozhodol som sa že si ho nechám namiesto svojho Huawei p9 ktorý som posunul manželke, telefón ma prekvapil a musím uznať že ho Huawei veľmi dobre nakonfiguroval v danej cene. Najviac ma očaril displej telefónu, najprv som si myslel že sa mi nebude páčiť výrez ale po prvom zapnutí sa mi tento prvok tak zapáčil že už keď chytím iný prístroj čo ho nemá tak mi to príde divné (zastaralé). Telefón mi závidia aj v práci a dokonca som inšpiroval ďalších kolegov aby si ho kúpili, reakcie okolia na tento telefón sú pozitívne a nestretol som sa z niekym komu by sa nepáčil. Na záver poviem len toľko super projekt ,super telefón, na super fóre.
    Poděkovat autorovi 2
  • Ahoj všichni.
    Prvně bych chtěl taky poděkovat českému zastoupení Huawei ( pro nás insidery styčné osoby Jozef a Veronika ) za tuto jedinečnou možnost vyzkoušet něco nového a osahat si tento krásný telefon. Byl to skvělý nápad a děkuji, že přišel. Pokud bude další podobná akce, velice rád se hlásím už teď :smile: Super je taky podpora od Jozefa, kdy se snažil poctivě reagovat na všechny e-maily i příspěvky. Občas jsem si říkal, jak to ten člověk všechno zvládá? :smile:
    Asi už budu opakovat slova ostatních, ale myslím, že to komunitu tady na HuaFan ještě víc dalo dohromady a že se z nás všech stali kolegové/kamarádi :smile:

K hodnocení telefonu se nejlíp hodí jedno slovo: super.
    V dané kategorii a za danou cenu velice slušný telefon s příjemným provedením, "sexy" vzhledem a příjemnými reakcemi. Pro jakéhokoli běžného uživatele a myslím, že i pro náročnějšího se jedná o slušný kousek, který neudělá ostudu. Spíš naopak. Řekl bych, že díky tomuto telefonu a taky díky možnosti testování se rodina Hauwei uživatelů rozrostla o slušnou řádku nových příznivců :smile: I v mém okolí jsem zaznamenal vlnu zájemců o značku Huawei a dokonce i jeden "přebehlík" od jablečných výrobků :blush: Te mě těší obzvlášť, protože od něj mám reakce a zkušenosti, coby od člověka několik let fungujícím na jiném operačním systému.

Celkové hodnocení na závěr. Díky moc a držím palce do dalších akcí se skvělými výrobky.
    Poděkovat autorovi 2
  • Za sebe musím říct, že v tomto testování má také velikou zásluhu to o jaký telefon se jedná, na tomto letefonu se nějaké chyby hledají velmi težce. Za mě se jednalo víceméně jenom o slabou notifikační diodu a slabší možnosti při natáčení videa (rozlišení slowmo a absence 4K) Ale jsou naprosto vyváženy tím co telefon nabízí. Jsem rád, že jsem telefon mohl testovat a také, že lidi, kteřím jsem telefon doporučil a pořídili si ho jsou také spokojeni. Displej s obrovskou úhlopříčkou (vzhledem k tělu), jeho čitelnost na slunci, rychlé nabíjení, výdrž baterie, to vše z tohoto telefonu dělá úžasný stroj.
    Poděkovat autorovi 0
  • Díky za vaše komentáře, náš projekt ukončujeme, udělali jste nám velkou radost :smile:

image
    DSC_4484.JPG
    900 x 598 - 317K
    Poděkovat autorovi 1
  • A já ještě jednou děkuji za možnost se účastnit. Hodně to pomohlo k vytvoření komunity okolo tohoto modelu. Tak přeji všem spokojené užívání tohoto skvělého modelu
    Poděkovat autorovi 0
  • Byla to skvělá "jízda", dík! :wink:
    Poděkovat autorovi 1
  • Já také všem děkuji, rád jsem si o P20 Lite od Vás všech pročítal, bavilo mě to hodně až jsem si ji skoro koupil abych se zapojil, ale šetřím teď na tablet a na P20 Pro nebo nástupce Mate 10 Pro :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Focení super kapacita úložiště super co se tyka baterie tak při hodně aktivním používání je slabá ale to nijak nevadí. Pomer cena výkon super. Za mě doporucuji
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.