Honor 9 - Nastavení zvuků aplikací Oreo

Zdravím, nějakou dobu jsem teď používal Nexus 4 s custom ROM postavenou na Androidu 8.1, kde se nastavují zvuky upozornění ve vlastnostech aplikace.
Dnes jsem si koupil Honor 9 ve kterém je Android 8.0, ale tam se mi nedaří nastavit vlastní zvuk upozornění. Konkrétně u G+, ale třeba i různé zvuky pro štítky v Gmailu.
Pro ukázku přidávám screenshot z Nexusu (první soubor) a z Honoru (druhý soubor bez navigačních šipek)
Můžete mě prosím nasměrovat?
Screenshot_Nastavení_20180504-203745.png
768 x 1280 - 79K
Screenshot_20180504-203837.jpg
1080 x 1920 - 278K

Komentáře

• Hledal jsem a postup je takovýto:
    Nastavení - Aplikace a oznámení - Aplikace (zde najdi Gmail a klikni na něj) - "Oznámení" - "Další nastavení" - "Obecná nastavení" - "Spravovat oznámení" - zde si vyber tvůj gmail účet a klikni na něj - "Zvuk (default notification sound). Dostaneš se do nastavení zvuku, kde si můžeš vybrat své vlastní vyzvánění.

Abys svůj zvuk viděl, tak ho budeš muset nejprve nahrát do interního uložiště (já třeba mám ve složce "Music").
    Poděkovat autorovi 0
  • Bohužel, tam není to co hledám.
    V případě Gmailu jsem chtěl mít jiný zvuk pro danou kategorii zpráv (automatické, fóra, atd) což se v Androidu 7 nastavovalo ve správě štítků.
    Tady to bohužel není.
    Prostě volba zvuků chybí, stejně tak jako třeba v G+.
    Screenshot_20180506-021014.jpg
    1080 x 1920 - 154K
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak problém s nemožností nastavit si jiný zvuk než zvuk oznámení v Nastavení je u všech doinstalovaných aplikací.
    Vzhledem k tomu že se jedná o aplikace od Googlu, tak bych viděl problém v nástavbě od Huawei, teda Honoru...
    Screenshot_20180506-184939.jpg
    1080 x 1920 - 281K
    Screenshot_20180506-180543.jpg
    1080 x 1920 - 279K
    Poděkovat autorovi 0
  • Já ti nevím, ale není to zbytečné, abys měl 20x různých zvuků u 1 aplikace? Já to třeba nepoužívám. Používám chytré hodinky a stačí mi notifikace, která mi přijde na hodinky.
    Poděkovat autorovi 0
  • ZelychZelych  
    upraveno 6. May
    Za prvé to není dvacet zvuků u jedné aplikace (ten Gmail byl jen jeden z příkladů), za druhé to jsou zvuky u různých aplikací a za třetí jsem zvyklý na určité zvuky pro určitá oznámení podle jejich důležitosti.
    Úplně mi nevyhovují SMS od Huawei, nainstaloval jsem si ty od Googlu, to samé kalendář, ale ani u něj si nezmění melodii upozornění, což bude asi chyba nástavby nad čistý Android.
    Tady poněkud mizí výhoda Androidu - možnost jeho customizace...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 7. May
    Na zvuky a notifikace (včetně led diody) používám Light Flow. Pracuje spolehlivě, dá se nastavit vše do detailů.
    Vím, možná někomu nebude vyhovovat že je to další aplikace navíc co stále běží...
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak jsem se s mým problémem obrátil na Honor podporu a dostalo se mi následující odpovedi:

"Dobrý den pane Zelychu,
    ano máte pravdu, tato možnost byla odebrána a bohužel jsem zatím neobdržela žádné oficiální vyjádření k tomu, proč.
    Rozhodně Váš názor eviduji a budu tento případ přeposílat na příslušné oddělení, kde se na to naši kolegové ve vývoji podívají."
    Poděkovat autorovi 0
  • Dneska jsem se koukal na kolegů Samsung S8+ a je to tam stejně blbě.
    Zvuk upozornění lze pouze zapnout nebo vypnout, ne měnit.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.