Huawei Mate 10 lite - Veřejné testování Androidu 8.0.0 Oreo a EMUI 8.0.0

upraveno 14. June v Huawei Mate 10 lite
Právě v těchto dnech jsme dokončili přípravy na projekt, v rámci kterého si budete moci vyzkoušet oficiální betaverzi operačního systému Android 8.0.0 Oreo a uživatelského rozhraní EMUI 8.0.0 pro Huawei Mate 10 lite. Do testu se budete moci zapojit s telefony z volného trhu (firmware C432, firmware B135), konkrétně s dual SIM (pokud máte verzi na jednu kartu SIM, není možné se do testování přihlásit, ale finální verze Androidu 8.0.0 Oreo vám samozřejmě přijde také). Přihlášení probíhá skrze aplikaci FUT, kterou si můžete stáhnout přímo na našich oficiálních stránkách. Po přihlášení se do projektu bude probíhat kontrola přihlášených telefonů a následně se už ve vašem telefonu objeví oficiální betaverze operačního systému Android 8.0.0 Oreo. Program je dostupný v České republice a také na Slovensku. Těšit se můžete na spoustu příjemných novinek, přikládám seznam těch nejdůležitějších.

- je možné kompletně skrýt softwarová tlačítka a ovládat telefon pomocí navigačního tlačítka na displeji
- došlo k přeskupení nabídky nastavení, pohyb v ní je rychlejší a komfortnější
- launcher podporuje zkratky aplikací, což dále výrazně zrychluje práci s telefonem
- podrobné nastavení baterie a běhu aplikací
- nechybí podpora funkce Obraz v Obraze
- telefonní seznam má vestavěnou podporu LinkedIn
- v nastavení domovské obrazovky můžete povolit (nebo zakázat) kanál Google

Jak se tedy přihlásit k testování?
1. stáhněte a nainstalujte aplikaci FUT z našich stránek
2. aplikaci spusťte, přijměte podmínky použití a přihlaste se vaším Huawei účtem (tím byste se měli ještě před spuštěním aplikace přihlásit také v aplikaci HiCare, aby vše korektně fungovalo)
3. v záložce osobní zvolte možnost zapojit se do projektu (je potřebné mít v telefonu firmware B135, který právě v těchto dnech uvolňujeme, pokud se vám tedy zatím žádný projekt neukazuje, zkontrolujte aktualizace ve vašem telefonu, postupně jej uvolňujeme a jeho doručení může ještě pár dní trvat)
4. přihlaste se do projektu a počkejte na schválení a následně uvolnění aktualizace
5. po skončení testování se můžete vrátit na původní Android 7.0 Nougat (skrze HiSuite) nebo vyčkat na finální verzi aktualizace

Jak testování probíhá?
1. první týden budeme jen sbírat vaše IMEI (pokud budou volná místa, bude možné se zapojit také dodatečně).
2. poté začneme aktualizaci uvolňovat a následně poběží dva týdny toto testování

Jak posílat zpětnou vazbu?
Budeme také samozřejmě rádi, pokud nám skrze FUT aplikaci budete posílat zpětnou vazbu na tuto aktualizaci a samozřejmě také do tohoto tématu. Snažte se ale prosím být co nejvíce konkrétní, pokud nám třeba napíšete, že telefon se samovolně restartoval, tak nám to moc neprozradí. Takže ideálně vždy v těchto situacích popsat, co tomu předcházelo, jestli se to stalo jednou nebo opakovaně a tak dále. Pokud použijete angličtinu ušetříte nám práci, ale bereme také češtinu a slovenštinu. Nejdůležitější je ale vždy pořádný popis konkrétního problému, aby se dal nasimulovat na našich telefonech. Právě vaše zpětná vazba je pro nás důležitá a bude důvodem k tomu pokračovat v podobných akcích.
- příspěvek typu telefon se mi restartoval a nic nefunguje nám tedy příliš nepomůže
- naopak příspěvek typu po spuštění funkce Obraz v Obraze v rámci aplikace Google mapy přestane aplikace reagovat (chyba se pravidelně opakuje) je pro nás hodnotný

Počet míst v projektu je omezen, pokud se tedy chcete zapojit, doporučuji zbytečně neváhat. EMUI 8.0.0 je z mého pohledu výborné a přináší výrazný posun kupředu. Na druhou stranu se ale stále jedná o testovací verzi systému, počítejte tedy s tím, že se mohou objevit chyby a problémy. Pokud vás tedy třeba váš telefon živí, raději počkejte na oficiální verzi. Pokud ale naopak rádi zkoušíte nové věci, pojďte testovat s námi.

image
image
image
Screenshot_20180510-085757.png
540 x 1080 - 157K
Screenshot_20180510-085804.png
540 x 1080 - 159K
Screenshot_20180510-090040.png
540 x 1080 - 103K
«13456719

Komentáře

• Úspěšné jsem se přihlásil do programu. Kdo nebude vidět v Beta appce vidět betu Orea, zkuste ji odinstalovat. Přihlaste se do HiCare, nainstalujte Beta appku a znovu všechno odsouhlaste. Mně to pomohlo.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nic nepomaha, nezobrazi mi ten projekt... :-(
    Poděkovat autorovi 0
  • Mně šlo přihlásit se bez problému. Teď jen čekat. :-)
    Poděkovat autorovi 1
  • ameneus napsal(a):

Nic nepomaha, nezobrazi mi ten projekt... :-(

Chce to lépe popsat, jaký máte model, jaký firmware, odkud...

Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

ameneus napsal(a):

Nic nepomaha, nezobrazi mi ten projekt... :-(

Chce to lépe popsat, jaký máte model, jaký firmware, odkud...

RNE-L21C432B135 CUSTC432D001,
    Dual Sim, kupovany v O2, ale nase O2 predava volnopredajne telefony, nie je tam ziadny branding, vsetky aktualizacie mam ako volnopredajne telefony...
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    Osobně jsem provedl aktualizaci HiCare (po aktualizaci znovu přihlásil) zkontroloval zda mám opravdu poslední firmware B135, stáhnul poslední verzi Beta, zkontroloval přihlášení na Huawei ID a spustil Betu. Vše na poprvé přihlášeno. Eventuálně restartovat telefon a zkusit znovu... Už se těším, až se začne uvolňovat aktualizace...
    Poděkovat autorovi 0
  • palokm  
    upraveno 11. May
    mne to tiez nejde...vsetko som urobil podla postupu .....najprv prihlaseny v HiCare......odinstalovana beta a potom nainstalovana nova verzia z prveho prispevku....restart a nic ...mobil presne tak ako ameneus

tiez som urobil presne co pise aj Lukasco a nejde to
    Poděkovat autorovi 0
  • ameneus  
    upraveno 11. May
    palokm napsal(a):

mne to tiez nejde...vsetko som urobil podla postupu .....najprv prihlaseny v HiCare......odinstalovana beta a potom nainstalovana nova verzia z prveho prispevku....restart a nic ...mobil presne tak ako ameneus

tiez som urobil presne co pise aj Lukasco a nejde to

Som na tom uplne rovnako, asi to nefunguje pre Slovensko, alebo treba dlhsie pockat... PS: nepomohlo ani prepnutie regionu v HiCare na CZ

Poděkovat autorovi 0
  • john230john230  
    upraveno 11. May
    V HiCARE je složka z názvem JÁ,tam se mělo ještě vyplnit jméno a město a email a zadat kód který ti přišel na mail,jestli si tohle nezapomněl vyplnit
    Poděkovat autorovi 0
  • john230: vsetko vyplnene, projekt mi neukaze, asi je nejaky problem s kustomizaciou FW alebo co... pockam uvidim...
    Poděkovat autorovi 0
  • Aj to som urobil..... Cez apku firmware Finder je možné stiahnuť full verziu a hneď aj aktualizáciu, len neviem ako to inštalovať....
    Poděkovat autorovi 0
  • Palokm ukáže se ti přes aplikaci FF už stáhnutí software oreo? Přes imei potvrzeno?
    Poděkovat autorovi 0
  • Presne ani mne nejde. Fon ten isty z O2..
    Poděkovat autorovi 0
  • RNE-L21C432B135 prisposobená verzia CUSTC432D001
    HiCare 8.0.2.419 vyplnené všade
    Beta v2.2.25_global teda ktorá je tu.
    A nemám tam nič
    Poděkovat autorovi 0
  • asi budeme musiet pockat......podla toho co som cital na nemeckom fore ,slo asi 300 testerov a limit sa naplnil.....ocakava sa ze do 2 tyzdov,by sa to malo spustit aj pre nas ostatnych
    Poděkovat autorovi 0
  • V českém beta testu je zatím jen 29 lidí,asi o tom skoro nikdo neví,chtělo by to dát na Huawei Facebook.
    Poděkovat autorovi 0
  • A taky na fb OC Quadrio.
    Poděkovat autorovi 0
  • john230 napsal(a):

V českém beta testu je zatím jen 29 lidí,asi o tom skoro nikdo neví,chtělo by to dát na Huawei Facebook.

Na FB Huawei již upozornění na beta test proběhla...
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to mi uteklo,nevšiml jsem si toho.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.