Moje poznatky, zážitky atp. s tímto telefonem

Ahoj všichni! Chtěl bych se vyjádřit o všem možném o mém telefonu.

Telefon vlastním od 5.1.2017. Předtím jsem měl samšunt Galaxy Ace 4. Ten mi vůbec nestačil, a kdybych ho chtěl nějak vylepšit, jediná možnost byla použít starý a dost nestabilní root. Pro ten telefon žádná custom ROM asi neexistovala, a ještě neexistuje, a nejspíš existovat nebude.
Proto jsem si řekl otci o nový telefon, postěžoval jsem si, jaký šunt to je atd.. Vybral jsem si P9 Lite kvůli ceně, výkonu, výbavě, ceně a vzhledu. 5.1.17 mi telefon přišel, a to byl teprve zážitek. A především se mi líbil systém, A6 EMUI 4.0.
Po asi půl roce přišel Nougat, který byl pro mě taky hezkou změnou, ale časem se to už asi jen zhoršovalo. V A6 se mi asi nikdy nepovedlo najít nějakou chybu. Zkrátka A6 byl perfektní OS. Jenže v nejnovější verzi B398 to je doslova přeplněný chybama! A proto mi Nougat a tím pádem i celý telefon omrzel, proto jej dnes beru jen jako normální telefon, doopravdy s A6 to pro mě byla legenda.
V letošní zimě jsem si všiml, že je baterie slabá, v zimě cca 0° se mi baterie vybila už při 35%. Z 35% na 0% to šlo opravdu rychle. Objednal jsem si náhradní baterii asi za 300kč, a doma, ručně jsem si ji vyměnil. Nebyla to nejjednodušší výměna, trošku jsem se zasekl, když jsem se snažil starou baterii vyndat. Ale vyndal jsem ji, vložil novou, připojil, vše přišrouboval, složil, zapnul, a vše v pohodě!

Nyní se zde pokusím vypsat co nejvíce chyb, co jsem našel (další chyby ještě dopíšu)...

1. A7 nejede jako po másle, jako A6. Výkon/rychlost/jemnost celého rozhraní a OS se snížila. Hlavně proto se mi A6 líbil.
V nejnovějších aktualizacích B396/B398 jsem našel problém v menu režimu Nerušit, 1 sekundu po otevření crashne. Naopak dobré je, že zlepšili rychlost otevírání fotoaparátu. Ale nejspíš kvůli této chybě zrušili schválení těchto aktualizací. A popravdě se chci vrátit zpět. Konkrétně chci B392, B394 byla už ta aktualizace s novými bugy a chybami...
Štítky:
«13

Komentáře

• Na B392 se prece muzes kdykoliv vratit . Nebo na A6 , rootnout a vytvorit si prijemne uzivatelske prostredi :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. May
    O permanentním návratu na A6 uvažuji, ale zase nechci mít starý bezpečnostní patche, takže bych dal ještě šanci B392... Rootnul bych si to s radostí jen tehdy, když mi to nepodělá SafetyNet...
    Poděkovat autorovi 0
  • Na A6 se objevil nejaky postup na SuperSu pred mesicem, pry to funguje, SafetyNet v pohode. Magisk root to zvladne taky, jen je to trochu komplikovanejsi.
    Poděkovat autorovi 1
  • Magisk o sobe rika ze rootne mobil a se SafetyNetem se taky prej popere a to se z TWRP flashne jen jeden zip a vse je hotovo, nebo se zase pletu? asi budu muset znovu "pročmuchat" xda co je tam nového...
    Poděkovat autorovi 0
  • Souhlasím, Android 6 byl opravdu o dost lépe, odladěný, hlavně rychlost fotoaparátu a správa RAM. Android 7 je sice vzhledově hezčí a má pár užitečných funkcí, ale tím to končí...
    Přemýšlím o rootu nebo custom ROM... Máte nějaký tip na nejstabilnější ROM? Je velký problém se vrátit zpět na původní systém, pokud se něco pokazí? Měl jsem telefon Samsung a ten stačilo připojit k PC, přepnout do Download módu a nahrát původní systém... Jak je to u tohoto modelu?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. May
    Stabilni jsou Elite ROMs, Morfuz, Elemental, Elemental a Morfuz jsou o neco rychlejsi nez Elite. Vsechno je to subjektivni. Z Elite ROM je obcas problem vratit se, a ne kazdemu vsechno funguje, sporadicky se objevuje problem s RIL (spojeni, SIM...). Navrat z Morfuz a Elemental je jednoduchy - nahrat oeminfo z TWRP a pak z dload sestkovy firmware. (pokud se neco nepos... :smile: )
    Root si muzes zvolit - SuperSu nebo Magisk. K dispozici jsou nastaveni z KangVip a OTG. Je odstranen bloatware a nektere aplikace a funkce Googlu.
    Na A6 je velice jednoduche udelat root, a krome bublinek muzes mit prakticky vsechno, co mas na A7.
    Vsechno krome Elite ROM najdes v teto sekci P9 Lite.
    Zakladni pozadavky:
    - odemceny bootloader (=ztrata zaruky minimum na software)
    - nainstalovany HiSuite v PC
    - nainstalovany Minimal ADB and fastboot v PC
    P.S.:urcite jsem na neco zapomnel :wink:
    P.S2: ja pouzivam Elemental V3
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 13. May
    Já to tušil, že si na další problémy vzpomenu.
    Když mám zaplé BT, tak se rychlost WiFi zpomalí. Ještě horší to je, když BT vysílá jakékoliv signály (hudba přes BT sluchátka, přenos souborů...), to potom WiFi zpomalí na nepoužitelných 40KB/s.
    Jelikož se zajímám o SDR a bezdrátové signály všeobecně, tak jsem si zkusil poslechnout, co se v tom telefonu děje za bordel, když se BT a WiFi navzájem ruší. Znělo to hrozně, dokonce i velmi podobně, jako když máte dvě PMR vysílačky nastejno vysílající na stejném kanálu a poslechnete si, co to je za bordel. A samozřejmě vím, jak to všechno má znít...
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdyz se v tom tak vyznas, mel bys vedet, ze se jedna o interferenci mezi bluetooth a WiFi, jelikoz pouzivaji stejnou frekvenci. A neni to jen problem FW a P9 Lite. Boure ve sklenici vody...
    Poděkovat autorovi 1
  • Vim ze je to interference, ale az tak vaznou jsem v zadnym mobilu ze vsech tech co jsem dodnes mel v ruce nevidel...
    Poděkovat autorovi 0
  • Aha, tak můj dotaz byl vlastně zbytečný... Zkoušel jsem získat kód ze stránek Huawei, ale nejde to... Samozřejmě jsem si zaregistroval účet jako kdybych byl z Hongkongu, jak je popsáno v návodu, ale prostě se na stránku s odemčením nemůžu dostat
    Poděkovat autorovi 0
  • @rumburak Vím, že vy za to nemůžete, ale tohle mi přijde opravdu hloupé. Psát kvůli odemčení telefonu někam na podporu živému člověku, aby každou žádost jednotlivě pročítal, schvaloval a posílal kód... No budiž... Ale někam do komentáře na Twitter opravdu své IMEI posílat nebudu (přímé zpravy mají zablokované)
    Zkusil jsem tedy 1. možnost a uvidí se :smile:
    Každopádně vám velmi děkuji za vaši ochotu při řešení problémů.
    Poděkovat autorovi 0
  • Neni zac, je to smula no, 20.4. Huawei pozastavil unlock page.
    Existuji jeste placene sluzby: DC Unlocker a HCU-Client , cca 4euro.

https://forum.xda-developers.com/honor-7x/how-to/how-to-unlock-huawei-bootloader-removal-t3780903
    Poděkovat autorovi 1
  • Další problém.. Když chci aktualizovat několik hodin staré info o počasí, tak v Počasí stáhnu prstem dolů.. O několik vteřin později bych měl aktuální informace o počasí. Ale ta aplikace se o aktualizaci ani nepokusí! Už od aktualizace na B398 (dělal jsem B396 a hned potom B398) jsem tenhle problém zpozoroval. Wipe cache nepomohl, ani vymazání dat aplikace Počasí. Další problém, který mi ještě více nutí vrátit alespoň B394, nebo spíš B392..
    Poděkovat autorovi 0
  • @rumburak Tak jsem napsal žádost na UK podporu, přišel mi email z české podpory a prý mi nemohou kód poskytnout. Myslíte, že problém je v tom, že jsem zvolil country "České" ? a když napíšu znovu, dám tam UK, pošlou mi kód? A bude fungovat na CZ telefon?
    @marek26340 Tento problém jsem zaznamenal taky
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. May
    Tak ten chlapek na xda MugurMarius snad jasne vysvetlil, jak postupovat:
    Select "complaints" (subject) and "others" (category)... I'm from Romania but I selected Belgium since from ROmania they told me I will have to wait for the service to comeback (phone is bought from ROmania)."
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, tak jsem se konečně odvážil a vrátil se na A6. A ihned jsem viděl zlepšení ve funkčnosti mobilu. Bluetooth a WiFi se přestaly rušit (WiFi jede na normální rychlosti, BT úplně v pohodě....). A rychlost systému se taky o dost zvýšila.
    Teď v tom mám i root od Magisk a pár modulů, jako třeba "Volume steps increase" nebo "ViPER4ANDROID FX" a maximální spokojenost. Jenom stěží teď sháním originální motiv EMUI 5 "Modern.hwt". Mohl by mi někdo pomoct prosím?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 20. May
    Take uz dlouho jedu na A6, se vsemi vymozenostmi. Jen na sluzebnim mam Elemental V3.

Edit: Modern ke stahnuti

https://mega.nz/#!vBBhFQgA!nOm7KMVvgHZs4OkI75Qfv6_nLI4eGlFtKvBxkGwm5R8
    Poděkovat autorovi 1
  • Děkuju!! Kde jste to sehnal?? Nikde jsem to nemohl najít. Ani v mobilu, ani na netu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Po tom, co jsem chtěl něco vyfotit a foťák se načítal 30s (ne, není to překlep), jsem se rozhodl konečně něco udělat. UK podpora mi zaslala bootloader kód, ale zatím se mi nechce do telefonu zasahovat... Udělal jsem tedy downgrade na B160 a pak ručně upgrade na B181 (+ Hard Reset) > to je asi nejlepší verze. Má různé drobnosti z A7, záplatu z prosince 2017 a přijde mi, že je menší než B160, tedy více místa v telefonu. A hlavně funguje :smile:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.