Root

Caute, ako je to s rootom Huawei P20 Lite?
Je to moj prvy Huawei mobil, tak neviem ako funguje root na Huawei. Tiez by ma zaujimalo, ci funguje xposed pre tento telefon/android.

Diky moc :)

Komentáře

• Cau, podle 4pda zatim funguje Magisk root (SafetyNet bez problemu), provereno na ANE-LX1C10b150, potrebujes odemknout bootloader a TWRP na palube. Existuje take varianta pro C432 pouzitim FHMate10Tool, ponekud slozitejsi. Nicmene vsechno je to jeste v plenkach. Chce to chvilku strpeni, nez se objevi stable verze vsech komponentu.
    O xposed toho moc nevim.
    Poděkovat autorovi 0
  • Varianta pre C432 je uplne pohodova/ci bootloader, alebo root/. Customizacia je uz trosku zlozitejsia.
    Poděkovat autorovi 0
  • Diky za rady, ale chalani, tym ze som celkom novacik v tomto, tak vela veci, co ste pisali mi moc nehovori :D
    Co je C432? Ja som na starom mobile hlavne pouzival xposed moduly, na nejaku customizaciu navigacnej listy, youtube prehravanie na pozadie a podobne utilitky :)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. May
    C = Customization, a cislo za tim je cislo customizace. C432 znamená telefon s firmwarem volného EU trhu, tzn. nebrandovany, cisty, origo fw od Huawei. C900 je Globál, ale nechodí na to absolutně žádné aktualizace... Když zde na fóru prohledáš více témat/kategorií atp. tak někde jsem viděl i seznam customizací a kam jsou určeny..
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. May
    Preklep (muj :smile: )
    Poděkovat autorovi 0
  • mne na tejto mašinke ľudia ani vôbec root netreba lebo je super čo by mi root ešte pomohol na. nej. zmeniť podľa vás? akurát pridem o záruku.
    Poděkovat autorovi 0
  • ja zvazujem root hlavne kvoli dvom veciam.

Youtube background
    a nastavenie buttonov na hlasitost, aby pri dlhom podrzani isla dalsia skladba.

Ale uznavam, ze vela customizacii ide nastavit aj bez rootu.

Dnes sa akurat snazim zistit, ako sa da zmenit farba tych bublin v SMS na inu (ta zelena mi strasne vadi). Stiahol som si aj apku na upravenie tem (Theme Editor), no tam sa to nastavit neda. Neviete o nejakom sposobe? :)
    Pripadne, este mi strasne vadi, ze v konverzacii nevidim obrazok cloveka, s ktorym si pisem.
    Poděkovat autorovi 0
  • "aby pri dlhom podrzani isla dalsia skladba" - lze to vyresit bez rootu, existuji ruzne navody a nejake appky, staci dat vyhledat napr. 'skip tracks using the volume buttons ' atp.
    Poděkovat autorovi 1
  • super, akurat som sa to dnes chystal googlit :) len rozmyslam ci to bude fungovat aj pre inu appku aku tu original
    Poděkovat autorovi 0
  • Nasiel som appku "All in one Gestures", celkom funguje, len nefunguje ked je vypnuty displej, co hlavne vtedy potrebujem :D
    Poděkovat autorovi 0
  • Root je treba pro mne dobry hlavne na likvidaci reklamy a pak plna nand zaloha.
    Poděkovat autorovi 0
  • Chalani, vedel by mi niekto pomoct s rootom, nejako krok po kroku my to vysvetlit? :) nerad by som nieco pokazil :)
    Poděkovat autorovi 0
  • @Tommy929 ak vies na mobile iba prijať hovor napísať sms a Facebook tak by som sa do toho na tvojom mieste nepustal lebo jeden zlý krok a mobil uz nemusí fungovať
    Poděkovat autorovi 0
  • neboj, zase taky uplne amater niesom :) mal som zatial na vsetkych telefonoch root, keby som vedel len tie veci co pises, o roote by som neuvazoval, chcem mat telefon pod kontrolou :)
    Poděkovat autorovi 0
  • bambisbambis  
    upraveno 19. May
    @Tommy929 YouTube background môžeš poriesit aj tímto :

https://vanced.azurewebsites.net/APKs?type=NONROOT

Používam už dlho a dávam to aj iným ľuďom do mobilu
    Maximálna spokojnosť a žiadne reklamy :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • hm, dakujem, ja by som skor chcel, aby to fungovalo priamov v aplikacii Youtube, nechcem kvoli tomu dalsiu aplikaciu
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to v podstatě aplikácia YouTube z niektorými vylepšeniami ktoré môžeš a nemusíš používať ale je to presne taká istá funkčnosť ako originál aj vzhľad aplikácie.
    Výhody sú hlavne to prehrávanie na pozadí a aj s vypnutím displejom a sú tam už blokované reklamy. Ja som si ešte nastavil že keď som na WiFi tak mi automaticky dává kvalitu videa 1080p a keď mám mobilnú sieť tak 480p (samozrejme pokiaľ je to v takej kvalite nahraté)
    inak sa dá použiť aj čierna téma

Originál YouTube v telefóne zakážeš a používáš ten nový, má to akurát inú ikonku a volá sa potom YouTube Vanced.
    Ta druhá aplikácia microG_YouTube Vanced sa inštaluje aby si sa mohol prihlásiť a medzi aplikáciami ju ani nevidíš
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.