Huawei Watch 2 SIM

Máte někdo zkušenosti s těmito hodinkami? Nemohu přijít na to, jak vypnout mobilní data, ale aby zároveň šlo z hodinek volat a přijímat hovory bez připojení k mobilu. Verze Wear OS by Google 1.1, Android OS 8.0.0
Štítky:

Komentáře

• Omlouvám se za založení nového téma. Nevšiml jsem si, že už je podobné založeno. Rád bych to smaza,l ale tu možnost tady nevidím.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 29. May
    Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na následující, jestli s tím někdo nemáte zkušenost, nebo byste nevěděli jak poradit. Mám telefon Huawei P8. Asi pred měsícem jsem si koupil Huawei watch2 s tím, že je super, že mají možnost druhé sim karty, Vodafone ji podporuje a můžu tedy třeba volat z telefonu během běhání, ikdyž mám vypnutý telefon na stole v práci. Což prakticky nefunguje, ale teď bych potřeboval něco jiného. V hodinkách je na zprávy defaultně aplikace Messages, v telefonu je systémová aplikace Zprávy, která nelze odstranit. Aby mi chodily smsky i do hodinek (ne jen notifikace na zprávy, ale mohl jsem si je celé přečíst, případně nadiktovat odpověď), musím mít jako výchozí aplikaci pro zprávy v telefonu mít nastaveno Messages ( - výchozí pro hodinky), místo systémové aplikace telefonu. Ta je v telefonu nainstalována jako vychozi taky a odstranit nejde.. A co se děje? Světě div se, aplikace se hádají. Aplikace messages blokuje mmsky, resp. přes ní vůbec nechodí. A nepřijdou ani do systémových Zpráv (dojdou až když smažu Messages). Někdy se stane, že smska cinkne v hodinkách, ale ihned zmizí a není ani v telefonu ani v hodinkách. Prostě se vypaří. Když smažu Messages z telefonu a nechám jako výchozí aplikaci pro smsky Zprávy, pak aplikace Messages, která je systémová pro hodinky je prázdná. Nemá data z telefonu, protože v telefonu není. Je to bizarní, u jednoho výrobce elektroniky. Kdyby tuhle schizofrenní situaci provozovali dva výrobci, nedivil bych se. Ale z tohoto jdu do kolen. Hodinky se reklamovat zřejmě nedají, protože fungují. Ale tohle je tedy příšerné. Díky za radu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tutok  
    upraveno 30. May
    Servus, SIM v hodinkách máš s iným číslom, alebo máš rovnaké číslo s telefonom od operátora?
    Ja mám rôzne čísla, takže čo sa týka tvojich dotazov môžem uviesť len moje skúsenosti:
    1,telefonovanie aj príjem hovorov na hodinky funguje o.k. Ak sú hodinky v čase pripojené k telefonu, tak hovory a správy hodinky signalizujú aj z čísla mobilu.
    2,je logické, že keď mám rôzne čísla tak SMS chodia len na konkrétne čísla a na hodinky len notifikácie SMS z telefonu. Ak sú hodinky v čase spárované s telefonom, tak v module Správy na hodinkách si môžeš zapnúť príjem SMS z mobilu na telefon a opačne, v mobile ale musíš požívať Messages. Týmto máš všetky SMS v hodinkách. V mobile nepoužívam Messages, takže neviem či by sa SMS z hodiniek zobrazovali aj v mobile /predpokladám že áno ale len keď sú v čase obe zariadenia pripojené/. Ak máš rovnaké číslo na SIM v hodinkách a v mobile, tak SMS by mali chodiť na obe zariadenia nezávisle od pripojenia. Ešte ma napadlo, neviem akú funkciu má v Nastaveniach " hodinky využívajú rovnaké číslo s mobilom", týka sa to hovorov aj správ. Ja to mám vypnuté.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám to stejně duplicitní karta jen musí být vždy jedna off což je logické. A nemám problém jak s voláním tak s SMS. A je fajn, že to takhle lze. Volání přes BT sluchátka je pohoda.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.