Honor 9 s Androidem 8.1.0 AOSP (Treble)

upraveno 13. June v Telefony Honor
V rámci testování a experimentování jsem zkusil do Honoru 9 nainstalovat čistý operační systém Android 8.1.0 Oreo (díky podpoře projektu Treble) a ačkoliv má takový systém svoje kouzlo, tak nadále zůstanu fanouškem uživatelského rozhraní EMUI. Pokud by ale někoho zajímalo jak takový systém vypadá v modelu Honor 9, přikládám video a také pár fotografií. Systém je rychlý a naprosto stabilní, ani k výdrži na jedno nabití nemám výhrady. Ale postrádá spoustu funkcí, které známe právě z EMUI 8.0.0, třeba prostředí fotoaparátu rozhodně není tak propracované...

image
image
image
image
DSC_4726.JPG
900 x 598 - 296K
DSC_4738.JPG
900 x 598 - 292K
DSC_4739.JPG
900 x 598 - 334K
DSC_4742.JPG
900 x 598 - 299K
«134

Komentáře

• super počin, ale čistý android taky nic pro mě, Emui je jeden z velkých kladů díky kterým mám Huawei/Honor rád :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Rene221  
    upraveno 14. June
    Presne tak ako vormen povedal emui je plus
    Poděkovat autorovi 0
  • souhlasím s vormenem, akorát by měli chodit aktualizace včas....
    Poděkovat autorovi 0
  • Škoda že nie je žiadny port MIUI ROM pre Honor9, to by som do mobilu dával okamžite.
    Poděkovat autorovi 0
  • Za mě je EMUI to, proč kupuji Huawei/Honor. Bez toho bych klidně koupil cokoliv jiného.
    Poděkovat autorovi 0
  • MIUI jsem zkusil na jiném telefonu a nezaujalo mě to ničím...
    Poděkovat autorovi 0
  • vormenvormen  
    upraveno 16. June
    omlouvám se za OT, ale musím. nemám problém ovládat cokoliv napříč platforem, nástavbami a tak. jenom když jsem vzal poprvé do ruky telefon s MIUI, tak jsem si říkal, že větší peklo jsem v ruce ještě neměl a velice rychle jsem telefon vrátil a už nikdy více.
    Poděkovat autorovi 0
  • Existuje na to nejaky postup specificky pro Honor 9?
    Ja bych nektere "funkce" EMUI postradal strasne rad. Napriklad s EMUI neni mozne zapnout GPS tak, aby telefon zaroven polohu nepredaval kamsi do Ciny (viz licence se kterou je nutne souhlasit). Stejne tak vsechny funkce, ke kterym je nutne nejake "HUAWEI ID". Uplne staci, ze je nutne sdilet data s Googlem.
    Poděkovat autorovi 0
  • Postup existuje, ale je lepsi mit Honor 9 s EMUI, nez zadny... :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak ted jsem zjistil, ze za nekolik malo dni skonci moznost odemknout bootloader a nainstalovat tak neco jineho. Pry z duvodu vylepseni uzivatelskych zkusenosti.
    Kdo vlastni telefon co mam v kapse? Huawei/Honor nebo ja?

Napriklad z "podminek sluzby urceni polohy" by jeden zvracel. To radeji telefon s horsi funkci (bez EMUI) nez toto.

https://www.xda-developers.com/huawei-stop-providing-bootloader-unlock-codes/

PS: poridit si jiny mobil neni cesta. Tu nemoc, kdy se vyrobce snazi omezovat co se zarizenim, ktere vlastnim, mohu dela uz maji vsichni. Stejne tak nemoc, kdy se snazi dosahnout na maximum dostupnych dat tak aby uzivatel jeste nerval taky. Kazdy den je to o trochu vic. Dnes jsou to "telemetricka" data a urceni polohy, co to bude zitra?

Misto zbytku komentare si doplnte 100 sprostych slov dle vlastniho vyberu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Každému sa páči niečo iné, to je pochopiteľné. Už to, či bolo skôr MIUI alebo EMUI resp. sliepka alebo vajce...Mne MIUI ničím nevadilo, na EMUI som si taktiež zvykol keďže obe nadstavby sú takmer rovnaké, mal som aj telefón s AOSP a každý jeden mal niečo do seba a už je na každom z nás čo sa mu zapáči viac :smile:

Postup ako nahrať AOSP na Honor9 je na XDA fóre, ja som bootloader ani len neskúšal odomykať lebo používam aplikáciu od VÚB pre platby cez NFC a tá neviem či by pracovala na mobile s odomknutý bootloaderom alebo by hlásila chybu a nedala by sa aktivovať. Ostávam teda stock.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 21. June
    @jdobry ,
    - ne za nekolik malo dni, ale za mesic
    - neskonci moznost odemknout bootloader, skonci moznost ziskat kod.
    Poděkovat autorovi 0
  • jdobry  
    upraveno 21. June
    Pajo: nemoznost pouzit Google pay na odemknutem telefonu je take pekna svinarna od Google.

rumburak: mesic je nekolik malo dni, za tu dobu se toho da stihnout malo. Navic bez moznosti ziskat kod je to pro ty co to ted nevi ztracene, proto to sem pisu. A pro telefony ktere se od minuleho mesice vyrabi to nejde uz ted.

Mimochodem jedna z nejhorsich vlastnosti Androidu je nemoznost zalohy dat. Bez rootu to proste nejde. Jedine do cloudu, ze ktereho se to po par desitkach dni bez prihlaseni dotycneho zarizeni samo vymaze. Krome toho napriklad aplikaci na ulozeni hesel v ZADNEM PRIPADE do cloudu zalohohat nehodlam a vyber co zalohovat jde a co neni tam neni zadny.
    Poděkovat autorovi 0
  • Chtěl jsem něco napsat ale nakonec jsem skončil jen u toho, že si to budu myslet :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • @jdobry , mel jsi zajem o AOSP , jestli se nepletu, a ted tady soutezis o nominaci na Zlatou stuhu :joy:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 21. June
    to jdobry:
    Používám Google Pay na odemčeném telefonu.
    Poděkovat autorovi 0
  • satelit1: pouzivat to jde, pokud pouziju nejake tanecky kolem abych to zmatl. Ale je to hra kocky s mysi. Je jen otazkou casu nez to zatrhnou komplet.
    Poděkovat autorovi 0
  • a to mě na tom právě baví.
    Poděkovat autorovi 0
  • jdobry napsal(a):

satelit1: pouzivat to jde, pokud pouziju nejake tanecky kolem abych to zmatl. Ale je to hra kocky s mysi. Je jen otazkou casu nez to zatrhnou komplet.

A to vás neděsí, že někdo bude vědět, kde nakupujete? U vás bych čekal jedině hotovost :blush:

Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan
    Já bych to viděl možná trochu jinak. Ono je něco jiného vědět kdo mě sleduje, proč a jaké data o ně uchovává a něco jiného je nekontrolovane posílání dat, když nevím jakých dat a kam.
    A byť jsem spokojený uživatel Honoru, o tomto nemám pochyb, že tak je. Oni Američané zřejmě velmi dobře věděli, proč tam zakázali prodej.
    A chápu, že některým uživatelům to může vadit. Možná spíš trochu nechápu vaší naivitu. Nebo že by to bylo spíš o tom, že vás ta firma živí? Pochybuji, že byste sám dal jediný svůj prst na špalek s tím, že to tak není.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.