Firmware 8.1.0.128 dostupný pro Huawei P20 Pro

Před několika dny jsme oficiálně vypustili aktualizaci s označením 8.1.0.128 pro Huawei P20 Pro a po týdnu intenzivního používání musím říci, že tato aktualizace se skutečně povedla. Výrazně se v mém případě zvýšila výdrž na jedno nabití, novější bezpečností záplaty operačního systému Android už pak jsou jen příjemným bonusem. Spokojenost je z mého pohledu v tuto chvíli skutečně maximální a osobně si myslím, že současná výdrž už je plně srovnatelná s modelem Huawei Mate 10 Pro (který dosud v této oblasti kraloval). Aktualizace byla nejprve dostupná skrze HiCare, v současné době se už ale šíří formou klasické aktualizace. Jaké jsou vaše dojmy a zkušenosti s touto verzí?

image
image
image
Screenshot_20180605-091546.jpg
540 x 1120 - 191K
Screenshot_20180605-142116.jpg
540 x 1120 - 197K
Screenshot_20180605-152325.jpg
540 x 1120 - 135K
«1

Komentáře

• Sice mimo téma, ale ta ikonka VoLTE jde vynutit v nastavení, nebo je to věc operátora? Mám VF a ikonku ne... :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • liam  
    upraveno 13. June
    vitosek : mam dojem ze je to vec operatora ,mne sa ukazalo tiez
    Poděkovat autorovi 0
  • Za mě spokojenost. Instaloval jsem kompletní balík a i bez wipe cache se mi spravila (a mám pocit že i zlepšila) výdrž telefonu, který se po dřívější aktualizaci nějak rychle vybíjel. Jinak spokojenost, zatím jsem nepotkal neočekávaný restart nebo zátuh telefonu, a mám pocit, že některá z posledních aktualizací trochu umírnila i agresivní AI (nebo jsem si už zvyknul).
    Teď bych kromě bezpečnostních záplat a aktualizací Androidu uvítal ještě zapracování na odladění videa a další vylepšení pro foťák. A max ještě HDR obsah pro Youtube...
    Poděkovat autorovi 0
  • To HDR bych bral taky, ale tady imho budeme čekat na Google
    Poděkovat autorovi 0
  • vitosek: u Vodafone musíš nejprve VolTE zdarma aktivovat u operátora - ideálně prostřednictvím aplikace MůjVodafone. Pochopitelně musíš mít také LTE SIM kartu. Pak není nutné nic jiného v telefonu nastavovat a VoLTE poběží samo :-) Je to super při spojování hovorů, pokud je i protistrana na LTE, vyzvání to prakticky okamžitě.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mohu potvrdit Jozefovu zkušenost - výdrž baterie je nyní fenomenální.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak aspoň že to není jen můj pocit. Ne že by předtím byla špatná, ale teď prostě je mnohem lepší :smile:

Dokonce jsem vyrazil chytat Pokémony...
    Poděkovat autorovi 0
  • Jedu třetí den na jedno nabití, 1 den stále rezerva (32 % baterie). 1,5 hodiny telefonování, 44 minut brouzdání po internetu, pár SMS,... image image
    Screenshot_20180613-151516.jpg
    1080 x 2240 - 259K
    Screenshot_20180613-151539.jpg
    1080 x 2240 - 353K
    Poděkovat autorovi 0
  • @beesee neber to zle, ale v tomhle režimu bude mít takovou výdrž snad každý smartfoun :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • beesee  
    upraveno 13. June
    vormen: v pohodě, neberu to zle :-), vím, že to není příliš aktivní užívání. Používám však ještě Samsung Galaxy Note 8 a ten si bohužel vezme klidně 7 % při nečinnosti za 1 noc a dobíjím každý den při +- stejném způsobu užívání. Pokud Note 8 užívám aktivněji, musím nabíjet už kolem večeře, P20 Pro mi vydrží při aktivním využívání cca 2 dny.
    Poděkovat autorovi 0
  • @beesee z čeho jsou ty screeny?
    Poděkovat autorovi 0
  • beesee  
    upraveno 13. June
    ty screeny jsou z P20 Pro. A pokud se ptáš jak jsem je udělal - stačí stisknout najednou tlačítko "volume -" a vypínací tlačítko :-) Snímek obrazovky se Ti uloží do galerie. Lze takto udělat i jeden dlouhý obrázek např. s dlouhou webovou stránkou.
    Poděkovat autorovi 0
  • zajímavý já tam žádné "rozšířené informace o využití baterie" nemám nebo sem je nenašel a co tam mám vypadá jinak
    Poděkovat autorovi 0
  • mám to takto:image

image
    Screenshot_20180613-155034.jpg
    1080 x 2240 - 296K
    Screenshot_20180613-155017.jpg
    1080 x 2240 - 232K
    Poděkovat autorovi 0
  • @liam A jakého máš prosím operátora?
    @beesee To všechno mám - VF operátor, dokonce mi i nějaká aplikace tuším NetMonster hlásí, že VoLTE mám aktivní, ale ještě nikdy jsem u svého Huawei neviděl tu ikonku, kterou tady všichni máte. Není to samozřejmě nic zásadního, jen mě zajímalo, jestli ji mám v nastavení skrytou nebo co...
    Poděkovat autorovi 0
  • Neboj, na Mate10P od Vodafone mě taky jede VoLTE a ikona nikde :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Také mám P20Pro a tyhle údaje o baterii tam nemám. Píšeš že máš Vodafone,ale já tam vidím O2. Tak nevím jestli nás netaháš za nos.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vitosek: zkus zkontrolovat Nastaveni/Bezdrátové připojení a sítě/mobilní síť/Hovory VoLTE. Máš to zaškrtnuté?
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám P20 (Od O2, ale C434 nebrand) v něm Vodafone. VoLTE tam nemám v nastavení a ni nesvítí, ale mám tam volání přes WiFI (VoWiFi mi nesvítí a netestoval jsem, jen zapnul a co to udělá)
    Poděkovat autorovi 0
  • @beesee Hovory VoLTE tam v nastavení ani nemám. Ale jako takové mi funguje, když volám, tak zůstává 4G. Nevadí bude to asi tím operátorem :-)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.