Časosběr / Time-lapse

Zdravím,

chtěl bych se vás zeptat ohledně time-lapsu na Huawei P20 Pro, zda vám funguje v pořádku.
Mě se tak neděje, jakmile zapnu snímání časosběru, po cca 10 minutách se mobil hodí do režimu uzamčení a záznam z časosběru nikde, jako by ani neproběhl.

Stalo se vám tak též? Vůbec si nevim rady, mobil nabitý, žádné spořící režimy zaplé nemám.
Rád bych bych se toho problémj zbavil, není příjemné nechat mobil pár hodinek na stativu, přijít zpět a zjistit že se nakonec nic nedělo.

Pokud je tu ne, předem děkuji za odpovědi, Standa.
Štítky:
«1

Komentáře

• @Bauer27 21.6. jsem zkoušel poprvé časosběr s P20 Pro, 3hodiny na stativu, vše v pohodě, měl jsem tedy pro jistotu napojeno na powerbanku, klíďo se podívej v sekci "fotíme s P20 PRO"
    Poděkovat autorovi 1
  • @Vudce1978
    Děkuji moc za odzkoušení, v pondělí opět vyzkouším, snad nastala nějaká změna po aktualizaci. :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Když už tady to téma je - jak funguje zabudovaný časosběr u P20 pro? Výsledné video je omezené délkou? Nedá se nastavit četnost, nějak se mi nepovedlou určit, kdy přesně fotí /v jaké fázi kolečka točícího se kolem spouště)
    Poděkovat autorovi 0
  • @Wdk funguje dost mizerně, lze vytvořit jen HD video, bez možnosti úpravy četnosti snímání, tudíž je to nepoužitelné
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak nepoužitélné to není, už jsem jich pár (videí) natočil a fajne. Ale zdá se mi, že délka je furt stejná - takže když jsem vařil hodinu vaření, tak to bylo brutálně rychlé. Na takovéto první pokusy ok, Takže nic nejde nastavit, není to ve mě, díky!
    Poděkovat autorovi 0
  • Donar  
    upraveno 17. January
    na vyzkoušení mohu doporučit třeba framelapse
    Poděkovat autorovi 0
  • lublub  
    upraveno 17. January
    na takove domácí žvýkání (k čemuž to je určeno) funguje dokonale.. čas zaznamu myslím omezuje jen životnost baterie (nezkousel jsem protože tak dlouho bez telefonu nevydržím) .. a ano zaznamenat treba vystavbu dálnice u nás by foun asi nevydržel.. a že je to nepoužitelné je totalni cipovina :smile:

asi půlhodina zaznamu
    https://photos.app.goo.gl/DNBwNQi3TwD5dYo58
    Poděkovat autorovi 0
  • Za mě, zvyklého z Nexus 4 či LG V10, je to nepoužitelné.
    Předtím jsem mohl nastavit např. co 2sec/5/10/30sec záznam to 1 sekunda (už si nepamatuji) finálního videa což z funkce dělalo užitečnou fíčuru, teď je to tak maximálně na pohyb hvězd či mraků.
    Zkoušel jsem to při výstupu na "Stezka Valaška" a výsledné video je nepoužitelné (příliš rychlé a to jsem úmyslně šel pomalu a dělal dlouhé záběry na jedno místo). Navíc můžete porovnat originál:

a když se to navíc prožene Google stabilizací (nechápu, že to stabilizaci nemá v základu):
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja som raz robil 1,5h záznamu a nebol s tým problém. Video kvalitné a pekné. TOP to možno nie je, ale rozhodne to je viac než len "dobré"...
    Poděkovat autorovi 0
  • A o tom to je, z ruky dělat nikdo 1,5hod záběr nebude, tedy potřebuješ stativ. Tím se využití dost omezuje, když to nelze nijak nastavit...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. January
    To hej. Ale povedz mi úprimne. Čo je to za časozber na dobu 5 minút alebo koľko? Osobne by som viac ako 5 minút telefón skutočne nedržal v ruke... Pri časozbere sa tak nejak automaticky počíta s použitím statívu.

Ale inak jasné, nastavenie rýchlosti/počtu snímkov by nezaškodilo.
    Poděkovat autorovi 0
  • taaak dobráá, je to nepoužitelné chicht.. :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Zajímavé, že ten Framelapse umí i ve free verzi 4K a nastavit fps i bitrate. To naše Huawei verze umí jen 720p bez jakéhokoliv nastavení... :blush:
    Poděkovat autorovi 0
  • me u toho vadi ze pri snimani preskakuje exponovani.......pak to udela takove ...divne video no

Poděkovat autorovi 0
  • v tomto případě tomu nezabráníš.. světlo se mění a automatika foťáku na to u každého snímku reaguje po svém.. holt nejde nastavit jedna expozice pro všechny snímky
    Poděkovat autorovi 0
  • Jde, viz Framelapse...
    Poděkovat autorovi 0
  • otestuju Framelapse, díky! A další programy, časosběr je fajny
    Poděkovat autorovi 0
  • temp0 napsal(a):

Jde, viz Framelapse...

nejde, viz p20p :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak timelapse nepoužívám, ale určitě jsem v tom framelapse viděl continuous/infinite/uzNevimCo ostření, white balance/exposure lock a další featury, tak si myslím, že to bude na 100% použitelnější než default Huawei mód bez jediné možnosti nastavení. Btw. co myslíš tím "viz p20p"? :blush:
    Poděkovat autorovi 0
  • Framelapse
    imageimageu
    Screenshot_20190118_174924_com.neximolabs.droidtimelapsepro.png
    1511 x 879 - 270K
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.