Ambasadoři Huawei testují Huawei MediaPad M5 8.4 (dojmy a zkušenosti)

upraveno 28. June v Tablety/Matebook
Před několika týdny jsme vás informovali o přípravě nového projektu, v rámci kterého se členové HuaFan a fanoušci Huawei mohli přihlašovat k testování našeho nejnovějšího tabletu Huawei MediaPad M5 8.4 ve WiFi variantě. Protože první zájemci už tablet na konci tohoto týdne obdrželi, zakládám téma, ve kterém můžete sdílet všechny svoje postřehy, dojmy a zkušenosti. Sám jsem si před několika lety (to jsem ani nebyl součástí této komunity a neměl se společností Huawei nic společného) pořídil Huawei MediaPad M2 a to byl skutečně luxusní tablet. Přechod na MediaPad M3 byl logickým krokem a v současné době už používám Huawei MediaPad M5. A musím říci, že toto je nejlepší tablet, jaký jsem kdy měl možnost používat. Co se mně osobně líbí nejvíce?

- procesor Kirin 960 zajišťuje tabletu vysoký výkon
- výdrž na jedno nabití je skvělá, spotřeba energie minimální
- pevná kovová konstrukce je u tabletu nutnost, design se výrobci povedl
- uživatelské rozhraní EMUI 8.0.0 v kombinaci s Androidem Oreo funguje skvěle
- tablet má velmi kvalitní zvuk, reproduktory hrají velmi hlasitě
- displej nabízí vysoké rozlišení a velmi dobré pozorovací úhly, hodí se pro konzumaci obsahu
- podpora je od začátku na velmi dobré úrovni, tablet už obdržel květnové bezpečnostní záplaty
- tablet disponuje konektorem USB typu C, který samozřejmě podporuje rychlé nabíjení (a mně tak na cesty konečně stačí jediná nabíječka, dosud jsem preventivně vozil dvě)

Největší radost mám ze skutečnosti, že výrobce stále zachovává koncept kvalitního tabletu, jak jsem jej poznal už u modelu MediaPad M2. Kvalitní konstrukce, displej, zvuk, výkon a výdrž na jedno nabití, to jsou základní ingredience a ty se výrobci opět podařilo velmi dobře zkombinovat. Sám už se k předchozímu modelu vracet nebudu, aktuálně už jen čekám na dodání nového pouzdra. Na předchozím modelu (MediaPad M3) jsem používal kožené pouzdro Noreve a ačkoliv jsem s tabletem často cestoval a vůbec jej nešetřil, stále vypadá jako nový. Pro MediaPad M5 jsem tedy rovnou objednal stejné pouzdro. Jaké jsou vaše dojmy a zkušenosti s tímto tabletem?

image
image
«13456732

Komentáře

• Tablet opravdu mile překvapil. Ze začátku se nevyhnu srovnávaní s M2, který byť na M5 již nestačí, stále ještě je jedním z nej tabletů, které se dají sehnat. Jsem velkým čtenářem ebooků, ekomiksů a ačasopisů. V tomto byl M2 špička. Nicméně překvapeně zjišťuji, že M5 je ještě lepší. Ten displej je prostě špička a jestli jsem předtím byl spokojený, teď chrochtám blahem. Díky možnostem nastavení FBReaderu a tohoto displeje, jsem se přiblížil skoro ideálnímu a pro oči friendly nastavení. Téměř jako e-ink na PocketBooku. Časopisy mám předplacené u Alzy a čtu skrze Alza Media. Na jemném displeji mi neunikne ani nejmenší detail. Prostě co se tyče e-readingu, jsem naprosto nadšený.
    Poděkovat autorovi 1
  • Díky za téma! :-)

Zatím zkouším a nastavuji co se dá a jsem nadšený. Používám tedy originální pouzdro, kterému jsem snad už přišel na chuť. Dá se složit do pěkného stojánku (trojúhelník) a stojí na vnější hraně pouzdra, které pak nepřikládám na display. Display krásně zobrazuje, prsty kloužou jak namydlený blesk :-) Snad jen si říkám, že 64GB úložiště by bylo vhodnějších (nemám rád karty) a sžívám se s tlačítky hlasitosti a vypínání, na která si osobně budu muset zvyknout :)

image
    M5.jpg
    1280 x 960 - 252K
    Poděkovat autorovi 1
  • Vím, že na to jste už někteří zvyklí, ale používání čtečky jako HW navigačního tlačítka namísto lišty je naprosto super :-)
    Poděkovat autorovi 1
  • Já to "tlačítko" nepoužívám vůbec ;-) . Na telefonu ho nemám, respektive čtečku na zádech (kterou nepoužívám), takže asi nemám "návyk". Apropos, k čemu používáš? Pro návrat na home screen?
    Poděkovat autorovi 0
  • @Tazz1 na P9+ mám taky na zádech, takže jsem neměl vůbec zkušenost. Čtečka k navigaci funguje super - jedno klepnutí je zpět, přidržení (asi vteřina) je home, přejetí do strany zobrazí spuštěné aplikace.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tohle je můj aktuálně čtvrtý tablet co mám doma. za poslední roky jsem si zvykl používat telefony vyšší kategorie, aktuálně P20 a od všeho co vemu do ruky očekávám, že bude fungovat stejně svižně se stejnou kvalitou zobrazení a zvuku, proto tablety už skoro nepoužívám. Jenže po zapnutí M5 je všechno jinak a hned musím říct, že je to jednoznačně zařízení číslo jedna pro domácí použití, není důvod doma používat telefon. Tablet o velikosti 8,4" je stále velice dobře ovladatelný, dá se bezproblémově držet jednou rukou, nemá tendence klouzat ani vypadávat. Displej je jedním slovem fantazie, barvy, jas, úhly, těžko mu něco vytknout. Velice příjemná je aut. regulace jasu. A hlavně kvalitní oleofobní vrstva díky které prst optimálně klouže po povrchu a mastnota neulpívá a nezhoršuje čitelnost. Čtečka jako u všech Huawei zařízení blesková a spolehlivá, ale hlavně jejím prostřednictvím ovládám tablet místo tlačítek, která ubírají místo na displeji, v kombinaci s navigačním tlačítkem ideální. Stejně tak to mám nastaveno i na telefonu. Ze zvuku mám smíšené pocity, od toho jsem upřímně očekával nejvíc. Stereo efekt je velice výrazný, kvalita přednesu výborná. Se vrůstající se hlasitostí se ale zvuk u maxima začíná dost zkreslovat. Ideální je nastavení cca 1-2 stupně pod maximem a i tak je hlasitost velmi vysoká a kvalita zvuku následně skvělá. Tak jak mi vůbec nevadí absence jacku u telefonu, tak na bletu mně to mrzí. Přece jen bych do něj rád občas připojil velká kvalitní kabelová sluchátka určená pro kvalitní AV sestavy. Takhle si musím vystačit s BT, použití redukce se mi nelíbí. Další super věc je samozřejmě USB-C a rychlé nabíjení. Tady jen malá připomínka, jedná se o jinou verzi než používá P20. Nabíječky jdou samozřejmě vzájemně kombinovat, ale pokud se nepoužije ta správná, nabíjení bude pomalé. Škoda, mohla být jedna nabíječka, jeden kabel na všechno. Už jsem dlouhej, tak zatím konec. Shrnuto tablet wow efekt a nastává u mě tabletová renesance.
    Poděkovat autorovi 0
  • U mě je to první opravdu špičkový tablet od Huawei(měl jsem 2 měsíce T3 8"), doposud jsem měl Samsung S2, zatím mě překvapil displej po kterém opravdu nádherně klouže prst a asi poprvé si kvůli tomu nedám na displej folii ani sklo, protože mám v origo pouzdru Huawei. dále mě překvapila skvostně rychlá čtečka u tabletu( to u samsungu to bylo výrazně slabší), spokojenost i s baterií, včera pouštěn v práci 8,5h v kuse fotbal přes wifi na CT4 a tablet vydržel 8.5h, což ja paráda, za mě zvuk na vysoké úrovni, v práci dnes jsem s nim vyřizoval emaily, pracovně fotil(na to je dostačující kvalita) a za 8h je baterie na 75%, brouzdání večer na netu paráda, pouštění videa také bez problémů a konečně tablet s USB-C, to mi vyhovuje a konečně stejné jako telefon, těším se až stáhnu hry a taky vyzkouším nějakou pařbu :smiley: , líbí se mi i klasický poměr stran(samsung měl 4:3), který lépe využiju v posilce na filmy :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • vormen  
    upraveno 17. June
    já mám tablet od nabití v provozu 40 hodin, obrazovka 7:20 a baterka má 22%. na první cyklus skvělá hodnota. navíc na pozadí většinu času jede spotify. měl jsem strach z té vystouplé čočky, ale tak nějak ničemu nevadí a i při položeném tabletu na stole, se tablet nemá snahu výrazně kolébat. porovnal jsem všechny tablety/telefony, které mám aktuálně doma a zjistil jsem, že ten zvuk z M5 je opravdu excelentní.
    jinak antutu 174792
    Poděkovat autorovi 0
  • Tablet je krásný, má kompaktní velikost, luxusní a kvalitní obraz, šikovnou ultra rychlou čtečku otisků prstů, pěkný zvuk. Možná bych uvítal ještě lepší výdrž baterie.
    Co mi trochu na tabletu vadí je zahřívání, pokud se pustí náročnější aplikace nebo hra, tablet se postupně zahřeje na nepříjemnou teplotu, v horní části.
    Obrazovka je opravdu neskutečně nádherná a kvalitní, působí živým dojmem, myslím že tato komponenta je asi to nejzajímavější na tomto velice povedeném kousku. Jak již bylo řečeno prsty po obrazovce klouzou neskutečně rychle a není problém s nepříjemnými otisky, odpadá tedy stále otvírání obrazovky, což je moc šikovné.
    AnTuTu přes 178000 předznamenává zvládnutí čehokoliv, moc pěkné vypadá i fullHD 360° :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Vyzkoušeno GPS (geocaching). Naprostá špička. Rychlá fixace, signál drží a odchylka do pár metrů i v zástavbě. Samozřejmě není tablet vzhledem ke své velikosti a váze ideální na tuto činnost, ale pokud se nad to někdo povznese, je to velmi dobré.
    Poděkovat autorovi 0
  • rumburak napsal(a):

Ambasadori ? :smiley:

Máš něco proti? :smile: Jsou to fanoušci naší značky, kteří navíc svou zkušenost s našimi výrobky šíří dál a my jsme za to rádi.

Poděkovat autorovi 0
  • Tak po dvou dnech převažují pozitiva. Zpracování skvělé displej paráda, zvuk do 80% hlasitosti skvělý, reakce okamžité, čtečka Taky mega rychlá. Vydrž zatím dobrá Minus pro mě vystoupla čočka foťáku, mohlo být větší úložiště. Od zítřka dostane větší záběr v práci
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

rumburak napsal(a):

Ambasadori ? :smiley:

Máš něco proti? :smile: Jsou to fanoušci naší značky, kteří navíc svou zkušenost s našimi výrobky šíří dál a my jsme za to rádi.

Proti? To bych si nedovolil ... Nutno priznat, ze je to sikovny psychologicky tah :wink: .
    Poděkovat autorovi 0
  • Vecer domu vyzkousena navigace v aute Offline Maps & Navigation a pohoda, zvuk fajne, displej radost pohledet :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • tohle se špatně testuje, když ten tablet nemá žádná negativa. o systému jsem zatím vůbec nepsal, ale není co dodat. reakce okamžité, spouštění aplikací a přepínání je rychlé a plynulé. baterka 48 hodin provoz, SoT 8:30 a zbývá 7%.
    Poděkovat autorovi 0
  • používám na všech Huawei zařízeních vest. aplikaci Email a teď jsem si všiml, že na M5 není možnost po swipnutí označit jako přečtené, pouze smazat nebo přesunout do.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě jediné, co fakt chybí je dioda. Ne kvůli fotkách, ale třeba jako prisviceni v noci. Teda hlavně dceři :wink: Jinak žádný problém nezaznamenan
    Poděkovat autorovi 0
  • Jako přisvícení používám displej :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • P20 vs M5, první moje fotka z tabletu
    imageimage
    IMG_20180618_074809.jpg
    3968 x 2976 - 2M
    IMG_20180618_074724.jpg
    4000 x 3000 - 5M
    Poděkovat autorovi 3
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.