Oreo nebude - ostuda pro Huawei

I když tento mobil nemám, ale i tak se zajímám o to jak který výrobce aktualizuje svá zařízení pro výběr do budoucna.

Docela smutná zpráva pro všechny majitele tohoto kousku, jenž určitě má stále co nabídnout a o to více hořká pachuť z jeho jednání. P9 dostala pouze jeden velký update na 7.0 a zdá se že tady i skončí.

Více zde https://smartmania.cz/huawei-zasadil-ranu-byvale-vlajkove-lodi-nedostane-update-na-oreo/
«13456789

Komentáře

• Ostuda by byla vydat aktualizaci, která by korektně nefungovala. Huawei P9 je dva roky starý, aktualizace nadále dostává, ostuda by vypadala jinak...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ostuda to rozhodně není, aktualizace choděj pravidelně a nikdy jsem neměl s chodem P9 problém. Nečekal jsem takovou podporu, když jsem viděl "podporu" z dřívějška od jinejch výrobců. Tím si mě Huawei získal a další telefon bude opět od této značky. :smile: Vypadá to na P20 Pro. :smiley:
    Poděkovat autorovi 4
  • Osobné nemám problém s tým ak aj A8 nebude ale mali by teda dotiahnuť A7 k dokonalosti
    Poděkovat autorovi 0
  • P 9 je dobře odladěný telefon. A 7 na něm funguje v skvěle. Bohužel , ale jestli chce Huawei konkurovat jiným výrobcům měl by nabídnout trochu víc. Já myslím, že je velká ostuda vývojářů Huawei, že nedokážou odladit software . Rozdíl mezi P9 a P 20 zase v hardwaru není takový velký. Podpora je důležitá a pár nicneříkajících alkalizaci je aspoň pro mě málo. Pokud bych si koupil místo P9 jakoukoliv jinou vlajkovou loď(Sony, Samsung, Xiaomi, HTC) dostal bych prostě víc . Nechápu slovo nejde to pokud mají ovladače, zdrojové kódy a vše potřebné.
    Poděkovat autorovi 1
  • A teď se budu do krve hádat, protože když tam zmíníte Sony tak automaticky vím, že nevíte o čem mluvíte...
    Poděkovat autorovi 2
  • Popravdě si myslím, že to ostuda bohužel je :(. Nedokážu pochopit proč by aktualizace nefungovala, když se plánuje pro huawei p9 lite 2017, který je sice o rok novější, ale parametrově za P9 zaostává. A Mate 9, což je dá se říct srovnatelný telefon ji už má. Jak by řekl náš premiér: SORRY JAKO, ale u telefonu za 15tis bych čekal lepší podporu... Jasně bezpečnostní aktualizace jsou, ale například známé chyby s nevyhledáváním kontaktů se už přez 1/2 roku neřeší. Manželka má např. Xiaomi Redmi 4x (telefon za 3.7tis.) miui 8 -> 9 -> a potvrzeno 10 (sice nedostane OREO, ale nové funkce ano). Nejsem člověk, který by se hnal za aktualizacema a kvůli tomu že P9 OREO nedostane ho vyhodil. Je to dobrý telefon a budu ho používat dál... no a v tom si myslím, že je ten problém... je to marketing, jak mám někoho donutit utratit peníze za nový telefon, když mu starý vyhovuje a ještě mu ho zaktualizuju na nejnovější systém? Nehledě na to, že vývoj (lidi atd) musím zaplatit a nic z toho nemám.
    Poděkovat autorovi 3
  • upraveno 20. June
    @Romi Já už přešel. Volba padla na Mate 10 pro. Jako dobrý, posun kupředu jako blázen, ale věci které fungovaly na A7 bez problémů na A8 pro mě osobně porod. Takže na jednu stranu buďte rádi, za to co je. Souhlasím s @Jozef_HuaFan Radši funkční A7, než ostuda s nefunkčním A8.

@tasman6000 Sony bych co se podpory týče vůbec nezmiňoval a věř mi, vím o čem mluvím...

Pokud pravidelné aktualizace, doporučuji třeba Nokii, nebo cokoli v programu Android One...
    Poděkovat autorovi 0
  • zrovna Xiaomi bych vůbec nezmiňoval. Sice vydají nový android na kdejakou plečku, ale totálně zabugovanou a ladí to za pochodu.
    Poděkovat autorovi 1
  • P9 proste nema vyhovujici hardware, to je vsechno. Nema smysl cpat tam Oreo , system by by byl nestabilni, a podstatne by se zkratila vydrz baterie. A buhvi, co jeste.
    Poděkovat autorovi 3
  • Nemá vyhovující hardware.... To jsou kecy, vždyť maj Oreo i na středních třídách nebo úplnejch lowend šunkách. Je to ostuda a já žasnu, kolik oveček, co se Huawei v tomhle ještě zastávají, tu je.
    Poděkovat autorovi 1
  • @Marty89 ,
    je videt, ze tomu rozumis :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • @Tomasek.Michal Já jsem si všiml. :smiley: Tak ať slouží, zas máš tak na rok a půl minimálně vystaráno. :wink: A jo, co čtu, tak na A8 (resp. EMUI 8) tu na fóru je i negativní kritika.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ostuda to není. A7 šlape jak má! Sony a jejich aktualizace...nenechte se vysmát, odešel jsem od nich kvůli jejich slavné podpoře. Nestála za nic. U P9 až na chvilku bloklou OTA aktualizaci a někomu zlobící vyhledávání kontraktů,super stroj. Kde jsou ty časy s restartovaním androidu. Za mě palec nahoru i bez Orea.
    Poděkovat autorovi 0
  • Asi souhlasím s Josefem. Raději budu dále dostávat funkční aktualizace od Google a záplaty chyb, než dostat "paskvil", který budou rok odlaďovat. Nemám nic proti Huawei, máme jej celá rodina, ikdyž tím co udělali např s P9 lite při přechodu na Android 7, bych se nechlubil.
    A stále platí, když něco funguje dobře, nerýpej se v tom.
    Ti kterým chybí Android 8, mohou zajisté využít některé z neoficiálních ROM z XDA atd...
    Poděkovat autorovi 0
  • @Grimpo , to me docela mrzi, ze jsi zmenil svuj postoj k absenci Orea na P9 :neutral:
    ( :blush: :blush: )
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    Netvrdím, že je P9 špatný telefon naopak je to asi nejlepší telefon či jsem kdy měl. Jenom píšu, že podpora Huawei je ostuda. A s tím Sony je na tom podle mě daleko lépe než Huawei : https://mobilizujeme.cz/clanky/sony-xperia-xa1-xa1-plus-i-xa1-ultra-dostavaji-android-8-oreo
    Poděkovat autorovi 0
  • Presne tak! Radšej stabilný A7 ako nestabilný A8. P9 je môj v poradí tretí android mobil, ale som s ním najspokojnejší. Nie je treba pravidelne robiť hard reset, žiadne raštarty...Takže to že nebude mať sušienku, mi až tak nevadí, hlavne že šlape jak má. Je to stroj!
    Poděkovat autorovi 0
  • rumburak napsal(a):

@Grimpo , to me docela mrzi, ze jsi zmenil svuj postoj k absenci Orea na P9 :neutral:

( :blush: :blush: )

Doufám, že to nebude chodit ani v Číně :-D, páč jinak se staněš šťastným majitelem :-)

Poděkovat autorovi 0
  • tasman6000 napsal(a):

null

Netvrdím, že je P9 špatný telefon naopak je to asi nejlepší telefon či jsem kdy měl. Jenom píšu, že podpora Huawei je ostuda. A s tím Sony je na tom podle mě daleko lépe než Huawei : https://mobilizujeme.cz/clanky/sony-xperia-xa1-xa1-plus-i-xa1-ultra-dostavaji-android-8-oreo

No a já odpovídám že není, protože vyjma grafiky nastavení byste Oreo u Sony nepoznal... A důkaz že vím o čem mluvím...

image
    DSC_5003.JPG
    900 x 598 - 288K
    Poděkovat autorovi 0
  • Samsung vyhral spor,že nemusí aktualizovať dva roky starý model a nikomu to nevadi.Všetko je v poriadku,ale model P9,nedostane najnovší Android,tak je toho plný net.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.